Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO E07K


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

A mi wczoraj sam z siebie padł (chyba) wewnętrzny amp w E07k, działa tylko po zadokowaniu w E09k (które chciałem sprzedać...), więc chyba poleci niedługo na gwarancję. Nawet jeszcze nie zdjąłem folii ochronnej a już sama z siebie awaria, może jakiś wadliwy egzemplarz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GarsteK1989, właśnie o to mi chodziło, dzięki za odpowiedź. Tym samym mały FiiO zyska 3, aczkolwiek najmniej wyczuwalne w odbiorze, zastosowanie. :) Muszę go sobie sprawić jak najszybciej, zwłaszcza, że nowe Bowersy już są w drodze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z tego co wiem FiiO 07k to wzmacniacz słuchawkowy. Pełni też rolę zewnetrznej karty dzwiękowej czyli da sie do niego podpiąć głosniki??? Jesli tak to czy bedzie lepszym zakupem niż Xonar DX biorąc pod uwage to że bede podlaczal pod karte głosniki i sluchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem FiiO 07k to wzmacniacz słuchawkowy. Pełni też rolę zewnetrznej karty dzwiękowej czyli da sie do niego podpiąć głosniki??? Jesli tak to czy bedzie lepszym zakupem niż Xonar DX biorąc pod uwage to że bede podlaczal pod karte głosniki i sluchawki.

Jest odpowiedni adapter dodający line-out

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie się przymierzam do zakupu fiio e07k + e09k. Chce to połączyć z NuForce Icon AMP gdzie są wpięte głośniki, pytanie czy to będzie dobrze grało? Czy może jednak uDAC'a? Głównie przyciągnęło mnie do fiio to że można w e07k pobawić się ustawieniami dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam problem, podłączam fiio e07k tak jak zawsze do kompa stacjonarnego przez usb na win 7 i muzyka nie zaczyna płynąć przez urządzenie tylko działa z głośników. Nie mam pojęcia co się stało dziewczyna coś zrobiła jak wyjechałem ale nie mam pojęcia co mówi że nic nie robiła na komputerze tylko przełączała przyciski na fiio. Normalnie fiio mam wykryte w urzadzenia i drukarki w panelu sterowania ale nie wiem co zrobić żeby muzyka znowu była odtwarzana przez fiio. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od 2 dni jestem posiadaczem FiiO e07k i słuchawek AKG K550 mam pytanie odnośnie ustawień GAIN mam aktualnie ustawione na 12dB bo czytałem że przy impedancji tych słuchawek to jest odpowiednia wartość - będę wdzięczny jak ktoś mi powie czy idę dobrą drogą i ew wskaże właściwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ludziska nie wiem co zrobić, żeby z lapka przesłać sygnał do Fiio E07K po USB.

Używam fobara z ustawieniami Asio4All, kiedy włączam muzykę to w Fiio cisza , a muzyka płynie z głośników laptopa.

Win 8.1 wykrywa Fiio i bez problemu zaisntalował sterowniki, ale dalej to już nie mam pojęcia co zrobić żeby muza leciała do Fiio.

Pomoże ktoś?

;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, w ASIO4ALL musisz ustawić domyślnie E07k. Po włączniu muzyki przez ASIO odpala się w tle programik - zielona ikonka na pasku start. Potem musisz właczyć ikonkę włącznika obok E07k (odznacz inne), potem restart Foobara i powinno działać - pojawi się ikonka Play przy E07k.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, zobaczę jutro bo teraz to już jestem w pracy.

:)

 

P.S.

Jakby co to się odezwę.

Pozdrawiam

Jest już O.K.

W ASIO4ALL DAC Fiio pojawia się dopiero jak się go wepnie w USB i tak też zrobiłem i wybrałem jako domyślny.

W Foobar natomiast trzeba było w Playback>Output>Device zaznaczyć DS: Interfejs SPDIF (Fiio USB DAC E-07K).

Ale jest też w Device do wyboru KS: Fiio USB DAC E-07K i z czym to się je, chodzi o to co oznacza DS lub KS?

Ja ustawiłem DS: ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz korzystać z ASIO4ALL, to musisz wybrać to w Foobarze. Inaczej urządzenie będzie obsługiwane przez standardowe sterowniki.

 

DS to Direct Streaming, KS - Kernel Streaming. Druga opcja jest chyba eksperymentalna, ma pomijać windowsowski mixer.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wybiorę w Fobarze ASIO4ALL to muzyka leci przez głosniki, a jak wybiorę DS: Interfejs SPDIF (Fiio USB DAC E-07K), to wtedy mogę słuchać przez słuchawki i DACa.

W Fobarze mam załadowane ASIO jako drivers musiałbym pokazać w zrzucie ekranowym, bo nie wiem jak to wytłumaczyć.

A ustawiałem to wszystko zgodnie z opisem tu

Bez-nazwy-1.png

Bez-nazwy-2.png

Bez-nazwy-3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierzesz tam DS, to pomijasz ASIO. Jeśli wybierzesz ASIO4ALL i wtedy ustawisz w oprogramowaniu ASIO wyjście na E07k, to po ponownym uruchomieniu Foobara powinno być obsługiwane ASIO. Spróbuje też rozwinąć listy za pomocą plusików w oprogramowaniu ASIO dla Conexant Smar Audio oraz Dźwięku Bluetooth i odznaczyć tam domyślne urządzenia.

 

Zrób proszę jeszcze zrzut listy dostępnych urządzeń wyjściowych w foobarze - rozwiniętą liste Device.

 

Zresztą, o ile się nie mylę na stronie fiio.com.cn masz sterownik dedykowany ASIO do E07k. Wtedy pojawi się jako ASIO E07k i będziesz mógł pominąć całe oprogramowanie ASIO4ALL.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierzesz tam DS, to pomijasz ASIO. Jeśli wybierzesz ASIO4ALL i wtedy ustawisz w oprogramowaniu ASIO wyjście na E07k, to po ponownym uruchomieniu Foobara powinno być obsługiwane ASIO.

Wiem, ale wtedy muzyka płynie z głośników lapka zamiast przez USB do DACa. Muszę ustawić w Device na Fiio inaczej nie posłucham przez niego muzyki.

Różnica i tak jest ogromna niż słuchanie z dziurki lapka na słuchawkach.

Pytanie jak wlasciwie jest dobrze, bo teorie są różne jak widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór wyborem, ale ustawiając w Foobarze DS pomijasz ASIO. Coś jest nie tak w konfiguracji, ale nie wiem w którym miejscu.

 

Próbowałeś wgrać dedykowane sterowniki od FiiO? Możesz je pobrać tutaj: http://fiio.com.cn/UploadFiles/main/Images/2013/2/FiiO-E07K%20ASIO%20Driver.rar

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wgrałem , chciałeś zobaczyć całą listę devices to wrzucam.

A zrobiłem tak odinstalowałem ASIO4ALL i zainstalowałem dedykowane sterowniki ASIO Fiio E-07K, miałem wrażenie jakby na tych sterownikach grało jakoś tak (gorzej), więc doinstalowałem ASIO4ALL i na tym jest jakby lepiej, ale może wydziwiam (bo zrobiłem to zaraz po nocce :) )

W każdym bądź razie teraz mam ustawione dedykowane sterowniki i jest O.K

 

Fiio1.png

Fiio2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierzesz tam DS, to pomijasz ASIO. Jeśli wybierzesz ASIO4ALL i wtedy ustawisz w oprogramowaniu ASIO wyjście na E07k, to po ponownym uruchomieniu Foobara powinno być obsługiwane ASIO. Spróbuje też rozwinąć listy za pomocą plusików w oprogramowaniu ASIO dla Conexant Smar Audio oraz Dźwięku Bluetooth i odznaczyć tam domyślne urządzenia.

 

Zrób proszę jeszcze zrzut listy dostępnych urządzeń wyjściowych w foobarze - rozwiniętą liste Device.

 

Zresztą, o ile się nie mylę na stronie fiio.com.cn masz sterownik dedykowany ASIO do E07k. Wtedy pojawi się jako ASIO E07k i będziesz mógł pominąć całe oprogramowanie ASIO4ALL.

Teraz wróciłem do ASIO4ALL wbudowaną kartę dźwiękową wył. i FiiO pracuje jako jedyne urządzenie audio.

ASIO4ALL.png

ASIO4ALL1.png

ASIO4ALL2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności