Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Denon AH-D1100


Adamek

Pytanie

Witam.

Mam takie pytanie - czy warto kupić Denony AH-D 1100?

 

Czytałem wiele opinii, recenzji i większość zgodnie twierdzi, że te słuchawki świetnie grają. Ale opinie na temat jakości wykonania się diametralnie różnią. Np. na brytyjskim Amazonie wiele osób napisało, że te słuchawki są bardzo wrażliwe, niezwykle szybko się niszczą, a na innych portalach użytkownicy oceniają je na trwałe.

 

Czy model, który trafia do Anglii może się różnić jakością wykonania od Amerykańskiej/Polskiej wersji? Pytam, ponieważ na brytyjskim Amazonie można kupić nowe Denony AH-D 1100 za ~300 złotych i z chęcią bym je nabył, ale ta jakość wykonania mnie martwi.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

 

Edit: Takie pytanko - czy Denon AH-C560R różni się od Denon AH-C560R Mobile Elite?

Edytowane przez Adamek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Te słuchawki nie mają być portable. Znalazłem Denony AH-D 560 R za 150 zł (w Polsce chodzą po 400 zł), więc D1100 będą tylko po domu. Ja z elektroniką obchodzę się delikatnie, więc nie powinno być problemu.

 

Teraz tylko znaleźć kogoś w rodzinie kto ma kartę kredytową/debetową :P

 

 

Co do dyskusji - nie sądziłem, że będzie taka kłótnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze tylko chciałbym dać link do dyskusji o Denonach, gdzie sporo się mówi (pozytywnie) o D1100: http://forum.mp3store.pl/topic/78452-sluchawki-denona-wasze-opinie/

 

I pozytywne głosy da się słyszeć nie tylko od MrBrainwash, ale od kilku innych użytkowników, nic im też nie trzeszczy, a jakoś wykonania podobno stoi na wyższym poziomie, niż w CAL!.

 

Może rzeczywiście MrBrainwash dużo o nich mówi, zachwala je, ale zauważ, że nie zaczął tego robić jak zamówił dodatkowe pary, tylko już wcześniej, jak miał jedną dla siebie, nie sądzę, żeby chciał diabelsko rozwijać plan wielkiego hype'u na Denony, żeby zbić na nich miliardową fortunę, a pierwszy pozytywny głos na te Denony wcale nie padł od niego, tylko od Wrq, który dodał tylko, że za ówczesną cenę, gdzie nie można było w segmencie do ~300 złotych kupić nówek są nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

R1 pewnie sprzedam, ale są spoko, dla mnie to gra lepiej niż te ****o D1100, a sprzedam bardziej z powodu, że mam Tandemy i Westone 1, a R1 mi wchodzą do ucha z Comply tylko, chociaż cholera go wie co jeszcze z tego wyniknie :) Teraz sobie HA INFO moduje więc w dupie mam te Denony i się ulatniam a wy się szarpcie z padliną.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

R1 pewnie sprzedam, ale są spoko, dla mnie to gra lepiej niż te ****o D1100, a sprzedam bardziej z powodu, że mam Tandemy i Westone 1, a R1 mi wchodzą do ucha z Comply tylko, chociaż cholera go wie co jeszcze z tego wyniknie :) Teraz sobie HA INFO moduje więc w dupie mam te Denony i się ulatniam a wy się szarpcie z padliną.

jak byś miał w dupie to byś nie robił burdelu w temacie.... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie rozumiem o co ta kłótnia? Nie podobają Ci się, OK, ale nie rozumiem dlaczego osoby, które maja inne zdanie stają się z automatycznie idiotami. Zmieniłem z recabled CAL i jestem w 200% zadowolony z tej zmiany, teraz leżą sobie zwinięte na biurku i nie mam ochoty ich ruszać. Ale co ja tam wiem, kupiłem je więc jestem idiotą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Adamek to nie jest klotnia. Bardziej przekomarzanie sie :) Ja do wypowiedzi Mikolaja nabralem dystansu dlugo przed denonami :)

 

Denony to nie sa sluchawki doskonale. Maja swoje wady i zalety jak kazde inne sluchawki. Jednak porownywanie ich do R1, ktore prawie w ogole nie maja rozdzielczosci i malo co wypelnienia jest komiczne dla kogos kto sluchal tych sprzetow.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ano :D

 

To jakie byście kupili w tej cenie? Sam byłem zainteresowany kupnem ich a teraz dylemat.

 

Załatw sobie odsłuch. Tak najłatwiej stwierdzisz które Ci sie podobają. Ja z jednym zainteresowanym kolegą zrobię może spotkanie, by sobie odsłuchał je.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przejdę teraz do strony jakościowej.

 

Niestety słuchawki to szmelc pod względem wykonania. Po niecałym miesiącu zaczęły pękać, co jest potwornie irytujące, szczególnie jeśli się je zdejmuje słychać naprężanie się plastiku. Podczas chodzenia słychać trzeszczenie plastiku, ogólnie wszystkie ich wady kręcą się wokół tego tandetnego plastiku. Jeśli ktoś ma rodzinę/znajomych w UK polecam, ponieważ przy reklamacji wymieniają słuchawki na nowe. Jeśli nie to polecam uważać, bo więcej niż 1,5 roku nie wytrzymają. Póki co kupiłem sobie Denony ah-d400 zobaczymy ile one wytrzymają, bo z jakością materiałów w Denonie nie jest zbyt dobrze.

 

I dotarłem do tego właśnie momentu. Siedzę sobie przed komputerem, słucham muzyki a tu coś naglę spada mi z głowy. Słuchawki dosłownie rozleciały mi się na głowie! Pękły widełki, wykruszyło się plastiku. Kompletnie nie wiem jak to jest możliwe że tak się stało, ze słuchawkami obchodziłem się jak z jakiem czyli w zasadzie tak jak z każdym moim sprzętem. Używane tylko w domu przed komputerem, nigdy mi nie spadły ani nic. Jak to możliwe żeby słuchawki za 600zł same rozpadły się na głowie?! Niedługo dodam zdjęcie. Nie wiesz Pietrek jak wygląda sprawa z gwarancją? Będę musiał je odsyłać do znajomego przez którego kupiłem, wystarczy do denona w UK? Mam nadzieje że uznają te uszkodzenie...

Zresztą widzę że nie jestem sam, w większości komentarzy na amazonie występuje ten problem.

Edytowane przez BamboszeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przejdę teraz do strony jakościowej.

 

Niestety słuchawki to szmelc pod względem wykonania. Po niecałym miesiącu zaczęły pękać, co jest potwornie irytujące, szczególnie jeśli się je zdejmuje słychać naprężanie się plastiku. Podczas chodzenia słychać trzeszczenie plastiku, ogólnie wszystkie ich wady kręcą się wokół tego tandetnego plastiku. Jeśli ktoś ma rodzinę/znajomych w UK polecam, ponieważ przy reklamacji wymieniają słuchawki na nowe. Jeśli nie to polecam uważać, bo więcej niż 1,5 roku nie wytrzymają. Póki co kupiłem sobie Denony ah-d400 zobaczymy ile one wytrzymają, bo z jakością materiałów w Denonie nie jest zbyt dobrze.

 

I dotarłem do tego właśnie momentu. Siedzę sobie przed komputerem, słucham muzyki a tu coś naglę spada mi z głowy. Słuchawki dosłownie rozleciały mi się na głowie! Pękły widełki, wykruszyło się plastiku. Kompletnie nie wiem jak to jest możliwe że tak się stało, ze słuchawkami obchodziłem się jak z jakiem czyli w zasadzie tak jak z każdym moim sprzętem. Używane tylko w domu przed komputerem, nigdy mi nie spadły ani nic. Jak to możliwe żeby słuchawki za 600zł same rozpadły się na głowie?! Niedługo dodam zdjęcie. Nie wiesz Pietrek jak wygląda sprawa z gwarancją? Będę musiał je odsyłać do znajomego przez którego kupiłem, wystarczy do denona w UK? Mam nadzieje że uznają te uszkodzenie...

 

Ja myślałem o przeszczepieniu pałąka z czegoś innego, tylko nie bardzo mam pojęcie, co mogłoby zostać dawcą i jak się do tego zabrać, pałąk nie jest mocną stroną tych Denonów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nie wiesz Pietrek jak wygląda sprawa z gwarancją? Będę musiał je odsyłać do znajomego przez którego kupiłem, wystarczy do denona w UK?

 

Zgłoś sprawę do sprzedawcy, pewnie będziesz musiał wysłać prosto na wzkazany adres z opisem usterki i numerem zamówienia, oraz adresem zwrotnym, czyli to będzie musiał być ktoś w UK.

 

Szczerze współczuje ja w swoich śpię i nic się nie dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To już ponad 10 razy tańsze Philipsy SHP2500 dużo dłużej mi wytrzymały. A superluxy dalej wyglądają jak nowe, a nawet lepiej bo sprawiłem im canarka i mają też już trochę czasu.

 

Nie o tego Piotrka mi chodziło ale dzięki za odpowiedź xD

Edytowane przez BamboszeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

432250_234070093389681_1656573579_n.jpg

 

SHP 2500 w środku - jak widać moje się trzymają zacnie, są ze mną już chyba ze 3 lata, używam co prawda sporadycznie, ale jestem pod wrażeniem jacka chociażby, kiedyś jack pod sporym naciskiem wydał z siebie dźwięk "złamania" i lekko się przekrzywił, to odgiąłem go zwyczajnie w drugą stronę i chodzi do dziś także nie mam powodów, żeby narzekać, mam nadzieję, że Denony będą co najmniej tak samo wytrzymałe w moim przypadku ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Golden Shovel Award dla Ciebie :D

Lubiłem jak grają, nie lubiłem jak skrzypią, jeżeli Ci to nie przeszkadza i lubisz dobry bas to bierz aczkolwiek nie jest to jakaś uberokazja, w pułapie ~300 jest spora konkurencja już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności