Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki i wzmacniacz do imoda 5g


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakładam nowy temat ( w starym zrobił sie troche syf )

 

Więc tak od całego zestawu oczekuje jak najlepszej jakości dzwięku i jak największej opłacalności.

Mobilność itp mnie zbyt nie interesują.

 

będę słuchał GŁÓWNIE(albo nawet tylko i wyłącznie) nowoczesnego rocka/metalu, i trance ( przeważnie raczej vocal trance )

 

miałem ok 2 lata temu sanse clip +, i dokanałówki soundmagic pl21. Dzwięk nie był wcale może taki zły, ale zdecydowanie teraz by mi nie podpasował, był taki za bardzo ciepły, raczej w ogólnie nie trójwymiarowy, i grał zbyt blisko a ja wolę ogólnie jak coś gra tak bardziej w oddali i trójwymiarowo ( bardzo trójwymiarowo nawet ), no i był taki jakiś może zbyt też funowy ?nie wiem, po prostu coś mi nie podopasował.

 

 

Oto dzwięk jaki oczekuję od przyszłego sprzętu. I podkreślam że sam dokładnie nie więm jaki dzwięk chcę, ale mniej więcej taki jaki opisałem poniżej:

 

- Dżwięk taki bardziej zimny i neutralny czy zimny/neutralny, ale bez przesady wszystko w umiarze ( chodzi o to że gdy będzie grał zbyt mega zimno to myślę że nie będzie przyjemnie ).

 

- Scena szeroka, oj szeroka i taka rozległa ( nie wiem czy bez przesady czy nie, bo nigdy w sumie nie poruwnowałem sceny wąskiej do szerokiej, ale na pewno chce scene szeroką ). Oczekuję dzwięku trójwymiarowego i to nawet bardzo trójwymiarowego i przestrzennego. Powiem szczerze że racze wolę słuchać muzyki z głośników niż z słuchawek ( ale to nie jest pewne bo jeszcze nigdy nie słuchałem high endowego sprzętu portable ani nie portable ).

 

- Bas, jeżeli chodzi o bas to nie lubię dudnienia ( właśnie też mój wczesniejsy sprzet czyli sansa i sm21 był taki jakby za bardzo chyba basowy ), lubię taki jakby czysty bas, jakościowy. Po prostu też taki bas ''dudniący'' nie nadaję się muzyki TRANCE czy alternatywnego rocka ..... jednym słowem bas ma być w sto procętach przeznaczony do trance czy rocka/metalu a nie do hip hopu itd

 

- Szczegółowość, szczegółowość dzwięku pragnę wysoką, lubię gdy dzwięk jest szczegółowy. Oczekuję raczej szczegółów wyłożonych na wierzch niż grałych spójnie(tak jak to chyba w przypadku itoucha)

 

- chciałbym aby muzyka grana poprzez sprzęt grała tak aby wprowadzała w jakiś trans, inne miejsce, no nie wiem ........

 

- jeżeli chodzi o funowość to hmmmmm, sam nie wiem .... ale jakby już musiała być to wolałbym chyba nie przesadnią choć sam nie wiem. I wydawało mi się że chyba Sansa clip + i sm pl21 grały tak bardziej cukierkowato, A TO MI SIĘ NIE PODOBAŁO.

 

PO PROSTU DZWIĘK MA BYĆ JAK NAJLEPSZY DO MUZYKI KTÓREJ BĘDĘ SŁUCHAŁ ( patrz wyżej )

 

Słuchawki mają być otwarte lub ewentualnie pół otwarte. Też myślicie że takie lepiej zagrają dla mnie ? ( otwarte maja szersza scene itp co nie). Oczywiścię nie wygłuszają dobrze, ale to nawet fajnie.

 

Co do wzmaka to powiem tyle, liczy się tylko jakość dzwięku ! mobilność itp nie maja prawie znaczenia( może on być rozmiarów mxm lub nawet ciut większych). I warto wziasc też pod uwagę to że może udałoby mi się zrobić z tatem jakiegoś O2 lub MxM, także wyszło by to taniej.

 

Mógłbym zrobić tak że pojechał bym z imodem i wzmakiem do jakiegoś sklepu z słuchawkami i przesłuchał wszystkie i wybrał te które by najlepiej wg mnie zagrały ze sprzętem.

 

Mogę wydać na to wszystko ( imoda nie liczę ) ok 330zł. kupować będę używane, szkoda mi pieniędzy na nowe i zreszta ich nie mam.

 

AHA I Z GÓRY OCZYWIŚCIĘ BARDZO DZIEKUJE ZA POMOC

Edytowane przez Lukasz12PL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj, to co napisałeś, przeczytać tatowi (czy jak go tam nazywasz w domu), jak nie zareaguje to bede zdziwiony.

 

A co do pytania o najlepszy wzmak do iModa, to gwarantuje Ci, że każdy będzie dobry - nie masz skali porównawczej, ani punktu odniesienia. kup/zrób na początek mxm i zacznij poszukiwania. Niestety od czegoś trzeba zacząć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj, to co napisałeś, przeczytać tatowi (czy jak go tam nazywasz w domu), jak nie zareaguje to bede zdziwiony.

 

A co do pytania o najlepszy wzmak do iModa, to gwarantuje Ci, że każdy będzie dobry - nie masz skali porównawczej, ani punktu odniesienia. kup/zrób na początek mxm i zacznij poszukiwania. Niestety od czegoś trzeba zacząć.

 

Fatso - a czemu tato miałby być zdziwiony ?

 

i co do tego że każdy amp będzie dobry to, może i tak, ale każdy poszukuje innego dzwięku, każdy wzmak inaczej zagra z różnymi słuchawkami ..........

I ja nie mam zamiaru robić tak jak mówicie, czyli np Kup mxm'a, kup inne słuchawki, przesłuchaj, nie podoba się sprzedaj - podoba się zostaw, itp itd ..........

 

Po prostu jak pisałem chcę zrobić tak: Kupie Wzmak do imoda, i pojadę z tym do jakiegoś sklepu z słuchawkami i przesłucham wszystkie, i wybiorę te najbardziej mi odpowiadające.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj, to co napisałeś, przeczytać tatowi (czy jak go tam nazywasz w domu), jak nie zareaguje to bede zdziwiony.

 

A co do pytania o najlepszy wzmak do iModa, to gwarantuje Ci, że każdy będzie dobry - nie masz skali porównawczej, ani punktu odniesienia. kup/zrób na początek mxm i zacznij poszukiwania. Niestety od czegoś trzeba zacząć.

 

Fatso - a czemu tato miałby być zdziwiony ?

 

i co do tego że każdy amp będzie dobry to, może i tak, ale każdy poszukuje innego dzwięku, każdy wzmak inaczej zagra z różnymi słuchawkami ..........

I ja nie mam zamiaru robić tak jak mówicie, czyli np Kup mxm'a, kup inne słuchawki, przesłuchaj, nie podoba się sprzedaj - podoba się zostaw, itp itd ..........

 

Po prostu jak pisałem chcę zrobić tak: Kupie Wzmak do imoda, i pojadę z tym do jakiegoś sklepu z słuchawkami i przesłucham wszystkie, i wybiorę te najbardziej mi odpowiadające.

Witam kolego widzę, że nie do końca wiesz czego chcesz a może wiesz (siedzi Ci to w głowie) tylko nie potrafisz zwerbalizować, dość opisowo. Ja sam zaczynałem od Desire HD jako grajka i słuchawek no name. Trafiłem na forum, kupiłem sanse+ i senki 201, było lepiej ale to nie to, trafiłem ipoda i jbl220 ładnie to gra, ale szukając dalej kupiłem senki hd202 do tv i kompa ok do, ipoda nie koniecznie, na drugim ipodzie mam rockboxa i często słucham na awei q3, rewelacyjne połączenie, aczkolwiek wole słuchawy nauszne. Dzisiaj przyjechał do mnie koleżka ze zrekablowanymi Philipsami 5401 +wave, rewelacja jeśli chodzi o dźwięk i oczywiście jakość wykonania (Forza Lazzio), 5401 świetnie grają ze wszystkim do czego podłączyłem , czyli wave, sansa, ipod 6g, ipod 6g-rockbox (tu najlepiej), integra dość leciwe onkyo 304-źródło ipod po LOD. Jednocześnie przyszły mi dzisiaj AKG520 , kupione na forum , nóweczki bardzo podobne do 5401 brzmieniem aczkolwiek nie wygrzane ale mają potencjał. Sorki że przynudzam tak długo ale chcę koledze zobrazować, że zakup sprzętu portable audio nie jest łatwy, są to raczej poszukiwania brzmienia, wygody, wyglądu, preferencji słuchowych. Nie da się doradzić jednoznacznie i powiedzieć kup to i to a będziesz miał wiecznego banana. Sam dalej szukam teraz będzie imod +fiio e6 +shure 440, przynajmniej tak to chwilowo widzę. Według mnie kup to na co masz ochotę, posłuchaj zobacz czy ci przypasuje, jeśli tak to ok, jeśli nie to sprzedaj, kup następne itd. w końcu trafisz albo będziesz szukał zawsze czegoś innego, nie koniecznie lepszego, nie koniecznie grającego tak jak sobie to wyobrażasz. Już nie przynudzam mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi.

pozdroall

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso - a czemu tato miałby być zdziwiony ?

W sumie to przeczytalem wczoraj list mojego 12to letniego syna. piszecie podobnie...Zdziwiony raczej nie bedzie.

 

I ja nie mam zamiaru robić tak jak mówicie

 

To na cholere pytasz nas o zdanie ? Zrób w takim razie jak chcesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso - a czemu tato miałby być zdziwiony ?

W sumie to przeczytalem wczoraj list mojego 12to letniego syna. piszecie podobnie...Zdziwiony raczej nie bedzie.

 

I ja nie mam zamiaru robić tak jak mówicie

 

To na cholere pytasz nas o zdanie ? Zrób w takim razie jak chcesz...

 

 

Wiem że aktualnie piszę beznadziejnie. W sumie zawsze tak pisałem. Myślę że to po prostu kwestia inteligencji/pracy umysłu, ale powiem że ostatnio tak z 2 miesiace temu jakby znacznie lepiej zaczołem pisać( chciałem się poprawić, bo zaniedbałem sie z nauką oj tak, i pewnie z tego wynika moja pisownia ) ale coś wyszło i teraz piszę jeszcze gorzej (chyba) niż z dwa lata temu ....

 

No cóż trudno, ale wiedzcie że nie chciałem by tak wyszło ........ za niedługo już prawdopodobnie odejdę z tego forum i nigdy nie wrócę, więc spoko :-)

 

i co do tego

I ja nie mam zamiaru robić tak jak mówicie

 

To na cholere pytasz nas o zdanie ? Zrób w takim razie jak chcesz...

 

nie zrozumiał mnie Pan ............ chodziło mi o to że nie zbyt chcę zbyt robić czegoś takiego : Kupie mxma, kupie sluchawki - coś żle gra, sprzedaje mxma, kupuje inny wzmak, itp itd.

 

Pisałem że chce zrobić tak: Mam imoda, i kupuje do tego wzmacniacz jakiś, potem ide z tym wzmacniaczem do sklepu z słuchawkami i przeslucuhje wszystkie i wybieram te które najlepiej grają z imodem i wzmakiem.

 

 

PS: a tak po za tym, jak jeszcze byłem w formie, to miałem robione testy u psychologa jakiegoś na inteligencje i miałem dobre wyniki ( poziom 14-15latka ).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialnie, że chcesz kupić wzmacniacz, tylko ja za cholere nie wiedziałbym czy jest dobry, dopóki bym go nie posłuchał. Więc jeśli ktoś radzi Ci, żebyś zrobił MxMa to generalnie dlatego, że to złoty środek. A nie dolecowy ideał. Ten każdy ma inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHA padaczka xd Panie Panataki, czy wie Pan że do imoda trzeba mieć wzmacniacz ?

 

czesci do wzmaka z 100 zł ..........

 

Panie Fatso, może i tak ale moze pan mnie nie kuma ......... nie będę kupował i sprzedawał itd jak to pan radzi. Po prostu chciałem wzmak + imoda i do tego sluchawki. Ja nie mam czasu na takie zabawy.

 

A nie lepiej zrobić już Objective 2 ??????? wolę coś zrobić raz ale porządnego i porządnie. A jest jakiś lepszy wzmak który można zrobić samemu od o2?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega miał racje - rece opadaja :wacko:

 

"Wiem że aktualnie piszę beznadziejnie. W sumie zawsze tak pisałem. Myślę że to po prostu kwestia inteligencji/pracy umysłu, ale powiem że ostatnio tak z 2 miesiace temu jakby znacznie lepiej zaczołem pisać( chciałem się poprawić, bo zaniedbałem sie z nauką oj tak, i pewnie z tego wynika moja pisownia ) ale coś wyszło i teraz piszę jeszcze gorzej (chyba) niż z dwa lata temu ...."

 

tymi słowami potwierdzam sie w przekonaniu iz to dziecko neo bo ze ma 15 lat to wiadomo xD

ale mam kuzyna 15 lat i chlopak wydawał sie normalny az mu sie przyjze nastepnym razem bo tutaj chłop ma ładnie odpalone w głowie :o

Edytowane przez rzejmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja tego nie napisałem? Z czytaniem też masz problem? :lol: Sam iPod już jest bardzo dobrym grajkiem, zobacz jakie słuchawki do niego podpinam. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do iMod-a nie trzeba wzmacniacza, nadal jest w pełni funkcjonalnym iPod-em. Wzmacniacz może być dodany w drugim etapie.

 

To przecież imod bez wzmaka gra jak ipoda, bo w imodzie chodzi o wejscie lod jak sie nie myle.

Czyli szukasz słuchawek za ~200 pln do imoda i wzmaka? Nie będzie z tego dużo lepszej jakość niż ipod + słuchawkony za 350. Nie słuchałem imoda, ale raczej nie jest to zbyt trudne do zauważenie, szczególnie, że pierwszy raz będziesz coś takiego robić...

 

kolega miał racje - rece opadaja :wacko:

 

"Wiem że aktualnie piszę beznadziejnie. W sumie zawsze tak pisałem. Myślę że to po prostu kwestia inteligencji/pracy umysłu, ale powiem że ostatnio tak z 2 miesiace temu jakby znacznie lepiej zaczołem pisać( chciałem się poprawić, bo zaniedbałem sie z nauką oj tak, i pewnie z tego wynika moja pisownia ) ale coś wyszło i teraz piszę jeszcze gorzej (chyba) niż z dwa lata temu ...."

 

tymi słowami potwierdzam sie w przekonaniu iz to dziecko neo bo ze ma 15 lat to wiadomo xD

ale mam kuzyna 15 lat i chlopak wydawał sie normalny az mu sie przyjze nastepnym razem bo tutaj chłop ma ładnie odpalone w głowie :o

 

Sam nie mam jeszcze 18 xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kure ja zaczalem sie rozgladac za imodem, jak w domu suma cen sluchawek przekroczyla 5000 plnow :)

do tego czasu sgs spokojnie to wszystko napedzał.

na dzien dzisiejszy gdyby nie q701 to pewnie nawet bym nie pomyslal o wzmaku, bo i bez nie ipod genialnie napedza k550, ktorych uzywam najczesciej. ale spoko to ja nie kumam czaczy...

a od tego czasu przepuscilem juz przez lapy 6 modeli. i kolejne 3 planuje sprawdzic.

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś da, ale chciałbym dość przystępnie wytłumaczyć coś, czego kolega trochę nie rozumie.

Audio traktujesz trochę jak hmm dajmy na to procesor do kompa - jeżeli chodzi o procesor wszystko możesz wyczytać z jego specyfikacji, dość dokładnie wiesz jak się będzie spisywał, jaką ma wydajność i tak dalej, po prostu jest dobry procesor, albo zły procesor.

Jeżeli chodzi natomiast o muzykę i sprzęt, z jakiego słuchasz tej muzyki to nie możesz tego ocenić w ten sposób, szczególnie, że nie masz praktycznie żadnego porównania z innym sprzętem z półki, o której mówisz, jest dużo słuchawek, które dla jednego będą grać miodnie, a dla drugiego jak telefon wrzucony do kartonowego pudła.

Niesamowicie rzadko zdarza się, żeby ktoś sprzętem, od którego zaczynał dokładnie trafił w swoje oczekiwania bez wcześniejszych poszukiwań, do uzyskania takiego dźwięku, jaki najbardziej lubisz jest baaaaaaaaardzo długa droga, niektórym zajmuje to lata, Twoje preferencje dźwiękowe mogą się jeszcze wiele razy zmienić, zanim będziesz wiedział, czego chcesz, nie jestem żadnym znawcą po prostu mówię z autopsji.

Co do sedna tematu - moim zdaniem nie napalaj się na wzmaka, za 100 złotych ciężko Ci będzie skompletować dobre bebechy, chciałeś to chyba zrobić oszczędzając na kondach, rezystorkach, potencjometrach i innych względnie mało ważnych podzespołach, a to nie tędy droga, łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo, mierny kondensator może spartolić wszystko, co robią opampy i cała reszta - nie jestem co prawda ekspertem od wzmacniaczy, to jest po prostu logiczne.

Chyba, że gdzieś Mikroforum 608 tanio dorwiesz, za swoją cenę podobno gra całkiem nieźle, tylko klocek jest, w dodatku niezbyt reprezentacyjny, ale dalej jestem zdania jak moi przedmówcy - wydaj to na słuchawki, a może kiedyś dorzucisz ampa do toru.

 

Edit: z reszty Twoich postów wynika, że Ty iPoda w ogóle jeszcze nie masz, tak ? Wstrzymaj się, aż go dostaniesz, sam zobaczysz ile ma mocy, jak gra.

Edytowane przez Szalone Mango
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za pomoc. Wiedziałem raczej wiekszosc ale spoko i tak dzięki :)

 

Ja jednak wolę jednak imoda + wzmak + słuchawki. W sumie to raczej mógłbym dodać jeszcze wiecej kasy, ale nie chce wydawać majątku na sprzęt audio bo i tak nie wiem czy będę aż tak słuchał ........ ale myślę że ok 100-150zł na części do wzmaka, i 200-250zł na słuchawki używane(kupione po okazyjnej cenie ), i będzie spoko.

 

A imod dużo się różni w jakosci dzwieku od ipoda ?

 

I mógłby mi ktoś podać spis wszystkich wzmacniaczy słuchawkowych które można wykonać samodzielnie ?

 

I gdzie mógłbym przeczytać jaką charakterystyke dzwięku ma mxm, o2, i inne wzmacniacze ?

 

I gdybym miał już tego wzmaka + imoda, to gdzie mógłbym gdzieś w okolicach Kłodzka, Dzierżeniowa, Bielawy, Ząbkowic sl, przesłuchać w jakimś sklepie słuchawki ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za pomoc. Wiedziałem raczej wiekszosc ale spoko i tak dzięki :)

 

Ja jednak wolę jednak imoda + wzmak + słuchawki. W sumie to raczej mógłbym dodać jeszcze wiecej kasy, ale nie chce wydawać majątku na sprzęt audio bo i tak nie wiem czy będę aż tak słuchał ........ ale myślę że ok 100-150zł na części do wzmaka, i 200-250zł na słuchawki używane(kupione po okazyjnej cenie ), i będzie spoko.

 

A imod dużo się różni w jakosci dzwieku od ipoda ?

 

I mógłby mi ktoś podać spis wszystkich wzmacniaczy słuchawkowych które można wykonać samodzielnie ?

 

I gdzie mógłbym przeczytać jaką charakterystyke dzwięku ma mxm, o2, i inne wzmacniacze ?

 

I gdybym miał już tego wzmaka + imoda, to gdzie mógłbym gdzieś w okolicach Kłodzka, Dzierżeniowa, Bielawy, Ząbkowic sl, przesłuchać w jakimś sklepie słuchawki ?

 

Wszystko, o co pytasz możesz znaleźć na forum, w prawym górnym rogu jest magiczne okienko "Search", a jakie masz sklepy w okolicy sam powinieneś wiedzieć najlepiej, szczególnie, że to nie żadne duże aglomeracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności