Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Mocny? odtwarzacz czy odtwarzacz + wzmaczniacz portable?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Potrzebuję zmienić odtwarzacz. Jestem szczęśliwym posiadaczek Phillips Uptown. Ostatnio byłem w MM i podłączałem się pod różna playery - np. Clip+ - żeby sprawdzić jak grają... i problem jest taki że grają cicho :/ I tutaj pojawia się problem - bo chciałbym słyszeć muzykę :P i raczej niknąć, przynajmniej teraz "niepotrzebnego" wydatku na wzmaka...

 

Macie jakieś sugestie? Nie zależy mi na multimediach - tylko muzyka, im player bardziej portable tym lepiej (ekran też nie musi być, player będzie jeszcze używany ze słuchawkami sportowymi, jak uzbieram i wyleczę kontuzję... ). Do tych słuchawek wydaje mi się że powinien być to player raczej ciepły (słuchawki nie są basowe, przynajmniej nie jak Senki ;) )

 

Cena... do 300zł.

 

Niestety do MP3 Store podejść nie mogę bo dokładnie od 10 - 18 pracuje ;) ale jak będzie trzeba... ;)

 

Z góry dzięki za sugestie i pomoc.

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za słuchawki sportowe?

 

Jeśli to są jakieś kiepske słuchawki to kupno wzmacniacza do nich nie ma sensu- to jak montowanie nitro do malucha.

Zazwyczaj słuchawki portable nie potrzebują wzmacniacza i raczej nie ma to sensu. Lepiej zainwestować w jak najlepszy odtwarzacz i słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrewek - czytaj ze zrozumieniem. Aktualnie mam Phillipsy Uptown i to je ma grajek uciągać. Po sportowych nie oczekuje szału tylko wygody, i dopiero planuje kupić ;)

 

@rzejmi - a kojarzysz może czy Cowon E2 też zagra odpowiednio głośno? Który zagra lepiej ;) i który jest "cieplejszy", bardziej "funowy" korzystając z obowiązującej tutaj terminologi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak . oba grajki graja podobne ale clip ciutkie bardziej funowo. Kupujac jeden z nich nie bedzie prawie roznicy tutaj wazne beda sluchawki aby do nich dopasowac tak aby dzwiek trafial w Twoje gusta.

 

czego sluchasz?

ps. czy kupisz to czy to bedziesz zadowolony.

Edytowane przez rzejmi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję to clip po wgraniu rock boxa ma "nieograniczone" możliwości konfiguracji ;) zastanawiam się czy + czy Zip, ale osobiście najbardziej podoba mi się E2 wzualnie i funkcjonalnie.

 

słucham przedewszystkim metalu, rocka, czasem jazzu i alternatywnych dźwięków. Po przesiadce na Uptown na początku nie mogłem się przyzwyczaić, zupełni inny dźwięk niż w px100, nie da rady osiągnąć takiej soczystości basu... z drugiej strony słychać o wiele lepiej inne instrumenty a wokale są przepięknie wyraźne - więc się przyzwyczaiłem. Jedyne czego brakuje to "pier..." w niektórych kawałkach i chciałbym to jakoś dodać za pomocą grajka (bo słuchawek szybkoraczej nie zmienię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to można mieć ipoda 5g 30gb za ok 130zł jak trafisz, + do tego byś zrobił se imoda i zrobił albo kupił wzmak cena ok 100-300zł.

 

Facet za 130zł to mozesz kupić szrota a nie ipoda. Dobrze utrzymany iPod 5g kosztuje przynajmniej 230zł. Ręce opadają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to zostan przy clipie a lepiej doloz i kup lepsze sluchawki a obecne opi... komus. nauczono mnie tutaj ze sluchawki powinny być drozsze od grajka czyli lepsze. nie mozesz miec nano 6 a sluchawek ep630 xD a taki clipek pociagne sluchawki za pare ladnych baniek :)

 

bo na irivera s100 czy e300 czy nie styknie o tą stowke za malo .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to można mieć ipoda 5g 30gb za ok 130zł jak trafisz, + do tego byś zrobił se imoda i zrobił albo kupił wzmak cena ok 100-300zł.

 

Facet za 130zł to mozesz kupić szrota a nie ipoda. Dobrze utrzymany iPod 5g kosztuje przynajmniej 230zł. Ręce opadają.

 

To ja nie wiem, widziałem na allegro że w po takich cenach były sprzedawane ....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to muszę się im przyjrzeć. Pytanie czy dopłacenie 200zł w tym przypadku da mi wymierne korzyści w jakości dźwięku, możliwościach z dźwiękiem zwiazanych oraz długości pracy na beterii? w clipie i E2 podoba mi się strasznie fakt, że można je poprostu gdzieś przypiąć. s100 już mniej... ;) Ale pomyślę. Wtedy jednak musiałbym zadać kolejne pytanie do forumowiczów - jeśli mam 400zł, to czy s100 jest najlepszym wyborem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 400 ipod jest najlepszym rozwiazaniem. rockbox daje olbrzymie mozliwosci. niedawno jeszcze nie wierzylem ale po kilku godzinach rozkminiania eq mam dzwiek jaki chcialem. do napedzenia uptownow nie bedzie potrzebowal pomocy.

 

Jak chcesz to można mieć ipoda 5g 30gb za ok 130zł jak trafisz, + do tego byś zrobił se imoda i zrobił albo kupił wzmak cena ok 100-300zł.

jak czytam te herezje to sie mnie noz w kielni otwiera. za takie pieniadze sprawny ipod? 140 na allegro to kosztuje plyta glowna do tego. do 250 to sa pascie niedzialajace, od naciagaczy i wciskaczy kitu. jak sprzedaje ipoda zregenerowanego przez siebie to gwarancje daje, a nie zapewnienia ze bedzie dzialal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który iPod? Poza tym jakoś sprzęt z jabłkiem z wielu powodów mnie odrzuca... już na starcie człowiek musi kombinować żeby obejść wymóg korzystania z iTunes itp.

 

nie powiem zaczęły kusić mnie te iRivery (zawsze miałem sentyment do tej firmy)... pytanie czy warto dopłacać w porównaniu do Clip Zip (który aktualnie jest moim faworytem, jedynie dlatego że trochę boję się braku ekranu w E2 i kusi rockbox)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam, że kolega będzie używać playera ze słuchawkami sportowymi tzn. że trenujesz sport? Bo jeśli tak to iPod 5g odpada i to od razu ...

Do 300-400 to poleciłbym n2(jeśli znajdziesz) lub jak dla mnie najlepszy wybór ogólnie nano 6g(duża pojemność, wersja eu nie gra wcale tak cicho, chyba, że to ja mam coś ze słuchem,

do tego klips i można podpiąć nawet do majtek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co udało mi się zauważyć po pobieżnym zapoznaniu się z tematem, zainteresowany posiada "chłodne" słuchawki typu portable, a ktoś tutaj poleca mu do nich Clipa Plus, który wybitnie nie zgrywa się z "zimnymi" słuchawkami. Cowon E2 gra zdecydowanie inaczej, niż Clip Plus, tj. "ciepło" i basowo i to raczej jego należałoby polecić do tych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak clip ma plus za rock boxa ale krocej trzyma na jednym doladowaniu no bo E2 nie ma wyswietlacza.

do poczucia pier.... bierz clipa zip lub clip + , lepiej clipa zip nowszy ,solidniejszy , lepiej jakosciowo wykonany i ciut lepiej gra.

Po tym pierwszym zdaniu wnioskuje, ze nigdy w życiu nie miałeś tych dwóch odtwarzaczy...

Clip+ na rockboxie gra 2-krotnie dłużej niż E2 z włączonym BBE, a kupowanie go aby słuchać bez mija się moim zdaniem z celem.

W e2 jest większa scena, na niektórych ustawieniach basu jest dużo więcej, jest głębszy a na dodatek wciąż czysty. Jedyne co mnie w nim denerwuję z walorów dźwiękowych to jest oddalony wokal.

Ale clip+ jest dużo wygodniejszy, ma większe możliowści konfiguracyjne (rockbox), przynajmniej wiesz jaki masz stan baterii i możesz go rozbudować przez microSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw do wszystkich którzy nie dokładnie czytają - aktualnie uprawiam sportów bo nie mogę, mam problemy zdrowotne i aktualnie też nie mam sportowych słuchawek. To ma być potem, jak dojdę do siebie, czyli pewnie na wiosnę... aktualnie mam słuchawki półotwarte Uptown które w tej cenie może nie były najlepsze dźwiękowo (ale na pewno od czołówki nie odstają) za to wyglądały najlepiej ze wszystkich, a więc sumując wygrały z całą konkurencją ;)

 

Ponieważ zepsuła mi się mp3 potrzebowałem nowej, ale miałem obawę czy pociągnie słuchawki bo Clip+ w MM był cichutki a poprzednia mp3 musiała być na 80-90% mocy żeby był sens słuchać muzyki... ale skoro zapewniliście mnie że da radę to da radę. Nie chce mi się dopłacać za jakieś bajery do iRiverów jednak (po co mi taki wyświetlacz i taki duży grajek?) więc biorę Zipa. Teraz tylko kolor muszę wybrać:P

 

Dziękuję bardzo za pomoc, mam nadzieję że będę zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak clip ma plus za rock boxa ale krocej trzyma na jednym doladowaniu no bo E2 nie ma wyswietlacza.

do poczucia pier.... bierz clipa zip lub clip + , lepiej clipa zip nowszy ,solidniejszy , lepiej jakosciowo wykonany i ciut lepiej gra.

Po tym pierwszym zdaniu wnioskuje, ze nigdy w życiu nie miałeś tych dwóch odtwarzaczy...

Clip+ na rockboxie gra 2-krotnie dłużej niż E2 z włączonym BBE, a kupowanie go aby słuchać bez mija się moim zdaniem z celem.

W e2 jest większa scena, na niektórych ustawieniach basu jest dużo więcej, jest głębszy a na dodatek wciąż czysty. Jedyne co mnie w nim denerwuję z walorów dźwiękowych to jest oddalony wokal.

Ale clip+ jest dużo wygodniejszy, ma większe możliowści konfiguracyjne (rockbox), przynajmniej wiesz jaki masz stan baterii i możesz go rozbudować przez microSD.

 

Przepraszam żle sformułowałem zdanie i dopiero teraz to zauwazyłem.

 

"no tak clip ma plus za rock boxa ale krocej trzyma na jednym doladowaniu E2 i nie ma wyswietlacza". Tak miało być , a i tak troche źle złożone zdanie ;p

 

Reasumując chodziło mi o to ze clip ma rock boxa i dluzej trzymajaca baterie. E2 krócej trzyma i w dodatku nie ma wyswietlacza.

Sory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności