Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Słuchawki dla gracza do 150zł - po raz kolejny..


Dawko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, widziałem,forum i google wertowałem... Ale i tak nic dla siebie nie znalazłem.. Otóż poszukuję słuchawek z mikrofonem dla gracza do sumy 100-150zł.

 

Wymagania moje to :

- Jakość dźwięku

- Wygoda (bez ucisku, nie spadają)

- Wytrzymałość kabli/wtyków (bo ciągle tutaj mi się psują)

- Redukcja szumów (dobrze gdyby była)

 

Myślałem o Creative Fatality, dużo o tym jest wszędzie ale tak konkretnie nie wiem jak jest z jakością dźwięku i wykonaniem.

Mogą być tańsze od Creativów (wyłącznie kupuję taki sprzęt w moim mieście gdzie mam vobis, euro agd rtv,awans,neonet,mediaexpert itp. oprócz media marktu).

Mam nadzieję, że nie muszę dopisywać, że słuchawki muszą być zamknięte (zakrywające uszy).

 

PS. Czym się różnią Creative Fatality gaming hs-1000 od Creative Fatality gaming hs-800? (Doczytałem się, że oby dwie propozycje są beznadziejne i jakość ich jest żenująca, poczekam na Waszą wypowiedź)

 

Z góry dziękuje za wyrozumiałość i pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddzielnie odpada, chyba, że mikrofon na jakimś grubym lub solidnym kablu (mam Senki HD201 i dobrze bardzo trzymają a ,, super" grubego kabla nie mają). Zalman Mic1 miałem i ten sam problem, kabelki,wtyczki ,,poszły sobie"...

No to widzę, że ,, Fatalne " Creativki odpadają..

Hm to co dalej..

Superlux HMC 660 odpadają ponieważ wyczytałem, że :

paproch z magnesu powodujący charczenie (wada egzemplarza) - może występować często

brak wytłumienia wewnątrz i czasami słychać pogłos/rezonan

ciut za mocno cisną

oraz dlatego, że u siebie nie widzę w mieście a zależy mi na kupnie na miejscu w razie gwarancji.

Edytowane przez Dawko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tactic alpha czytałem, że bardzo dobre ale słyszałem, że jakość wykonania bardzo słaba i się łamią a na to nie ma gwarancji...

Ale ja potrzebuję w miejscowym sklepie aby w razie czego móc oddać na gwarancję, a nie potem za wysyłki płacić po 20 zł w jedną stronę.

 

PS. W Superluxach jest tak, że czym większy numer modelu tym lepszy sprzęt? Np. HD660 jest gorszy od HD668?

To tak z ciekawości. I szukam w miejscowych sklepach tych Superluxów ale nie widzę nic niestety, nie wiesz gdzie je można nabyć?

 

PS2. I tak one odpadają ze względu na brak mikrofonu. Nie wiem co mam poczynić..

Edytowane przez Dawko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zaproponuję bardzo nietypowo:

 

Philips SHM 6500: http://www.ceneo.pl/12865270

 

Mam te słuchawki od ponad roku (dwóch lat?) użyłem je regularnie do Battlefielda dopóki nie przesiadłem się na głośnikowe 5.1. Zostały u mnie jako wynik poszukiwań słuchawek do gier (przerobiłem kilka modeli i żaden nie ostał się dłużej).

 

1. Bardzo wygodne. Słuchawki są w pełni wokółuszne z welurowymi (materiałowymi) padami. Są bardzo lekkie. Zapomina się, że je się ma na głowie.

2. Zamknięte. Nie przeszkadza hałas w obie strony.

3. Bardzo dobra jakość dźwięku. Pozycjonowanie na X-fi z włączoną symulacją sourrand jest wzorowe.

4. Bardzo dobry, czuły mikrofon. Ma możliwość odpięcia i wtedy od biedy można słuchawek używać jako portable. Są bardzo łatwe do napędzenia z "byle" playera.

Edytowane przez Dusty_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem, widziałem,forum i google wertowałem... Ale i tak nic dla siebie nie znalazłem.. Otóż poszukuję słuchawek z mikrofonem dla gracza do sumy 100-150zł.

 

Wymagania moje to :

- Jakość dźwięku

- Wygoda (bez ucisku, nie spadają)

- Wytrzymałość kabli/wtyków (bo ciągle tutaj mi się psują)

- Redukcja szumów (dobrze gdyby była)

 

Myślałem o Creative Fatality, dużo o tym jest wszędzie ale tak konkretnie nie wiem jak jest z jakością dźwięku i wykonaniem.

Mogą być tańsze od Creativów (wyłącznie kupuję taki sprzęt w moim mieście gdzie mam vobis, euro agd rtv,awans,neonet,mediaexpert itp. oprócz media marktu).

Mam nadzieję, że nie muszę dopisywać, że słuchawki muszą być zamknięte (zakrywające uszy).

 

PS. Czym się różnią Creative Fatality gaming hs-1000 od Creative Fatality gaming hs-800? (Doczytałem się, że oby dwie propozycje są beznadziejne i jakość ich jest żenująca, poczekam na Waszą wypowiedź)

 

Z góry dziękuje za wyrozumiałość i pomoc.

Pozdrawiam

 

Jako że właśnie walczyłem z tematem słuchawek nausznym z mikrofonem napiszę co nieco:

 

- Creative fatality hs-800 - Przereklamowane słuchawki, dźwięk gorszy niż w philipsach za 20pln, całe pasmo zdominowane przez wysoki bas, do gier może być ale do muzyki absolutnie odpada. Jeśli masz małą głowę to mogą być wygodne, w przeciwnym razie bardzo mocno ściskają głowę. Podobno jest problem z pękającym pałąkiem. Z zalet: bardzo dobry mikrofon.

 

Dziś będę miał Plantronics gamecom 380 więc jeśli zaczekasz chwilkę z zakupem to zdam ci recenzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie mogę żadnego testu ani recenzji znaleźć tych słuchaweczek

 

Sądzisz, że po przeczytaniu nawet najobszerniejszej recki będziesz wiedział jak grają i jak są wygodne? No ale jak koniecznie potrzebujesz recki to poszukaj Philipsów SHP 2500. To te same słuchawki tyle, że bez mikrofonu i regulacji głośności na kabelku.

 

2. Nie widzę ich w moim mieście niestety (I nawet na ALLEGRO :woot: )

 

Nie tylko Allegro sprzedaje wysyłkowo.

 

A na sam koniec. Jeśli zależy Ci choć trochę na jakości dźwięku, to odradzam wszystkie słuchawki, które w nazwie mają Game_cośtam lub określane są przez producenta jako dedykowane do gier. Zapłacisz dwa razy tyle za bardzo kiepskie słuchawki (lub co najwyżej przeciętne) co byś zapłacił za słuchawki bez tych epitetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusty_PL, wrrr... napisałem jak wół, że muszą być z mikrofonem :)

 

Ręce opadają.... Philips SHP2500 to TE SAME SŁUCHAWKI co SHM6500, tyle, że nie mają mikrofonu. Poczytaj recenzje SHP2500 i będziesz wiedział jak grają SHM6500, czyli te co Ci polecałem.

 

Naprawdę tak niezrozumiale piszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że proponujesz abym kupił te bez mikrofonu.

Czytałem na jednym z forum o tych Plantronics gamecom 380 i pisali, że nie zbyt są dobre, ale za to na recenzjach i opiniach użytkowników w porównywarkach,sklepach online chwalą sobie je, po za tym, że się łamią.

No ale poczekam na recenzję kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micro-recenzja Plantronics gamecom 380:

 

- Wykonanie: Całkiem niezłe, pałąk z niezwykle elastycznego plastiku - nie sposób połamać. Bardzo gruby kabel ok.4-5mm, jednak na końcu, przy rozgałęzieniu na dwa wtyki (mikrofon i słuchawki) są już znacznie cieńsze - to może być słaby punkt tego kabla.

 

- Wygodna: Welurowe pady (lub coś bardzo podobnego), niestety są wypełnione twardą gąbką przez co nie dopasowują się idealnie do kształtu głowy (możliwe że po jakimś czasie się dopasują). Słuchawki nie wywierają dużej siły na głowę (mimo że mam dosyć dużą), nie spadają.

 

- Dźwięk: Brak basów poniżej ~200Hz, podbite midbasy oraz środek. Z pewnością w tej cenie można by znaleźć lepiej grające słuchawki tyle że bez mikrofonu (Chociażby Philips SHP5401).

 

- Tłumienie : raczej kiepskie za sprawą małego nacisku na głowę i twardych gąbek.

 

- Mikrofon: Światowa klasa, po prosty genialny! Przekazywany głos jest niezwykle wyraźny i bez szumów. Miałem różne słuchawki z mikrofonem ale żadne nawet nie zbliżyły się do tego co zastosował Plantronics.

 

 

Generalnie IMO te słuchawki są znacznie lepsze niż Creative fatality, jednak do muzyki nie polecam.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego mówisz o tysiącach - te słuchawki kosztują niecałe 100 pln. Naprawdę nie są złe, dźwiękowo porównywałem je do HD438 które są 3-krotnie droższe, dlatego wypadły niezbyt dobrze.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porównując je np. do sennheiser HD201 wypadają gorzej czy lepiej? :)

 

To zależy kto co lubi. Dla mnie HD201 są zamulone kiepskiej jakości basem i dlatego (gdybym naprawdę musiał mieć jedne słuchawki do muzyki i skype'a) wybrałbym Platronics-y. To co powinieneś zrozumieć to że charakterystyka częstotliwości słuchawek gamingowych jest optymalizowana pod kątem rozmowy oraz gier, tak jak już pisałem wcześniej niezbyt nadają się do słuchania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności