Skocz do zawartości

Zlecę modowanie karty dźwiękowej X-Fi Platinum


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam osoby, która by się podjęła modowania karty dźwiękowej X-Fi Platinum według wskazówek z tego tematu (łącznie z doborem elementów):

http://www.head-fi.org/t/226975/hotrodding-the-x-fi-a-laymans-guide-no-56k

 

Osobiście się do tego nie zabiorę, bo z moją wiedzą i techniką szybciej bym kartę zniszczył niż usprawnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 8 lat wstecz bawiłem się tą kartą, generalnie dupy nie urywa, cobyś nie robił ograniczeniem jest przetwornik który nie jest najwyższych lotów, od biedy można tam wymienić kilka kondensatorów na lepsze, przede wszystkim 2szt po 22uf przy stabilizatorze zasilania układów cyfrowych, ale końcowe rezultaty nie będą zadowalające, przynajmniej moim zdaniem, większość zewnętrznych przetworników potrafiło by rozjechać ją na miazgę,

możesz sobie zrobić kołderkę ekranującą wkładając w folię antystatyczną(taką w jaką pakuje się kartę, płytę itp), kawałek folii aluminiowej złożony kilka razy, albo jakąś cienką blaszkę i przykryć tym kartę.

PS laminat bardzo łatwo jest uszkodzić w tej karcie, bo pola lutownicze odklejają się bardzo szybko od przegrzania, więc jeżeli coś wymieniać to raz bo nie zniesie on eksperymentów.

Edytowane przez woytl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mikołaj podjął się zadania i wbrew temu co pisał woytl - jak najbardziej jest to gra warta świeczki (wersja rozszerzona z panelem i dodatkami Mikołaja). A już zdecydowanie w momencie, gdy tę kartę posiadamy i mamy względnie zawężone zasoby finansowe. Dodatkowo nie trzeba zawalać biurka kolejnymi sprzętami.

 

Zmiana w dźwięku jest bardzo duża. W moim egzemplarzu ciężko teraz znaleźć coś podobnego do wersji sklepowej jeśli chodzi o granie.

Dynamika wyraźnie w górę, stale obecny koc został zdjęty, bas wyraźnie odmulony (jest go mniej, pojawia się tam gdzie trzeba i zyskał na szybkości). Przestrzeń urosła i wypełniła się większą ilością szczegółów. Sama czystość przekazu zupełnie bez porównania.

Poprzednio wyraźnie było czuć, że karta ogranicza słuchawki, teraz momentami mam wrażenie, że jest całkiem odwrotnie.

 

Jak ktoś ma jakąś karciochę X-Fi, to zdecydowanie polecam moda :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że jest lepiej to pewne, ale nie powiedział bym że to jakaś rewelacja, nie do przeskoczenia w tej karcie jest, wąska scena wyłączne w głąb a nie w szerz w kształcie trójkąta, może wstawienie kwarcu z omigu by pomogło, nie próbowałem niestety, coś oprócz elektrolitów było wymieniane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz samą kartę można kupić już za 100zł jak się poszuka, albo taniej to samo czyli Audigy 2ZS, więc na dobrą sprawę warto, wyszło tyle bo jeszcze masa kondów jest w panelu, bez niego to się można zamknąć ze sporo mniejszą kwotą co jest jak najbardziej sensowne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Mikołaja po zmianach rozkłada E10.

Mowa w temacie o X-Fi Platinum, ja mam X-Fi Xtreme, a dokładniej Xtreme Gamer. Czy zmodowanie tejże karty również dałoby podobny efekt jak w przypadku X-Fi Platinum? Ciekaw jestem, bo mam E10 i mógłbym się pewnego dnia skusić na ten mod, jeśli byłby warty świeczki. Tylko szczerze proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woytl, w porównaniu do wersji niemodowanej, to jest rewelacja. No i jakie sprzęty do 200 zł polecisz, które teraz rozniosą modowanego X-Fi? ;)

 

prodigy hd2? (modowany tym bardziej, chyba) strzelam, bo nie sądzę tez żeby nagle z tej karty x-fi zrobiła się zupełnie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to niczym nie przypominają niemodowanej wersji, więc dźwiękowo autentycznie jest to zupełnie inna karta. Z poważnym sprzętem oczywiście nie powalczy, ale w niskim pułapie cenowym? Czemu nie.

Nad Prodigy sam się zastanawiałem, ale bez bicia się przyznaję, że panel X-Fi jest zbyt wygodny albo ja jestem zbyt leniwy by z niego rezygnować, tylko dlatego, że może będzie trochę lepiej ;)

 

Zares, pewnie się da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to niczym nie przypominają niemodowanej wersji, więc dźwiękowo autentycznie jest to zupełnie inna karta. Z poważnym sprzętem oczywiście nie powalczy, ale w niskim pułapie cenowym? Czemu nie.

Nad Prodigy sam się zastanawiałem, ale bez bicia się przyznaję, że panel X-Fi jest zbyt wygodny albo ja jestem zbyt leniwy by z niego rezygnować, tylko dlatego, że może będzie trochę lepiej ;)

 

Zares, pewnie się da ;)

 

ja w sumie prodigy miałem tylko przelotkę z gniazdem by się nie schylać w kółko i to tyle :) więcej chyba nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez porównania w sumie ciężko stwierdzić, która by była lepsza.

Panel w X-Fi ma kilka dodatkowych wejść i wyjść oraz potencjometr przy gnieździe słuchawkowym oraz mikrofonowym - przydają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla wyjaśnienie żeby ktoś głupot nie narobił przez niewiedzę, jeżeli xfi ma być używane ze słuchawkami bez dodatkowego zewnętrznego wzmacniacza to wymiana wbudowanego opka z 4556 na coś innego to poważna pomyłka, 70mA na kanał versus zwykły opek ok30mA, pomijając już fakt że 4556 był projektowany z przeznaczeniem do słuchawek i niskich impedancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności