Skocz do zawartości

iPhone 5 a głośność


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kurier przywiózł mi iPhone 5. Nie przypominam sobie żeby brakowało mi mocy w poprzednim moim iPhonie czyli 4, tu natomiast jest sporo ciszej na końcu skali. W tej chwili mam bezpośrednie porównanie z iPadem 2 i iPod Video 5g, obydwa urządzenia grają wyraźnie głośniej (tak ze dwa stopnie w skali jabłkowej). Poza tym pojawiły się kolorki ostrzegające o wysokiej głośności na skali. Czy ktoś ma możliwość porównać teraz głośność iPhone 4 do 5 i może to potwierdzić bądź zdementować?

 

PS. Sprawdzone na tym samym traku i słuchawkach - iOS 6.01

IMG_0093.PNG

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby wersje na różne rynki różniły się sprzętowo. Wygląda na to że nie tylko ja mam ten problem https://discussions.apple.com/thread/4388969?start=0&tstart=0

IMG_0094.PNG

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat nie jest nowy. Towarzyszy on od iPhone'a 3G bodajże. Jest taki plik, który nazywa się RegionalVolumeLimits.plist. O jego umiejscowieniu w iOS 6 póki co nic mi nie wiadomo, bo mój 4S pochodzi ze stanów gdzie takiej blokady nie ma. W pliku zmienia się wartości 0.83 na 1 - te 17% to ograniczenia unii

 

Tyle, że do edycji tego pliku musisz mieć uprawnienia do ingerowania w pliki systemowe, co dostajesz z jailbrekiem, więc koło się zamyka. Trzeba czekać

Edytowane przez Lorden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 4 miałeś też z polskiej dystrybucji? Na 4s przy 6.0.1 nie ma w ogóle tej opcji o której mówisz. A po włączeniu blokady jest jeszcze ciszej? Może po prostu słaby chip w nim siedzi.

 

Z polskiej dystrybucji z Orange, szczerze mówiąc nie pamiętam czy była opcja limitu w ustawieniach. Teraz jest tak że jest ciszej, natomiast po włączeniu limitu jest jeszcze ciszej. Fajnie by było jakby ktoś to mógł potwierdzić, bo kto wie, może mam uszkodzony telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon masz raczej sprawny, 5'ka jest zwyczajnie cichsza jak i gra mniej interesujaco(subiektywnie - muzyczny downgroade) od 4/s.

Swego czasu pisał o tym limicie glonsosci nawet engadget - http://www.engadget.com/2012/10/02/iphone-vs-rivals-audio-tests/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dla mnie IMHO nie jest za cicho. Słucham właśnie 5 z moimi wysluzonymi AKG K26p i jest wystarczająco. Zaraz sprawdze z ciekawości audeo, bo to juz ostatnie dwa dni jak je mam.

 

 

Wyslane z iPhone'a 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z obserwacji własnej:

 

dzisiejsze odtwarzacze (w szerokim ujęciu znaczenia słowa "odtwarzacz") są znacząco cichsze niż to co można było dostać niedawno (czy raczej "relatywnie niedawno")... więc nie zdziwił bym się gdyby iPhone 5 naprawdę był tak cichy, że do dużych słuchawek bez wzmacniacza nie ma co startować

 

kontrprzykład sprzed paru dni:

 

mam Palma T3 i podłączyłem sobie Koss Porta Pro

 

iPhone 4 (po booście głośności z firmware'u 5.1 albo 6.0, już nie pamiętam jak to było dokładnie) 2/3 głośności to "głośno jak na ulicę" (wcześniej trzeba było jechać prawie do końca skali)

 

Palm T3 - ustawiłem połowę głośności i myślałem że ogłuchłem (sic!), a tak w praktyce 1/3 skali to zdecydowanie za głośno o_o

 

... ciekawe czy iPhone 5 nie ma się czasem do głośności iPhone'a 4 tak, jak iPhone 4 do Palma T3... wtedy faktycznie jest cichutko...

 

(niestety nie znam nikogo z iPhonem 5 więc nie mogę zrobić szybkiego porównania 4 i 5 na KPP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności