Skocz do zawartości

retter

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem okazje wczoraj posłuchać 671 na Colorfly C4 - POEZJA - ale kto kupi takiego grajka pod te słuchawki lub takie słuchawki pod takiego grajka :) ?

No to powiedz jak to razem gada C4 kolorowy, 671 kolorowe czy nie będzie przypadkiem mocno kolorowo z tekstem rzygam tęcza :P

Ale fakt może być ciekawie :)

 

1343494861_11050.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest masa szczegółów ale nie tak, że robi sie nieprzyjemnie. Gra szczegółowo ale do słuchania, jest i odpowiedni bas, smakowita górka, dobra średnica nie wypchnięta. Świetna scena, aż człowiek chce sie oglądnąć gdzie te instrumenty są. Pojawiła tez się głębia. Słuchaliśmy trochę dziwnej muzy dla większości osób na forum: Dead Can Dance, Pat Metheny, Christian McBride i kawałek opery. Mogę zacytować właściciela C4: "gdybym nie miał HD800 nie zastanawiałbym się ani chwili, nie ma porównania do HD650 które są teraz 5 razy droższe!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze strony producenta P2V2:

 

 

The PA2V2 can output up to 200 mW of

RMS power

 

Dane Fioo E07k:

 

 

Moc wyjściowa >220mW@32Ω; 250mW@16Ω

 

Więc jeżeli chodzi o samą moc to chyba lepiej kupić Fioo, dodatkiem jest DAC.

 

Tyle że właśnie z Fiio TSy coś nie bardzo chcą współgrać z tego co czytam, i to chyba nie chodzi o wymaganą moc bo ponoć nie jest je tak trudno napędzić mimo 120 Ohm (co i tak nie jest kto wie ile) ale może bardziej o współgranie ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie im więcej Ohm maja słuchawki tym mniej mW potrzebuje wzmacniacz żeby je napędzić, tylko ciszej będzie. Ja mam 250Ohmowe słuchawki i 50mA na Muses8820 w 100% wystarcza.

 

Swoją drogą strasznie kusicie mnie tym tematem, bardzo chciałbym przesłuchać te TSy ale w ciemno chyba nie kupię.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizykę w liceum miałem 10 lat temu, teraz bawię się w DIY w małym zakresie. Dla mnie op-amp, który daje ~50mA wystarcza dla słuchawek 250Ohm bez żadnych buforów, natomiast moich głośników nie napędza powyżej 50% sygnału bo zaczynają pierdzieć, dławi się amp bo niskoomowe głośniki ciągną zbyt dużo prądu:P

 

Więc łopatologicznie słuchawki 120Ohmowe potrzebują mocniejszego wzmaka, napisałem to bo istnieje przekonanie, że im więcej Ohmów tym trudniej napędzić słuchawki:)

 

 


Tybysh, masz jeszcze E09k? To mogłoby być ciekawe połączenie.

 

Mam cały czas, czasem nawet na nim muzyki słucham <_< Nie wiem czy sprzedać czy zmienić bebechy w środku, chyba nie ma sensu, dla mnie sansa clip+ w połączeniu z ampem na rezystorach vishay dale 0.1%, muses8820 i bez potencjometru, z filtracją zasilania na op-ampie na 3 foliowych kondkach i 2 elnach silmic II, bez kondensatorów na wejściu i wyjściu robi z E09k miazgę - detale, ciepło, piękne talerze itp. E09k tylko mam pod głośniki.

 

Natomiast nie wiem jakby ten mój ampik zagrał ze słuchawkami 120 Ohm, z chęcią bym się z kimś spotkał z Pomorza na testy, zwłaszcza że do 10 lutego mam urlop:)

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie im więcej Ohm maja słuchawki tym mniej mW potrzebuje wzmacniacz żeby je napędzić, tylko ciszej będzie. Ja mam 250Ohmowe słuchawki i 50mA na Muses8820 w 100% wystarcza.

 

Swoją drogą strasznie kusicie mnie tym tematem, bardzo chciałbym przesłuchać te TSy ale w ciemno chyba nie kupię.

A jak Ci się zgrywa Fiio E07k z Superluxami HD330? W pewnym sensie to chyba w jakiś sposób podobne słuchawki do Takstara (tyle że chyba bardziej do HI2050)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tutaj robić offtopu na temat E09k ale napiszę tak - pod ciepłe słuchawki może faktycznie się sprawdzić, z HD-330 grał fajnie bo te superluxy z natury są bardzo zamulone, do tego nie mają góry, która wg mnie jest na E09k słaba - zapiaszczona, kłująca, bez głębi, sucha. Może po zmianie kondensatorów na lepsze (np. silmic II), do tego jakieś kondki na wyjściu wymienić na o wiele lepsze, do tego dorobić porządny zasilacz - wtedy powinien E09k pokazać się z dobrej strony. Jak ja słucham na nim muzyki a później przenoszę się z tym samym utworem na sanse clip+ i mojego ampa to jest przepaść, największa w górze pasma - ono ma brzmienie a nie tylko sunie :)

 

 

 

A jak Ci się zgrywa Fiio E07k z Superluxami HD330? W pewnym sensie to chyba w jakiś sposób podobne słuchawki do Takstara (tyle że chyba bardziej do HI2050)

 

Niestety z głowy Ci nie napiszę, ponieważ HD330 od kilku miesięcy nie miałem na głowie - leżą u mojej narzeczonej. Natomiast nigdy ich nie podłączałem solo pod E07k, zawsze grały w tandemie E07k/E09k. Kiedyś przez 2 tyg. nie miałem E09k (pojechał na wymianę op-ampów na AD8066) i słuchałem muzyki na E07k+DT-150, wrażenia miałem takie, że dźwięk był cieplejszy i trochę bardziej zamulony niż w połączeniu z E09k.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli aktualnie niewiadomymi DACami/ampami które może mogłyby przyzwoicie zagrać z TS-671 do 500zł będą:

 

- Fiio E10

 

Play:

ja próbowałem na E10 i stwierdziłem, że czas zainwestować w coś lepszego (brakowało mocy).

 

 

- PA2V2

tylko AMP

 

- uDAC2/3

 

maciux:

Do charakteru TS-671 moim zdaniem prędzej uDAC-2 niż trójka - ten nowy ma więcej basu, trochę mniejszą przestrzeń.

 

- Objective 2

tylko AMP

 

- Audinst mini/mx1

 

- Ha Info

 

SnakeW:

Może... modowane Ha Info? Mam U2PLUSV2 z zasilaczem ABASCO i gra toto z Takstarami całkiem dobrze, choć z początku wydawało mi się, że basu jest dość sporo, ale potem się przyzwyczaiłem.

 

- Audiotrak Prodigy Cube

Edytowane przez mrxn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O2 to tylko AMP. Do charakteru TS-671 moim zdaniem prędzej uDAC-2 niż trójka - ten nowy ma więcej basu, trochę mniejszą przestrzeń.

Dzięki, lista zaktualizowana

 

Ale dokładasz ODACa i masz amp + dac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje dla tych którzy potrafią sobie sami coś dłubnąć :

 

Zarąbisty wzmak słuchawkowy/preamp Ha-Pro2 :

 

http://www.ebay.pl/itm/221265295581?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Super DAC na ultranowoczesnych AK4399 i XMOS :

 

http://www.ebay.pl/itm/190863430393?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Na innych aukcjach tych sprzedawców znajdziecie obudowy, transformatory etc.

 

Interesujące ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje dla tych którzy potrafią sobie sami coś dłubnąć :

 

Zarąbisty wzmak słuchawkowy/preamp Ha-Pro2 :

 

http://www.ebay.pl/itm/221265295581?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Super DAC na ultranowoczesnych AK4399 i XMOS :

 

http://www.ebay.pl/itm/190863430393?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Na innych aukcjach tych sprzedawców znajdziecie obudowy, transformatory etc.

 

Interesujące ?

Super DAC jak to gada ?

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tropem "im mniej elementów tym lepiej" to jaką przewagę ma ten Ha-Pro2 nad wzmakiem zbudowanym powiedzmy na podstawie CMOYa, na zasilaniu bateryjnym (odpada niedoskonałość zasilania sieciowego, duży plus dla dźwięku), bez kondensatorów na wejściu i wyjściu (plus), z op-ampem AD8397 (310mA dla 32Ohm)?

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos odpowiedziec na pytanie, czy da sie jakos wyciagnac z tych sluchawek niski bas, bo obecnie jest go jak na lekarstwo. HD600 zdecydowanie nizej schodza, przez to wiecej barw slychac.

Moze ktos probowal te otworki pod padami odkleic?

 

Druga sprawa, nie wydaje sie Wam, ze graja troche kartonowo/twardo. No i instrumenty trudniej jest wylapac, niz w HD600, sa bardziej schowane. Srednica mimo wszystko, tez posiada mniej barw,

sam juz nie wiem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos odpowiedziec na pytanie, czy da sie jakos wyciagnac z tych sluchawek niski bas, bo obecnie jest go jak na lekarstwo. HD600 zdecydowanie nizej schodza, przez to wiecej barw slychac.

Da się http://forum.mp3store.pl/topic/97079-takstar-ts-671/?p=1039081

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności