Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Do 500-600 zł do domu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję słuchawek do domu ( tak więc przyjmuje propozycje wszystkich konstrukcji ) i zaawansowanego, ale wciąż amatorskiego studia ( to w przyszłości ). Będą grały z marantzem ( dokładnie modelu nie podam, ale zestaw wraz z kolumnami mnie coś koło 4000 zł kosztował ) i częściej nano 6g z fioo e10 najprawdopodobniej. Do marantza niestety nie mam dostępu na co dzień, co być może się zmieni, ale na dzień dzisiejszy tak to wygląda. Słucham w sumie wszystkiego z nastawieniem na starego rocka ( beatles, queen, the police itp. ), ale też płyty Jacksona się znajdą, jakiś RAP z USA, klasyka, jazz i trochę dzisiejszego popu. Oczywiście w formacie wav to wszystko ;)

 

Jestem wymagającym słuchaczem a to co chciałbym w słuchawkach mieć konkretnie:

 

-czyste góry ( to ważne, bo na nich najłatwiej się rozkładają słuchawki jak zauważyłem )

-szeeeeeeroka scena

-średnica również okej

-bas, wolę wolniejszy, bardziej mięsisty, ale może też mieć inną charakterystykę; nie chce natomiast aby było go za dużo i zjadał inne pasma, bo to tylko taki dodatek

-wygoda ( również jest bardzo, bardzo ważna )

-no i szczegółowość

 

Jak na razie wpadły mi w oko Sennheisery hd380 pro ( byłem na odsłuchu, niestety jakaś piosenka w formacie mp3 to była, a odgrywane było z samego iPhone'a 4 ) , ale z tego co wiem one dość podrożały i nie wiem jak wygląda teraz ich opłacalność.

Cena to najlepiej do 500 zł, ale przeboleje te maksymalnie 600 jeśli będzie coś wyraźnie lepszego.

 

Z góry dzięki za pomoc, jeśli czegoś zapomniałem to pytajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, no to niech będą zamknięte, bo półotwarte też nie izolują zupełnie. Na basie mi aż tak nie zależy jak wspomniałem, ale jak już go mam mieć to żeby był dobrej jakości w proporcjach najlepiej takich jak pisałem.

 

Jakieś propozycje wreszcie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modeli przeznaczonych do pracy w studio w Twoim budżecie mieszczą się Brainwavz HM5. Brzmią bardzo fajnie, choć nie wiem, czy nie miałyby dla Ciebie zbyt dużo basu (za to dobrej jakości) i nie cisnęły zbyt mocno w głowę. Jeśli to nie problem - zdecydowanie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM5 są niby studyjnymi słuchawkami i IMHO nadały by się do nagrywania głównie ze względu na izolację.

 

Ja bym polecił od siebie Audio-technica M50. Lub jeśli mają być maksymalnie równe to Shure SRH440

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, poczytam. Chociaż z tego co słyszałem to m50 na bass są nastawione. Jeszcze coś ?

Na bas? Nie, one są raczej mocno zrównoważone. Mają sporo basu, ale też dosyć jasne i bezpośrednie wokale i naprawdę konkretną ilość wysokich tonów, bez żadnej sybilacji czy innych artefaktów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności