Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Nauszne zamknięte portable do iModa do 500 zł


maxiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jakie słuchawki (lub link do tematu gdzie podobne kryteria były poruszone) do 500 zł możecie mi polecić?

 

Szukam słuchawek do iModa Video, koniecznie zamknięte i najlepiej składane bo korzystam z zestawu głównie na mieście i w środkach komunikacji. gdy z nich nie korzystam to albo wiszą w pokoju na wieszaku, albo złożone w plecaku/torbie ważny też jest rozmiar "elementu zakładanego na ucho", aby nie były przepastne jak większość sennheiserów, ale też nie za małe jak k450. dobrze by było jakby były takie jak obecne 518 ewentualnie trochę większe chociaż rozmiar nie jest aż tak ważny (aby tylko nie były za ogromne)

 

Słucham głównie lżejszego rocka (Blur, Franz Ferdinand, Wombats), ambitnego popu (Bjork, Jessie Ware, Florence - ogólnie sporo kobiecych wokali), Jazz i folk, czasem elektro techno

 

Co do brzmienia to napiszę może czego mi brakuje/co mi nie pasuje w obecnych 518-kach. Mimo modów i rekablowania wciąż bas daje się we znaki (słuchawki są wciąż ciemne i ciężkie), szukam czegoś co w połączeniu z iModem da ładny melodyjny w miarę transparentny ale detaliczny (oczywiście bez przesady, żeby góra nie była sykliwa ani nie sybilizowała za bardzo). Średnica też do poprawy, wokale powinny być bliżej i być wyraźniejsze, teraz są trochę za bardzo wycofane (nie dużo, ale odrobinę), bas powinien być zauważalny (słyszalny i wyczuwalny) ale nie zalewać innych pasm i trzymać się w swoich rejestrach, nie obciążając reszty przekazu

Powinny oczywiście spisywać się lepiej w wyżej wymienionych gatunkach na wyżej opisanym sprzęcie lepiej niż obecne AKG (przy modach i rekablu) i wolałbym nie przekraczać założonego budżetu 400-500 zł (używki mi nie przeszkadzają), ale byłoby bardzo fajnie gdyby były do odsłuchu w takich miejscach jak warszawski mp3store (nie jakieś stare konstrukcje, chociaż i takie mogą być w ostateczności, w końcu czasem takie konstrukcje spisują się najlepiej)

 

Podsumowując:

Zamknięte

Składane

nie za ogromne

Do iModa

Do 500 zł

detaliczne (ale bez przesady :D )

bas wyczuwalny, ale nie zalewający innych sfer pasma

delikatnie uwypuklona średnica

 

Mam nadzieję że napisałem wszystko w miarę jasno i dacie radę mi pomóc coś dobrać (ale nie spieszy mi się jakoś specjalnie)

Pozdrawiam forumowiczów i z góry dziękuje za pomocne propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym polecił AKG K172HD. Po modzie grają rewelacyjnie jak dla mnie. Dźwiękowo (i nie tylko) powinny pasować, sądząc po tym co nie pasuje Ci w K518 z "Perul modem" - średnica jest dużo lepsza, bardziej podkreślona (akurat ten aspekt można sobie wyregulować podczas moda), góra w zbliżonej ilości za to jakość bez porównania, dól równie mocny i miękki w razie potrzeby można go zmniejszyć watą. Przestrzeń ogromna nie tylko w porównaniu z zamkniętymi słuchawkami. Mod odwracalny w przeciwieństwie do tego z K518, ale wątpię, żeby ktokolwiek chciał wracać do oryginału ;) .

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, może i grają rewelacyjnie, ale miały być składane, to podstawowe kryterium, bo czas którego nie spędzają na głowie spędzają w plecaku więc dla ich bezpieczeństwa ( i zmniejszenia ryzyka uszkodzeń ) muszą być składane, rozmiar ma mniejsze znaczenie, a te K172HD są zarówno duże jak i nieskładane więc średnio pasują. Prawdopodobnie do nowych słuchawek wykorzystam kabel z 518 (Canare Starquad w oplocie by Forza Lazio), czekam na propozycje bo w ciągu miesiąca chciałbym je zakupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Sennheiser PX360? Zamknięte (całkiem dobrze izolują, ale wygodne), składane (można schować do etui), imo nie za duże, w cenie się łapią (ale można wyrwać używane sporo taniej, bo aktualna cena sklepowa dość wysoka), detal mają całkiem spory, bas miły nieprzesadzony, średnie można powiedzieć lekko wysunięte, ale za to wysokie trochę schowane (niektórzy twierdzą, że przysłonięte). A i kabla nie będzie szkoda do recablingu.

PS - nie żebym rekomendował tylko dlatego, że sam z nich korzystam, ot tak wymagania mi się skojarzyły (;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie interesuję się tymi modelami:

Sennheiser PX360

Audio-Technica ATH-ES7 black

Sennheiser HD25-1-II Basic Edition

Sennheiser HD25-SP-II

Audio-Technica ATH-M50

PHIATON MS400 Black

PHIATON PS320

Ultrasone HFI580

PHIATON MS300 Red

SHURE SRH 840

 

Czy te są ok? Które ew jeszcze są warte zainteresowania? (sory za linki, nie chciało mi się przepisywać więc wrzuciłem z zakładek :) )

Edytowane przez maxiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shure srh-840 , na pewno nie sa portable :D . Hd 25-sp-II nie warte uwagi , Ultrasony raczej tez ;) . Moze zainteresuj sie Beyerdynamic dt-770pro 80ohm (nie skladaja sie :( ) , wydaje mi sie , ze kopia d..e tym powyzej , no moze oprocz Ath m-50 i wspomnianym srh-840 :P .

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 500zł można wyrwać V-Moda M80 - nie są składane ale są dość małe i mają dobry case.

 

Jeśli mówimy o PX360 to dla mnie D1100 są dla nich dobrą alternatywą, są większe i wygodniejsze, grają bardziej Funowo, ale prezentują podobny poziom. Scena jest większa przy większej bezpośredniości i mają wyraźniejszy bas. Ze wzmacniaczem nie powinno być problemu z jego kontrolą.

 

Są jeszcze Pro80. To nie są basowe słuchawki, będzie on chudszy niż w innych słuchawkach (co nie znaczy, że zły jakościowo. Natomiast w tej cenie nie znajdziesz chyba bardziej szczegółowych słuchawek.

 

Możesz też pomyśleć o Pro DJ100, albo Denon HP-700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBrainwash...mówisz o ProDj100 miałeś z nimi jakis kontakt??Mozesz cos o nich powiedzieć?? Bądź ktoś na forum? pytam bo mam podobny problem co autor tematu, też szukam mobilnych słuchawek i jak narazie wygrywają u mnie PX360, a widzę ze DJ100 są tanie co jest duzym plusem, z tematu na head-fi wynika ze jak za tę cenę to sluchaweczki super (dźwiękowo)

 

P.S Gdzie w Warszawie można przesłuchać PX360 prócz mp3store??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem w mp3store, posłuchałem trochę

Udało mi się odsłuchać :

dt770

ProDj100

Phiaton ms400

Ath es7

akg 618 i 550

hp100

 

najlepiej z powyższych wypadły dt770 i 550 (ale te drugie za duże i jakoś nie podpasowały mi)

w przyszłym tygodniu ciąg dalszy słuchania (mam nadzieję że w końcu dorwę ath-m50, hd25, czy ultrasone na których najbardziej mi zależało, ale najwyraźniej nie tylko mi skoro sprzedali nawet modele odsłuchowe)

najbardziej pasowały mi dt770, odstrasza mnie tylko rozmiar, es7 też nieźle wypadły ale brakowało czegoś.

oby reszta spisała się lepiej.

czy któreś z pozostałych modeli (ath-m50, hd25, czy ultrasone 580) zagrają mniej więcej tak jak dt770?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K550 podobno świetne do iModa, ale faktycznie trochę duże (chociaż ja je noszę w torbie i nie narzekam) :-)

z tych, które mnie przekonały (z SGS VS) to jeszcze ES7, są mniejsze od K550 i też fajnie grały

koniec końców wybrałem jednak K550, choć na początku byłem trochę przestraszony wielkością:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

trochę odśnieżę temat, bo dalej szukam,

słuchałem ath-es7 i były za bardzo płaskie i piaszczyste, tak samo hp100 (chociaż już mniej) podobnie słuchałem też dt770 i k550 (chociaż te są trochę za duże jednak)i bardzo mi podeszły, chcę jeszcze porównać je z hd-25-1 (których niby też słuchałem ale nie porwały mnie) i ATH-M50, posłuchałbym też dt-150 i innych modeli Beyerów ogólnie, może też AKG K-172 HD (jak perul polecał) czy jeszcze czymś w przedziale do 700 pln (nawet używki biorę pod uwagę) warto się zainteresować do tego co wymieniłem w pierwszym poście? ( zrezygnowałem z kryterium wielkości i składania :P )

aha i byłbym zapomniał, czy ktoś wie czy jest w warszawie opcja odsłuchania wygrzanych dt150 i w ogóle, żeby było więcej modeli testowych niż w mp3store?

Edytowane przez maxiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K172HD bez modu to nawet nie masz co słuchać, są nudne jak flaki z olejem, ale co kto lubi ;) . Jak jesteś z Warszawy, to możesz podjechać do mnie na odsłuch. Aktualnie mam też wygrzane DT250 no i zmodowane CAL i HTX7 - to chyba tyle z ciekawszych zamkniętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności