Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO E07K


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wczoraj podpialem pod swojego e7 daca qnktc i o ile e7 jako kombo gra tak sobie, to sam wzmacniacz dal rade b. dobrze, przezylem wrecz szok jak to polaczenie dobrze gra. QNKTC byl podpiety do macbooka pro, zas ostatnim ogniwem byly yamahy eph-100, ktorych tak dobrze grajacych nie slyszalem nawet z zestawu stricte stacjonarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tak trochę słuchając iPoda na E7 i E17 (słuchawki T50p), doszedłem do pierwszego wniosku - na tym samym, poziomie głośności VOL 22, E7 gra wyraźnie głośniej, jakby nie mając problemu z napędzeniem nauszników. E17 zagrał ciszej, na GAIN 0dB, trzeba go było podkręcić do VOL 30. Na poziomie wzmocnienia GAIN 6 dB było lepiej. Poza tym dźwięk porównywalny. E7 (czego się obawiałem) nie dusił się w oparach rozmytego basu, zaciemniając scenę, ale zdarzyło mi się na koncertowych nagraniach Tangerine Dream (we FLAC),że wyostrzył górę. Mam pewne wrażenia jakby E17 był spokojniejszy, bardziej ułożony. Ale muszę więcej posłuchać.

Nagrania - Kraftwerk, Tangerine Dream, Fanger i Schonwalder.

 

Ciekaw jestem porównania E07K i E17. Jeśli są takie same to E07K jest wygodniejszy w noszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E17 jest nowy, na gwarancji.

 

[edit] Fatso napisał mi,że u niego jest to samo , bez podbicia GAIN, E17 gra ciszej.

 

Pytanie : czy kabelek z LODem FiiO L9 http://www.mp3store.pl/article/fiio-l9-cable-ean.6953175730910,2011400645067172724.html nadaje się do iPoda Video ? Czy tylko do nowych Touch ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L9 bez problemu współpracuje z video i Touchem oraz wszystkim pomiędzy, a z tego co sprawdzałem Nano 2,3G oraz Classic 6G.

PS - @Lord Rayden jak jesteś zainteresowany L9 to pisz PW mam 1 na zbyciu.

Edytowane przez GarsteK1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co słyszysz na pierwszy rzut ucha :) w e17 i e07k. Bez e09. Czy są takie same czy któryś ma więcej przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem niedawno E07k i przy okazji E09k, porównuję sobie do E17 - zabieram się do odsłuchów, postaram się jak najszybciej skończyć test, bo rezultaty są dziwne :)

 

w jakim sensie? może coś jest popsute ;)

Wszystko ok, nawet bardzo ok ;)

Właśnie przeczytałem recenzje E07k na zakupku i trochę zmartwił mnie fakt (cytuje ;)):

Niestety, opisywany produkt potrafi wyjątkowo mocno eksponować szumy słuchawek, co zaobserwowałem np. na dokanałówkach Fischer Audio Eterna.

 

Co oznacza "wyjątkowo mocno"? Zastanawiam się jak to się zgra z UM3x, które mają chyba dość duża skuteczność...

To Fiio miało grać jako DAC+AMP w desktopie w pracy i DAC+AMP pod Androidem, ale szumienie dość mocno mnie drażni więc chyba jeszcze to przemyśle.

 

BTW - dzięki za fajna recenzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza "wyjątkowo mocno"? Zastanawiam się jak to się zgra z UM3x, które mają chyba dość duża skuteczność...

To Fiio miało grać jako DAC+AMP w desktopie w pracy i DAC+AMP pod Androidem, ale szumienie dość mocno mnie drażni więc chyba jeszcze to przemyśle.

 

BTW - dzięki za fajna recenzje

 

nie przejmuj się tym to wg mnie zależy od zgrania się tłumienności/impedancji konkretnych słuchawek i FiiO, niektóre słuchawki wręcz wypadają z E07K znacznie lepiej, są odmulone, widocznie akurat maciux trafił na takie słuchawki, ale to raczej wyjątki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso +1

Blueme +1

 

Jest dokładnie tak jak napisaliście. Nie do końca to sprecyzowałem, sorki - chodzi rzeczywiście o tendencję konkretnych słuchawek, które mają to do siebie, że szumią. U mnie były to właśnie Eterny, które na E6 i Clip+ szumią lekko, a na E07k i Clip+ już znacznie mocniej. To nie musi być reguła, bo z innymi nie było tego problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Git :)

 

ClieOS w recenzji na headfi (konkurencji linkowac nie będę ;)) pisał że poziom szumu na Shurach se530 (podobno podatne...) jest ok, więc pewnie macie rację - kwestia konkretnych słuchawek. Zresztą realteka w moim 486 w pracy i tak pewnie pobije na głowę.

 

Ktoś słuchał z um3x - dla ogólnych wrażeń, pomijając kwestie szumu.

 

No i wreszcie czy e07k jest już w MP3store? Narazie widzę jedynie stara wersję bez k

 

Sent from my Mercedes SLS using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę sprawdzić swoje SHURE se530 z E07K u @Fatso, oraz powiedzieć że UM3X które są mniej neutrale od 4 i grają trochę dynamiczniej z większym basem :P bardzo mi się podobały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

Przymierzam się do zakupu tego Fiio E07K, tylko mam wątpliwości czy usłyszę różnicę na plus.

Z fiio bym korzystał w większości do oglądania filmów oraz do słuchania muzyki (różnego typu).

Źródło: PC(mocny sprzęt - ale to chyba bez znaczenia) na płycie głównej Asus P8z68-v gen3 czyli karta zintegrowana Realtek® ALC892 od tego przez RCA do wieży Sony MHC-GT444 i do niej podłączone słuchawki Sony MDR-XB700. Wieża ma mocny wzmacniacz i daje naprawdę dużo mocnego basu. Sub w tej wieży to nie jest taki jak do komputera bo jest pasywny i zamiast schodzić nisko to on po prostu wali/uderza wszystko drży co jest męczące :( nie potrafi zejść nisko. I tak samo jest na słuchawkach. Ale nie brakuje jej mocy, 1/4 głośności to już słuchawki grają wystarczająco głośno. Ja osobiście lubię dużo basu i efekt suba jak w kinie. Po podłączeniu samych słuchawek do PC basu prawie nie ma :( Kolejne Wady tego rozwiązania to na pewno szum jaki daje ta wieża na słuchawkach to słychać. I tu moje pytanie czy fiio podłączony do PC przez usb wzmocni/ulepszy dźwięk lepiej niż wieża?

Zaznaczam że moje słuchawki potrafią czasem lepiej zagrać z mojej nokii 808 PureView która ma funkcje dolby headphone i wtedy słuchawki potrafią zejść niżej i jest fajnie. A z kolei wieża tłucze tym basem i brak jej jakby średnicy czy wysokich tonów.

Jestem gotów kupić to urządzenie ale boję się rozczarowania. Proszę o doradztwo, każda opinia będzie dla mnie ważna.


Edytowane przez zaqwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli da lepszy mocniejszy dźwięk niż ta wieża? Kurcze co za technologia takie malutkie urządzenie zasilane akumulatorem da lepszy efekt nić wielka ciężka wieża? :)

No to chyba będę musiał kupić. A jeszcze pytanie może by podłączyć takie fiio jako źródło dla wieży?

Tylko boje się, że zakupie to urządzenie za ponad 300zł i nie odczuje różnicy. Może ktoś jeszcze się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności