Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

MEE M2P - Strzelająca membrana


deep94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przyszły mi wczoraj nowo zakupione słuchawki douszne mee m2p. Praktycznie od pierwszej chwili zauważyłem dość irytującą usterkę. Otóż podczas wkładania/wyciągania lub poruszania w uchu lewej słuchaweczki membrana strzela (klika(?) - podobnie do zakrętki po frugo :)). W prawej nie ma takiego efektu. Zamieniłem gumeczki ale nic to nie zmieniło. Czy jest to jakaś poważna wada? Wpływa to jakoś negatywnie na słuchawki (żywotność, jakość dźwięku itp.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owy driver flex działa tylko w lewej słuchawce? Prawa nie klika w lewym ani w prawym uchu. Lewa w obu. Zamiana gumeczek też nie ma na to wpływu. W moich poprzednich słuchawkach dousznych nie występowało nic takiego (chociaż były one raczej z niższej półki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie masz się czym przejmować, chyba, że usłyszysz spadek jakości brzmienia jednej ze słuchawek. Spotkałem się z tym kilka razy w dokanałówkach i raczej nic się nie działo. Gorzej było w wypadku jednych nausznych, które potrafiły się przez to przytkać - trzeba było poczekać, aż się membrana odetka, albo jej pomóc dmuchając... ;)

 

W dousznych nie występowało, bo tam nie ma takiej izolacji, która mogłaby ten efekt spowodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ma to jakiś znaczący wpływ na żywotność, bo jeszcze w ten sposób nie zepsułem słuchawki, ale irytujące to jest. Co lepsze słuchawki mają takie małe otworki w okolicy tulejki. Nie wiem czy M2 ją ma, ale czasem bierze się to strzelanie z tego, ze gumka jest za głęboko nałożona na tulejkę i zasłania ową dziurkę.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux No i wykrakałeś :P Mam to o czym mówiłeś. Słuchaweczka potrafi się dosyć często przytkać, a przez to dźwięk jest przytłumiony. Muszę albo bawić się w poruszanie słuchawki i ustawienie jej odpowiednio w uchu aby membrana odskoczyła i pozostała w odpowiedniej pozycji albo nie raz po kilka razy wkładać ją do ucha aby się nie przytkała. Jeżeli siedzi już w uchu w dobrej pozycji poruszenie ponownie ją zatyka. Coraz bardziej mnie to irytuje i chyba wyślę je na gwarancję. Czy nie będzie problemów z uznaniem tej usterki?

Edytowane przez deep94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jest to wina tipsa, bo wymieniałem już na bi-filange (swoją drogą bardzo fajnie wygłusza:)) i nic to nie dało. Przy każdym zatkaniu/odetkaniu towarzyszy dźwięk zakrętki po frugo więc jest to raczej wina właśnie membrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności