Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

player do 150 zł pod Koss Porta Pro


Rekomendowane odpowiedzi

Houk.

 

Idą święta i chcę kupić dziewczynie MP3'kę pod chanukę.

Założenia:

- rozmiar: najlepiej do 8GB (na upartego 4 GB wystarczą)

- wygląd: najlepiej jakby miał postać ala pendrive (czyli zwykły "stick" bez konieczności podpinania kabelka)

- kolor: chyba czarny najlepiej, ale jak cośto rzucajcie propozycje, może jakiś w innym kolorze się wyróżni ;]

- tryb działania: najlepiej UMS/MSC

- wyświetlacz: tak, nie musi być duży, ważne żeby dało radę odczytać wykonawcę i tytuł

brak okładek, kolorów i możliwości oglądania filmów nie będzie jej przeszkadzać.

- pliki: jak odtworzy coś więcej niż MP3 to byłoby miło.

- cena: do 150 zł

 

Dziewczę słucha muzyki: rock (z naciskiem na indie-), reggae, nieco jazz'u, czasami jakieś orientalne klimaty.

 

W przyszłości chciałbym jej sprawić dobre słuchawki i myśle o Koss Porta Pro, zatem fajnie gdyby playerek był pod nie i w/w muzyka dobrze w takim duecie brzmiała.

 

Dawajcie znać jak macie propozycje :)

Pozdro! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało powiedzieć, że do du.., ale na szczęście jest ten od CUBE i tam zawiechy zdarzają się rzadko (mi ze 3 razy, a mam go już dobrze ponad pół roku)... jednak oprócz mega ******..go dźwięku, mocy, flaców, Sigmy i BBE :) to on w ogóle nie spełnia Twoich wymagań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ratajczak

 

wiem ze N2 ma super dzwiek w swojej klasie, no ale wiesz - dziewczyna nie jest w ogole na etapie sluchania muzyki w prawidlowy sposob, zatem bardziej chodzi mi o to zeby ja nie zniechecic gdy bedzie po tej drodze kroczyc. ;] A zbyt częste zawiechy mogą ją do tego zniechęcić ;)

"mega ******..go" - w gwiazdkach mialo byc slowo na Ch czy Z? ;]

 

rzejmi

 

no raczej nowka, slabo dawac uzywki pod chanuke. ale jak nie ma cudow to i jakas moze dobrze wygladajaca sie trafi. narazie rozpoznanie. a-ha ktory Clip - z plusem czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne wrazenie, sluchajac Clip Zip'a na posiadanych sluchawkach vs. Clip+, ktorego kiedys mialem. Mimo, ze podobno bebechy te same.

 

No i LCD, na ktorym w koncu widac playliste ;).

Jezeli chodzi o baterie, nie zauwazylem jakiejs sporej roznicy na niekorzysc Zip'a, choc zytownosc E30 czy i7 to to nie jest :(. Ale, inna cena, inny rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem obydwu. Dźwięk jest bardzo "kulturalny"

Nie czuję w nim "plastikowości" Clipa. Duży ekran. Jedyną wadą są dołączone słuchawki......;katastrofa.

Porównywałem na cx271 i brzmi lepiej od Clipa.

A nawiasem mówiąc już mnie mierzi to polecanie clipa na karzdym kroku.

Naprawdę nikomu nie przychodzi do głowy, że dlatego że jest tani to posiada go mnóstwo ludzi i oni napędzają dobrą opinie. Widział kto tyle dobrych opinii o colorfly c4.....?

 

Dodam jeszcze że jest wyjątkowo mocny.

Edytowane przez ablak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc i LCD na pewno na plus, ale czy idzie za tym wytrzymalosc akumulatora?

 

Mysle, ze fenomen Clipa nie polega na tym, ze jest tani i dlatego dobry, ale dlatego ze jest dobry i przy okazji tani. Sluchalem wielu playerkow prywatnie i testujac dla np. PCFoster i mnie osobiscie przypadl do gustu, mimo, ze rzadko poza iRivery i Cowony wychodzilem.

 

Zreszta, nie ma sensu teraz dywagowac na ten temat, bo to nie temat "Clip, czy warto?" - autor tematu poczyta, pomysli i wybierze co uzna za stosowne. Fajnie, ze jest jakas w miare sensowna alternatywa ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEX z ciekawosc jak Ci leci zipek z tymi pl11 ?

bo miałem fuze z pl21 i ciekawi mnie o ile sa gorsze pl11 od 21 .

 

do założyciela tematu najlepszy wyborem bedzie clip zip :D

Nie wiem, co mam Ci napisać ;). Mi osobiście PL11 leżą fajnie, choć nie tak fajnie jak z iRiverem E30 czy i7'mką... Fuse nie słuchałem, PL21 też nie, więc nie odniosę.

 

Przy zakupie PL11 sugerowałem się alu wykonaniem i generalnie polecanym przez wielu, ciepłym graniem, które mnie bardzo leży, bo nie przymulają całego pasma, tylko jak na takie groszki mają całkiem fajne tąpnięcie. Mam je od czasu 4 playerów i w każdym zgrywały się na tyle fajnie, że nie myślałem o ich zmianie. Dla mnie - świetny zakup.

 

Więc nie wiem, czy są gorsze, lepsze, czy po prostu inne ;).

Edytowane przez Dex-ter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory źle sie wyraziłem troche - ale trudno ;p bo sie mowi o 21 ze ulepszone pl11. chcialem poznac Twoje zdanie o tym jak to gra razem - i stwierdzam ze podobnie bym napisal o swoim fuze+ pl21. a czy gorsze to chcialem sam ocenic dzieki Twojej opini o Twoim zestawie . Jak wiemy fuze i zip sa zblizone dlatego zawsze mozna słuchawki troche porownac do siebie nawet dzieki tylko opinii zip+ pl11

 

poprostu chcialem sie dowiedziec czy warto doplacac do pl21 :D

 

słyszałeś jak grały pl11 z e30 ?

Edytowane przez rzejmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory źle sie wyraziłem troche - ale trudno ;p bo sie mowi o 21 ze ulepszone pl11. chcialem poznac Twoje zdanie o tym jak to gra razem - i stwierdzam ze podobnie bym napisal o swoim fuze+ pl21. a czy gorsze to chcialem sam ocenic dzieki Twojej opini o Twoim zestawie . Jak wiemy fuze i zip sa zblizone dlatego zawsze mozna słuchawki troche porownac do siebie nawet dzieki tylko opinii zip+ pl11

 

poprostu chcialem sie dowiedziec czy warto doplacac do pl21 :D

 

słyszałeś jak grały pl11 z e30 ?

 

Musiałbym posłuchać F + 21 i porównać do C.Z. + 11. Inaczej nie ocenię, bo moje najdokładniejsze opisanie brzmienia i tak może nie mieć żadnego odzwierciedlenia np. w Twojej percepcji dźwiękowej ;).

 

Tak, ponad 2 lata używałem PL11 z iRiver'em E30. Oceniłbym tak: Cowon i7 + PL11 = rewelacja, E30 + PL11 = świetnie, Clip Zip + PL11 = bardzo dobrze. Ale warto zaznaczyć, że w skali mocy mW playery też taką charakterystyką się cechowały - najmocniejszy był i7, potem E30 i Clip Zip. Tak się jakoś składało, że przy większej mocy playerki były w stanie wykrzesać z nich więcej życia.

 

Ale temat nie o tym, więc nie róbmy spamu ;). Jak coś, pisz PW ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze N2 ma super dzwiek w swojej klasie, no ale wiesz - dziewczyna nie jest w ogole na etapie sluchania muzyki w prawidlowy sposob, zatem bardziej chodzi mi o to zeby ja nie zniechecic gdy bedzie po tej drodze kroczyc. ;] A zbyt częste zawiechy mogą ją do tego zniechęcić

To w takim razie polecę Cube C60 (na Tinydeal jest za jakieś 55 dolarów). Mam go od zeszłego tygodnia, nie zdarzyło mu się przyciąć nawet na chwilę, nie mówiąc o zawieszaniu. Dźwiękowo podobny do N2, choć nieco lepszy.

Ma swoje minusy (największy to tylko 4GB pamięci), ale dla mnie to teraz numer 1 wśród tańszych odtwarzaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze iRiver T9. Troszkę droższy niż budżet przewiduje (ok 180zl) ale za to poreczny, wtykany do usb, 4GB i jesli gra podobnie (nie sluszalem jak gra, to tylko luzna propozycja) do starszych braci z serii T to z KPP powinien nienajgorzej grac.

Edytowane przez LoCtoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wtrącić - miałem T60 (ciepły player) i KPP (no raczej nie zimne:) ) i grało to całkiem ciekawie wbrew pozorom... ciepło, ale nie muląco - do ostrych brzmień raczej nie, do preferencji muzycznych dziewczyny założyciela tematu jak najbardziej (nie spodziewac się pierdlanięcia - raczej melodyjne przyjemne odsłuchy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Houk.

 

Dzieki panowie za polecane typy. Widac, że ładnie się rozpisaliście - to cieszy.

 

Czyli, zbierając wszystkie - na liście są:

- Cube C60

- iRiver T9

- iRiver T60

- ARCHOS 24b

- Sansa Clip+, Fuze+, Zip

 

Będzie trochę przeglądania po necie i czytania recek, no ale trzeba wybrać jak najlepiej ;]

Poinformuje o tym co wybrałem.

 

Jeszcze raz dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz cube!! jeśli gra podobnie do N2 a Inszy twierdzi, że nawet lepiej, to będziesz miał idealna synergię (ja na nowo odkryłem te słuchawki na N-ce). z t60 grało dobrze, ale spokojnie N-ka daje więcej życia!

Edytowane przez ratajczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności