Skocz do zawartości

AKG K518LE - uszkodzony wtyk


fragles1991

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko chłopaki!

 

Jest taka sprawa, mam słuchawki K518LE z uszkodzonym wtykiem. Próbowałem już je naprawiać jakimś pseudo-złotym wtykiem za 1,50zł, obciąłem stary wtyk (wyrzuciłem do kosza niezapobiegawczo niestety ), obskrobałem kable z izolacji i jakoś polutowałem u znajomego "na słowo honoru", strasznie nie chciała cyna tego brać. Na koniec zalałem kropelką wszystko i jakoś chodziło... przez 3 dni. Teraz mam znowu problem.

Mam pytanie, czy tak te kable seryjne mają, że ich się nie da lutować, czy ja jestem kiepski w tym fachu? A jeśli kable są kiepskie, to czy nie wyjdzie mnie jakoś mega drogo wymiana tego kabla razem ze wszystkim? Mam na to fundusz do 50 zł, lubię dobre brzmienie i nie chciałbym zepsuć słuchawek kiepskim kablem i wykonaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kable się opala, czyści i lutuje, można zastosować jakiś topnik do lepszego łapania cyny.

Zamiast chinola, kup Neutrika za 10zł, sprawdź poradniki jak lutować i możesz naprawić za grosze. Jeżeli cię to przewyższa, zleć komuś kto się na tym zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No wreszcie się za to wziąłem, kupiłem wtyk Amphenol KM2PB-AU, kable polutowałem całkiem sprawnie przy użyciu pasty lutowniczej moją starą PRLowską pistoletową lutownicą i całość całkiem porządnie się trzyma, tylko trochę nadtopiłem izolację wierzchną kabla. Niestety chyba coś zepsułem. Objawem jest prawy kanał wyraźnie słabszy od lewego. Grają normalnie, tylko tak jak by ktoś "ściszył" prawy głośnik. Wcześniej trochę bawiłem się z tym wtykiem, "na styk" grały normalnie, a jak polutowałem to coś się zepsuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lut sprawdzałem, wygląda ok. Co do stykania to tyle co się izolacja nadtopiła i teraz masa może stykać z uchwytem, co i tak robi, bo jest do niego przylutowana. Masa to siedzi chyba najlepiej bo obie masy najpierw splotłem a potem przylutowałem więc powinny być zbalansowane. Jedyne co mi przychodzi to że właśnie wtyk przegrzałem i jakiś rezystorek lub inny transformatorek się nadgrzał i zepsuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności