Skocz do zawartości

Grado SR60, potrzebny wzmacniacz?


Rekomendowane odpowiedzi

Czekam, aż przyjdą moje Grado SR60 i jednocześnie zastanawiam się czy konieczny jest dla nich wzmacniacz? Nie ukrywam, że przynajmniej na razie wolałbym nie wydawać kolejnych kilku stów, ale jednocześnie nacieszyć uszy dobrym dźwiękiem. Moje źródło to głównie Nano 6G i czasem Clip Zip.

 

I swoją drogą czy miał ktoś do czynienia ze wzmakiem PA2v2? Podobno dobrze łączy się z Grado, no i nie kosztuje dużo.

Edytowane przez dexxxter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/72127-pa2v2-pocket-amp-2-v2/ - bo ja wiem, czy tak tanio?

Podobną charakterystykę (ciepłą) ma E11, którego obecnie sprzedaję, a na pewno zagra lepiej :)

Z samym Nano 6G byłoby dla mnie za zimno i właśnie jakiegoś ciepłego AMPa bym szukał, z Clip Zip już nie powinno być zimno, ale nie umiem powiedzieć czy będzie odpowiednio napędzony. Bazując się tylko na opiniach z neta raczej nie :\

 

Minusy za to, że wspomniałem, że sprzedaję taki?

Jak go używałem też zawsze polecałem :ph34r:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poczekaj, aż dostaniesz słuchawki i posłuchaj, czy czegoś brakuje Ci w brzmieniu, albo czy czegoś jest za dużo (góry na przykład). Nie ma co za wczasu prorokować, bo może akurat okaże się, że Tobie zgranie nano 6th z grado sr60 pasuje? Generalnie jeśli o same grado chodzi, to najlepiej do nich jakąś lampę - jak posłuchasz to być może będziesz wiedział czemu tak mówię ;) a w tej cenie to Bravo v2, albo jakiś jego klon. Mała lampka może okiełznałaby górę grado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze się, że Grado SR60i są łatwe do napędzenia itp. itd. Zupełnie nieprawda, muszą mieć dużo mocy w zapasie, bo inaczej zabrzmią pusto i cienko jak **** węża. Dlatego wzmak to podstawa. Ja sam podłączałem 60tki i 80tki do E17, E9, E17 z E9, Audinsta, E10 itp. i w żadnej konfiguracji nie zabrzmiały tak jak powinny, zawsze było coś nie tak, lecz często satysfakcjonowały. Zrezygnowałem z Grado,bo nie stać mnie na dobry tor pod nie.

 

Dlatego wzmak to według mnie konieczne minimum i w tym wypadku wybrałbym E11. Z E17 brzmiały za pusto i za ostro, E11 je złagodził, dodał im basu i przyjemnej niższej średnicy. E6 jest praktycznie neutralny - jeśli spodoba Ci się jak gadają z dziurki nano lub clipa zip (nie było dobrze z clipa+), to możesz w niego inwestować, bo doda mocy, a Grado są jednak prądożerne, mimo małej impedancji.

 

E11 nadaje się do jasnych i ostrych słuchawek i takich źródeł, nie spodoba się raczej z ciemnymi i basowymi - chociaż według mnie KPP na nim grały bardzo dobrze, a nie gustuję w wyjątkowym mule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko bierzcie pod uwagę to, że komuś granie prosto z playera może wystarczać, dlatego napisałam, że najpierw trzeba posłuchać i wiedzieć czego się oczekuje, co się podoba, a co nie, w takim, a nie innym graniu. Nie ma co przesądzać z góry, na prawdę, nie każdy ma wygórowane wymagania ;)

A co do grania SR60 bez super wzmocnienia - jakoś mam w tym temacie inne zdanie, nie uważam, żeby bez dużej mocy grały aż tak źle, chociaż opieram to na wyższym modelu - SR80. Słuchałam ich prosto z E10 i E17 i nie uważam, że zagrały kompletnie pusto i cienko. Co prawda, szczególnie na E17 miały za dużo góry, cięły uszy żyletkami i jak dla mnie nie było to granie do zaakceptowania na dłuższą metę. Można z nich jeszcze bardzo wiele wyciągnąć, ale nie każdy musi mieć do tego aspiracje, ktoś może stwierdzić, ze taki sposób prezentacji może mu akurat odpowiadać, nie można generalizować po prostu. Dlatego w moim odczuciu jedyną słuszną zasadą jest odsłuchać samemu i mieć pewność, albo ryzykować opinie innych (a każdy może inaczej odbierać brzmienie danego sprzętu) i nie mieć w razie czego pretensji, że spodziewaliśmy się innego grania.

 

Dokładnie, a z lampą będzie znacznie lepiej :)

 

Co Twój post wnosi do tematu, poza +1 w liczniku postów?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dexxxter, podaj czego słuchasz to powiem Ci jak "na golasa" Nano 6g daje radę z Gradosami w tym czego słuchasz. :) Acz na pierwszy rzut chyba ciut brakuje wypełnienia (za mało mocy) mimo że jest dość głośno. Co ciekawe góra nie kuje. Jak się naładuje to przez FiiO E6 z L9 rzucę uchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, Beatlesi na tym secie (Nano 6g + FiiO E6 + SR60i) brzmią super. Na coś cięższego mogło by być ciutkę więcej masy na dole. Ale ogólnie mi się podoba. Nie ma na pewno nadmiernej ostrości na górze co w Grado nie jest takie oczywiste.

 

I teraz tak, wydaje mi się że Amp lepszy niż E6 nie jest konieczny (chyba że chcesz ciepełka to E11 albo DigiZoid). Druga sprawa to czy Ty planujesz używać SR60i jako portable? IMHO słaby pomysł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie planuje, do portable mam V-Jays.

Grado będą do domu, dlatego nie upieram się przy wzmaku przenośnym. Kilku forumowiczów poleciło mi też bravo v2, który jednak jest sporo droższy. Dlatego stwierdziłem, że na razie poczekam aż słuchawki przyjdą i nie będę niczego wybierał na wariata. Posłucham jak grają na czysto, może wybiorę się do Gdańska do MP3Store i przesłucham sobie E6 i E11 i najwyżej jak mi żaden nie podpasuje to dozbieram do czegoś lepszego.

Dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem Ci tak, od "gołego" Nano 6g + v-Jays na pewno Gradosy z Nano bez ampa grają pełniej i mocniej na dole. Na górze też jest delikatniej. Ogólnie cały balans jest przesunięty w stronę basu względem v-Jays.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności