Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Superlux HD330 czy HD668B?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich czytających mojego pierwszego posta na tym forum.

 

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiaram kupna słuchawek. Grzebałem w sieci od kilku godzin aż w końcu z decyzji o zakupie Superlux HD681B przeskoczyłem na HD668B.

Kiedy zacząłem czytać o wybranym modelu trafiłem na mały wpis, który podsumować można jednym zdaniem, jakie autor umieścił, mianowicie:

I will say that HD-330 is better choice in any aspects compare to HD-668B

 

Teraz do rzeczy.

Sprzęt jaki ma napędzać słuchawki bardzo wypasiony nie jest, ale biorąc pod uwagę, że obecnie jadę na głosnikach Genius 5500 V2 to mam nadzieję, że słuchawki zrobią jakąś różnicę.

Słuchawki chcę podłączyć do karty dźwiękowej Asus Xonar DS.

Zasadniczo mocno kuszą mnie 330, ale nie wiem jak DS poradzi sobie z impedancją 150Ohm.

Dodatkowo raz na jakiś czas (ale konieczności nie ma) słuchawki chciałbym podłączyć do Samsunga GS3 jednak od tego jakoś specjalnie wyboru nie zamierzam uzależniać.

 

Słuchawki użytkowane będą przy muzyce (praktycznie wszysko prócz muzyki hip hop/rap), a jeśli się spiszą to filmy (zwłaszcza kiedy siedzę po nocach) i gry.

 

 

p.s.

Nie jestem fanatykiem dźwięku. Chciałbym po prostu spróbować posłuchać czegoś na w miarę przyzwoitym poziomie.

Jeżeli w/w słuchawki to całkowity błąd to oczywiście o takie opinie też proszę.

Edytowane przez 860lacov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD330 wg mnie są dużo bardziej uniwersalnym i lepszym wyborem. Nastawione na dawanie frajdy ze słuchania (ze względu na spory bas) natomiast HD668b nastawione na analizę dźwięku i dla mnie góry mają stanowczo za dużo.

Co do 150 ohm to się nie masz co martwić, są bardzo czułe i grają mniej więcej tak samo głośno jak HD668b. Integra na kompie w pracy gdzieś tak na 16-24% mocy ustawiona. SGS też daje im radę, ale bez podbicia głośności w voodoo sound może być na granicy akceptowalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@860lacov - i jak nabyłeś te słuchawki? Też chcę je nabyć i podłączyć do Xonara DS - napisz też proszę jakiego opa używasz. Mam problem z wyborem słuchawek do 150zł-chciałbym najlepiej zamknięte, ale te niby średnio znowu grają i szybko męczą uszy. Na początku myślałem o HD-681, ze względu na małą impedancję, aczkolwiek odstraszają mnie w nich pady - chciałbym aby się dało słuchać min 2 godziny, a jeszcze lepiej 4-5 bez dyskomfortu. Wiem, że w tej cenie ciężko będzie. A ma ktoś może porównanie tych HD 330 do HD-660?

Edytowane przez anabolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności