Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

retter

Rekomendowane odpowiedzi

...

Pro80 oraz TS-671

Ten sam przetwornik w 2-ch konstrukcjach - otwartej i zamkniętej. Biorąc pod uwagę poprawność brzmienia tj. najwierniejszego przeniesienia sygnału, najbardziej zrównoważonego, szczegółowego z poprawną separacją instrumentów oraz przestrzenią. Rozumiem że można brzmienie określić na kilkadziesiąt sposobów moim wyznacznikiem jest portal golden ears i wykres opisujący Pro80 (niestety nie ma żadnego otwartego Takstara):

...

Bredzisz jak pijany stępiań że widzisz i czytasz poprawnie parametry :)

 

Może być podobna konstrukcja, ale mebrana, cewka, sam drut cewki, magnes, kosz, średnica kosza, ilość basportów to wszystko zmienne a ty mówisz ze to samo ciekawe :D

120 ohmowe takstary są tylko jedne ts671, cała reszta ma od 60 ohm w dół. Różnica 10-30% ok ale nie 100% wzrostu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...

Pro80 oraz TS-671

Ten sam przetwornik w 2-ch konstrukcjach - otwartej i zamkniętej. Biorąc pod uwagę poprawność brzmienia tj. najwierniejszego przeniesienia sygnału, najbardziej zrównoważonego, szczegółowego z poprawną separacją instrumentów oraz przestrzenią. Rozumiem że można brzmienie określić na kilkadziesiąt sposobów moim wyznacznikiem jest portal golden ears i wykres opisujący Pro80 (niestety nie ma żadnego otwartego Takstara):

...

Bredzisz jak pijany stępiań że widzisz i czytasz poprawnie parametry :)

 

Może być podobna konstrukcja, ale mebrana, cewka, sam drut cewki, magnes, kosz, średnica kosza, ilość basportów to wszystko zmienne a ty mówisz ze to samo ciekawe :D

120 ohmowe takstary są tylko jedne ts671, cała reszta ma od 60 ohm w dół. Różnica 10-30% ok ale nie 100% wzrostu ...

 

Mocne słowa retter - rozumiem ,że to było dla Ciebie tak rażące iż postanowiłeś sobie poużywać. W obu specyfikacjach (671 i Pro80) widnieją 53mm dodatkowo w modelu 2050 i Pro80 na fotografiach przetworniki wyglądają tak samo, nie znalazłem tak szczegółowych zdjęć 671. Mimo wszystko dziękuję za uświadomienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żartem :D bez żadnego obrażania, jeśli tak się poczułeś sorry.

Po prostu czytać i rozumieć czytany tekst, impedancja i sprawność to dwa najważniejsze parametry jakie są podawane, połowa istotnych informacji niestety nie jest podawana.

 

Przetwornik i implementacja to też się liczy, a zamiana zamknięte na otwarte jest hmmm albo głupie albo trzeba być jajogłowym i wiedzieć jak to zrobić:)

 

Jak nie wiesz to pytaj ew sam szukaj ale nie wprowadzaj innych w błąd !!

Powiedzmy dla mnie to tak jak byś powiedział że blondynka i brunetka tak samo wygląda :) chyba kumasz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te różnice w średnicy przetwornika (50mm i 53mm) mogą wynikać ze sposobu pomiaru: sama membrana vs. cały przetwornik.

 

@retter - strasznie personalnie bierzesz wszelkie uwagi o TS-ach, a w końcu ty je tylko odkryłeś a nie stworzyłeś ;)

 

Jak już wcześniej wspomniałem zrobiłem mały mod na TS-ach - dodaje on nieco basu a zwłaszcza impaktu. Mod jest banalny i nie ma sensu pisać całego poradnika, dlatego umieszczę tutaj.

1. Ściągamy pady.

2. Przewracamy pady na drugą stronę.

3. Obklejamy plastrem opatrunkowym.

4. Plaster nacinamy jak na zdjęciu poniżej, co jakieś 1,5-2cm.

Takstar-pad.jpg

5. Przewracamy pady z powrotem na właściwą stronę.

6. Dociskamy "frędzelki" z plastra, żeby przykleiły się do padów.

7. Zakładamy pady, w razie potrzeby poprawiamy "frędzelki".

Jak widać mod szybki, prosty i w pełni odwracalny, tak więc mam nadzieję, że ktoś się skusi i opisze swoje wrażenia - imo po tej zmianie zaczynają dawać radę i w elektronice, choć jak już pisałem to i tak średnie bardziej przykuwają uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te różnice w średnicy przetwornika (50mm i 53mm) mogą wynikać ze sposobu pomiaru: sama membrana vs. cały przetwornik.

 

@retter - strasznie personalnie bierzesz wszelkie uwagi o TS-ach, a w końcu ty je tylko odkryłeś a nie stworzyłeś ;)

 

Jak już wcześniej wspomniałem zrobiłem mały mod na TS-ach - dodaje on nieco basu a zwłaszcza impaktu. Mod jest banalny i nie ma sensu pisać całego poradnika, dlatego umieszczę tutaj.

1. Ściągamy pady.

2. Przewracamy pady na drugą stronę.

3. Obklejamy plastrem opatrunkowym.

4. Plaster nacinamy jak na zdjęciu poniżej, co jakieś 1,5-2cm.

attachicon.gifTakstar-pad.jpg

5. Przewracamy pady z powrotem na właściwą stronę.

6. Dociskamy "frędzelki" z plastra, żeby przykleiły się do padów.

7. Zakładamy pady, w razie potrzeby poprawiamy "frędzelki".

Jak widać mod szybki, prosty i w pełni odwracalny, tak więc mam nadzieję, że ktoś się skusi i opisze swoje wrażenia - imo po tej zmianie zaczynają dawać radę i w elektronice, choć jak już pisałem to i tak średnie bardziej przykuwają uwagę.

sprawdzę jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wyjaśnione :) ****ie dzięki Tobie Retter zdecydowałem się kupić Takstary byłem już mocno nakręcony na średnią półkę Ultrasone'a ale opinie w sieci nie były zbyt przychylne. Bardzo się zawiodłem na wszystkich Superluxach i nie planowałem bawić się w wykwinty za mnie niż 500zł a tu taka niespodzianka :D

 

Perul - w 2 przypadkach inspirowałem się Twoimi modami dokładnie w SHP5401 i HD330 różnica jest oczywiście zauważalna ale mam wrażenie że więcej zależy od przetwornika i w niektórych przypadkach kiepskiego kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko forum jest po to żeby pomagać :)

Jeśli będziesz ucieszony 671 witamy w klubie, choć ultrasone to inny dzwięk tu raczej hd6000 widzi mi się ... grunt to radocha z słuchania :)

Gdzieś obok na prośbę usera założyłem klub TakStar-a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już Pro80 i się zachwycam tym wykwintem. Co do TS-671 - sprawdzam opinie - pod kątem czy mnie przypadkiem coś nie ominęło prócz oczywistych cech słuchawek otwartych o czym nie wiem względem osłuchanych Pro80. Nie mam możliwości gruntownych testów, a zależało mi również na protable i monitorowym dla odmiany brzmieniu. Świetną odpowiedź dostałem na PRV od manuelvetro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten adapter na mini-jack z zestawu ładnie zjada bas :)

 

I to w sumie na korzyść - mniej boomy, bardziej punktowy. Podoba mi się :)

 

retter6 namawiał na opisywanie swoich wrażeń z rekablingu z podaniem użytego przewodu. Chętnie poczytałbym coś takiego, bo chciałbym je kablem wyrównać, "uanalitycznić" bas i rozjaśnić górkę i pewnie szedłbym w 7N. Dalej katuję je na zmianę z Q701 i zastanawiam się czy inwestować w solidny rekabling Takstarów czy pchać się jednak w Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Świetną odpowiedź dostałem na PRV od manuelvetro.

jeśli już piszesz to pasowało by zacytować

 

Proszę :)

 

TS-671 prócz pro80 to jest moje must have. Są ciemniejsze od pro80, ale grają jeszcze bardziej muzykalnie i angażująco, z oczywiście lepszą przestrzenią, są ciemniejsze, może nieco mniej techniczne, ale i tak poziom jest b. wysoki. Gęsty metal sieką pięknie. Są otwarte, komfortowe, grają zupełnie inaczej niż pro80 i w tym upatruję korzyści posiadania obu par. Mam rekablowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj rano z ciekawości podpiąłem te słuchawki nie pod wejście słuchawkowe ale pod RCA w tym Xonarze. I dźwięk złagodniał, trochę się wygładził. Nie jest już tak ostry. Nie jest to też ta miękkość jaką mam w połączeniu ich z Prodigy, generalnie coś pośredniego :) Owszem, podłączone pod RCA grają trochę ciszej, ale chyba przyjemniej. Jeszcze to potestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jaki DAC/amp polecacie do tych słuchawek w miarę przystępnej cenie?

Czy ktoś próbował je męczyć np. na Fiio E10/Cmoy/udac2/objective2?

Czy jednak potrzeba tu coś lepszego?

 

BTW, aktualnie na Aliexpress słuchawki stoją $45,13:

 

http://www.aliexpress.com/item/Overcometh-ts-671-high-fidelity-earphones-headset-earphones-computer-earphones-music-earphones/1285560881.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakowało mocy. sprawdź moją sygnę ;) jak chcesz taniego daca, to bierz E10 i dokup pod niego HI2050, Arthass bardzo chwalił to połączenie

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakowało mocy. sprawdź moją sygnę ;) jak chcesz taniego daca, to bierz E10 i dokup pod niego HI2050, Arthass bardzo chwalił to połączenie

 

:) Dzięki, TS już zamówione jako że długo szukałem w miarę równych niebasowych słuchawek otwartych/półotwartych z dobrą sceną do używania w domu dlatego wybrałem je zamiast HI2050 (przebrnąłem przez niektóre senki, akg, pioneery SA-A1000, superluxy, samsony aż dotarłem do takstara i dalej nie szukam).

Ciekawi mnie też np. PA2V2 - dosyć polecany i zawsze można go zabrać do pracy ;). Pewnie jedyna metoda to kupic i sprawdzić na własnej skórze.

Edytowane przez mrxn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności