Skocz do zawartości

retter

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli rozumiem że jak dostaną wydajny prądowo wzmacniacz to się ich charakterystyka trochę "prostuje" ?

Bez wątpienia BCL dobrze wysterowuje niskoomowe słuchawki, ja kiedyś już praktycznie skreśliłem HD598 do momentu kiedy podłączyłem je do klona BCLa.

Wtedy zagrały jak należy.

TSy mają 110-120ohm tak jak K601 dziś to jest średni przedział nie nisko nie wysoko ohmowe.

Raz jeszcze powiem to nie chodzi o wydajność prądową, przetwornik potrzebuje wzmak daje, przeciętny amp dopiero pobiera z sieci zamiast już dać, drugą sprawa to ile może dać.

 

Chętnie bym posłuchał takiego połączenia, ale to drugi koniec polski, i czasu teraz też na to nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy pa2v2 amp by im dał rade... Nie jest to zbyt mocny sprzęt, ale potrzebuje coś z własnym zasilaniem pod laptopa. Teoretycznie sygnatura dźwiękowa powinna się ładnie wpasować - gęsty, ciepły dźwięk, a przede wszystkim masywny bas.

Coś innego z własnym zasilaniem polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może C421 na OPA2227? Do tego odac w takiej samej obudowie i jazda :) Albo po porostu E12 - Fatso coś chyba wie na temat tego ostatniego.

 

W PA2aV bym się już nie bawił...



http://www.head-fi.org/t/593002/c421-vs-o2-home-amp/30#post_8478708

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro taki problem je napędzić to może lepiej w moim przypadku AKG K550 + jakieś FiiO E7? Potrzebuję czegoś do słuchania na laptopie... ma to być przenośne i w miarę wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ta druga opcja jest niewygodna, z powodu padów i dwa że nie podobała mi się w niej góra. Może ktoś poradzi jakiś amp że nie będę musiał wydać 1k zł, gdyż i tak wolę iść w kolumny, a słuchawki, tylko by się przydały, tam gdzie Takstary HI2050 się nie nadają, czyli filmy (zwłaszcza jak się je ogląda leżąć w łóżku) czy duże składy w muzyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś porównanie z HI2050? Nie słuchałem TS-ów za to HI2050 dla mnie przede wszystkim za mocną górę mają - może nie tak ostrą jak Superluxy (czyli lepsze proporcje między częstotliwościami poniżej i powyżej 10kHz) ale strasznie jej dużo, przez to sybilanty nie są zbyt przyjemne. Trochę je zmodowałem - obcięcie wysokich, dodanie średnich, lekkie obcięcie midbasu w zamian za niższe zejście. Jest lepiej, ale do HD580 to im brakuje, zwłaszcza w jakości góry (za to bas fajniejszy), całościowo mniej czytelnie. Może TS-y byłyby lepszym materiałem na mody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi retter6 kiedyś napisał to są mniej jazgotliwe, lepsza średnica i brak tego midbassu.

@Perul
Jak dodałeś HI2050 średnicy, zszedłeś z midbasu na korzyść niższego zejścia, gdyż to są wady tych słuchawek, jak i scena? Góra jak najbardziej dobra, lepsza od HD580.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

@Perul

Jak dodałeś HI2050 średnicy, zszedłeś z midbasu na korzyść niższego zejścia, gdyż to są wady tych słuchawek, jak i scena? Góra jak najbardziej dobra, lepsza od HD580.

Trochę zmieniłem wygłuszenie w środku i dodałem zwierciadło akustyczne (coś w podobie HD330 mod). Przed przetwornik zamiast gąbki włożyłem welur - trochę wysokich ujęło. Niedługo pewnie fotoporadnik zamieszczę ;) .

Góra w HI2050 na pewno nie jest lepsza niż w HD580/HD600 - jest jej więcej i owszem, ale to wcale nie oznacza, że jest lepsza, a do tej z Denonów D5000 to jej jeszcze więcej brakuje. Co najwyżej do tej z CAL bym przyrównał.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć gdzie dorwaliście te Takstar TS-671? AliExpress?

Drugie pytanie - jak te słuchawki mają się do Superluxów HD668B? Warto w nie inwestować? Czy jest to ta sama liga i lepiej zakupić coś droższego?

Edytowane przez Nerio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem ich, ale kiedyś do nich się bardzo przymierzałem, ale wyszło że Hi2050 będą dla mnie lepsze, chociaż o TS też myśę, ale problem z ampem. Tak jest to napewno wyższa liga nawet bez porządnego ampa, a porządnym ampem, to tak jak jest napisane, zresztą chyba retter6 porównywał te słuchawki.

@Perul co do góry to kwestia tylko upodobań, kto jaką woli, ja Denonów D5000 nie słuchałem, ale jeśli to jest coś jak w D7000 to nie dla mnie jest ta góra. Owszem nie uważam ze Hi2050 mają jakąś bardzo dobrą górę, dla mnie mają dobrą, która mi się podoba i napewno Denony, Senki 580/650 mają gorszą górę, lepsze górę to dla mnie mają Shury 940, AKG K701, Hifiman He-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób ma HI ja miałem TSy opisałem je dość dokładnie (już w kontekście HI i innych otwartych) i na dokładkę zrobiłem małe porównanie z mniejszym bratem TS vs HI. Jest tam sporo konkretów co je różni, ale to i tak nie zastąpi odsłuchu przez nas samych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takstary wygrzej, tak ze 2 miesiace :)

Aż tyle? To może dlatego ta góra w HI2050 mi tak nie leży - jakoś nie miały okazji tyle pograć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wlasnie dostalem Takstary i na pierwszy rzut ucha juz wiem, ze pozytywne opinie nie sa przesadzone. IMO znacznie ciekawsze niz Superluxy 681 EVO i bardziej pasujace pod moj gust. No, ale teraz czas na wygrzewanie do poznej jesieni wedlug zalecen kolegi Fatso ;)

Wkur... mnie tylko kabel i pewnie cos z nim zrobie.

Edytowane przez zibra
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności