Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test DAPa Iriver AK100


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Kupując grajka za tą kasę chciałoby się, żeby lista słuchawek, z którymi "pięknie zaśpiewa" nie była ograniczona do tych o impedancji > 180 omów.

Są w ogóle jakieś IEMy o takiej impedancji?

A może należałoby korzystać z przejściówki lotniczej (np. Sennheiser daje taką do swoich lepsiejszych słuchawek) dodającej 150 omów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gzz...http://www.cdpkorea.com/zboard4/zboard.php?id=cool_review&no=297%C2%A0%C2%A0Pr%C3%B3wnanie . Z pchełkami 16 Ohmowymi gra lepiej niż z tymi 600 Ohmowymi Bayerami. Takze teoria o impedacji z d..y wzieta bo np idąc tym tokiem taki X który ma 5 Ohmów na wyjściu powinien grac z 40 Ohmowymi dopiero...a słuchał go ktoś nap z Ie8 ?

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gzz...http://www.cdpkorea.com/zboard4/zboard.php?id=cool_review&no=297%C2%A0%C2%A0Pr%C3%B3wnanie . Z pchełkami 16 Ohmowymi gra lepiej niż z tymi 600 Ohmowymi Bayerami.

 

a jakie to konkretnie pchełki? ja widzę jedynie w opisie "16 ohm load" lub "External loopback (line-out - line-in), co równie dobrze może być 16 omowym rezystorem...

wykresy, linki do których ja znalazłem (cytowane przez maciuxa) dotyczą konkretnych słuchawek (triple.fi i T1)

 

a to link do pełnej bazy pomiarów Markusa Krausa: http://www.markuskraus.com/RMAA/rmaa%20complete%20-%20html.html

Edytowane przez shady_slim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując grajka za tą kasę chciałoby się, żeby lista słuchawek, z którymi "pięknie zaśpiewa" nie była ograniczona do tych o impedancji > 180 omów.

Są w ogóle jakieś IEMy o takiej impedancji?

A może należałoby korzystać z przejściówki lotniczej (np. Sennheiser daje taką do swoich lepsiejszych słuchawek) dodającej 150 omów?

 

Sorry, ale od sprzętu nawet super klasy stacjonarnego za kilka tysi nie możesz wymagać podpinając do niego g...o aby zagrał jak marzenie. Niestety zagra jak najgorszy jego składnik.

Fakt, że mocy(volume) w połączeniu z HD650 może brakować. Ja zazwyczaj pozostawałem na na 3/4 skali, a na C4 wystarczyło mi niewiele mniej niż połowa. Kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się z Tobą zgodzić. Przy max było po prostu za cicho. A FIIO nie rozkręciłem nigdy więcej niż 30 (FIIO E7).

Tak samo pierwszy argument jest z czapy - Z Phiaton 320 gra to po prostu kiepsko - wskaż element który tutaj pełni rolę ****a. Albo z Triple.fi. Nawet Q701 nie brzmi tak jak powinno. Niestety, ale AK100 ma skopaną konstrukcję i owe 22ohm impedancji jest ja u świni siodło. A już nabardziej rozwala mnie walka z RWA, że niby, skoro udało mu się poprawić fabrykę, to zaraz pouszkadza sprzęty na całym świecie. Oczywiście trzeba uważać, ale nagle multiarmatury zaczeły grać z tym grajkiem. Jeden błąd projektanta a konsekwencje bardzo poważne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może sporządzimy tabelkę - z czym gra dobrze AK 100 ? Jak Kurop wróci, sprawdzę T50p. DT 770 już wiem, że słabo napędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę sprawdzić w przyszłym tygodniu połączenia ze wszelkimi słuchawkami jakie mam na sklepie. Mam nadzieje może Azahiel wyzdrowieje do tego czasu to będzie bardziej obiektywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Q701 jest kiepskim przykładem. Same słuchawki mają skopana konstrukcje i aby w miare pierdnąc basem potrzebuja Bóg jeden wie jakiego toru. Z phiatonami faktycznie gra kiepsko, z K550 tez nie najlepiej.

Ale z Monumentów jest juz świetnie .

Q701 świetnie grają z O2, z Icon HD to tak na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Jako że w niedalekiej przyszłości stanę się mam nadzieję szczęśliwym posiadaczem AK-100 (opinie o produkcie są różne) stoję przed wyborem słuchawek. Rekomendowane słuchawki przez producenta sprzętu to:

 

Recommended headphones best complementing the Astell&Kern

Manufacturer \ Product Denon AH-D7100 Audio Technica ATH-W3000AN

Form Sealed Sealed

Transducers Dynamic Dynamic

Impedance 25 Ω 40 Ω

Frequency Response Range 5Hz ~ 45kHz 5Hz ~ 42kHz

Sound Pressure Level110 dB 120 dB

Cable Length 9.8 ft 9.8 ft

Weight 13 oz 12.35 oz

 

Manufacturer \ Product Beyer DynamicDT1350 Shure SRH840 Shure SE425

Form Sealed, Supra-aural Sealed, Supra-aural Sealed, Supra-aural

Transducers Dynamic Dynamic Dynamic

Impedance 80 Ω 44 Ω 22 Ω

Frequency Response Range 5Hz ~ 30kHz 5Hz ~ 25kHz 20Hz ~ 19kHz

Sound Pressure Level 109 dB 102 dB 109 dB

Cable Length 4.9 ft 9.8 ft 5.25 ft

 

Jak widać impedancja wacha się od 22 do 80 ohm. (mój budżet na chwilę obecną dwóch pierwszych pozycji nie udźwignie) nie znalazłem opinii o AK100+ SRH840.

Zgodnie z podanymi zaleceniami przez użytkowników forum impedancja słuchawek powinna wynosić dla tego sprzętu 22*8 = 176 ohm, i tu rodzi się pytanie z jakimi słuchawkami ten DAP się zgra?. Na ile w tym przypadku ta impedancja jest ważna?. Nie mam możliwości testować wszystkich słuchawek, i wiem że są to często indywidualne odczucia, ale proszę bardziej doświadczonych kolegów posiadających AK100 o jakieś w miarę możliwości obiektywne sugestie i zawężenie poszukiwań jesli to możliwe czterech konkretnych modeli. Słucham jazzu, nu jazzu, muzyke poważną, czasem progresywny rock. Pomimo iż mieści się w kieszeni to głównie używany byłby w domu więc w grę wchodzą słuchawki duże, wygodne (nie portable). Na chwile obecną skłaniam się ku BD DT880 (półotwarte) nie wiem jaka impedancja powinna ich być by z AK100 zagrały. Budżet do 1 500 PLN

Opinie z forum,

Z BD DT770 Pro 250 ohm – nie gra

BD DT880 - test P.Ryka- gra nie podano impedancji słuchawek

BD T1 - 600 ohm - nie gra

Sennheiser Momentum - 18 ohm – gra (portable)

HD 600 - 300 ohm -gra ale cicho

HD 650 - 300 ohm -gra ale cicho,

HD 800 – 300 ohm - podobno nie gra

Q701 - 62 ohm - nie gra

CAL – 32 ohm nie gra (jestem posiadaczem, portable)

 

Jeśli gdzieś wkradł się błąd, bądź niezbyt precyzyjnie odczytałem opinie z forum to bardzo przepraszam (zaczynam swą przygodę ze troszkę lepszym sprzętem). Myślę że propozycja Lorda Raydena o stworzeniu tabelki „z czym gra dobrze AK 100” jest świetnym i bardzo przydatnym pomysłem. (tylko jedna wada tego - brak realizacji) Nadmienię że posiadam coś takiego jak Holdegron Audio mkIII nie wiem czy byłby pomocny i czy można go jakoś sensownie połączyć z AK 100 (wyjściem optycznym z AK 100 jakiś kabel? We wzmacniaczu słuchawkowym wejście RCA).

 

Z góry dziękuję za pomocne informacje i sugestie.

Edytowane przez grzegorz976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tyle mam na głowie (i w uszach),że nie pamiętam dokładnie czy próbowałem AK100 z BD T50p. Jednak wydaje mi się,że próbowałem i też "nie grało". Postaram się jednak to zweryfikować w najbliżyszym czasie. Ciekawe,że z informacji powyżej, wynika,że gra z BD DT1350.

 

Grzegorz - a co Cię skłoniło do AK100 ? Bo ja kiedy tak myślę o nim, to na razie nie widzę powodów aby za tą cenę go kupować, mając do dyspozycji iPoda i iModa plus wzmacniacz.

Na korzyść AK100 przemawia może obsługa plików 24/192, slot microSD, Optyk In/Out. Przeciw - cena, brak gapless i właśnie problemy z słuchawkami.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu na zabawę w modyfikacje i chęć posiadania czegoś z lepszym dźwiękiem, choć teraz im więcej czytam opinii o nim tym więcej mam wątpliwości czy warto go kupić. Opinia Piotra Ryki i porównane do droższego colorfly C4 na korzyść AK 100, chyba przeważyła. Do AK są często uaktualnienia oprogramowania i mam nadzieję, że za pomocą forum i doświadczonych forumowiczów uda mi się dobrać słuchawki do tego DAP i z jakości dźwięków wydobywających się z tego zestawu będę bardzo zadowolony. Jeśli ktoś słuchał go z DT 880 - 250 ohm to prosiłbym o opisanie jakiś wrażeń (czy jest to dobre połączenie) może zainteresować się zestawieniem AK 100 + Shure SHR 940 – 42 ohm.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Kuropa (MP3store Wrocław) - ma AK100 w sklepie - juz coś tam sprawdzał.

 

A może poczekasz na FiiO X3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być WM8740. Zajrzyj na stronę FiiO na Fejsbuku. Tam jest pokazany prototyp. Jest też parę słów od FiiO. Generalnie premiera spóźnia się, podobno go dopracowują...

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.502350543155817.1073741825.261372647253609&type=1

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nauszniki nie są moim konikiem i jak na złość nie znam żadnych słuchawek z listy. Na dobry początek zamiast wróżyć z fusów, proponuję wybrać się do MP3Store i posłuchać AK100 w kombinacjach z K550, Q701 oraz HD650, co do Beyerów to może być problem z dostępnością od ręki, ale jak zapowiesz wcześniej swoją wizytę, spróbujemy coś sprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności