Skocz do zawartości

retter

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę pomaga rekabling na S3014 dla otwarcia góry i dla wielu będzie lepiej. Ale co tu rozmawiać wymiana kabla jest musowa :P ja wymieniałem czterokrotnie :D

 

Jednak canar to dobra bezpieczna opcja.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam najciemniejsze k701 (na tle denonów i srh1440)... TS-671 będą ciemniejsze?

Dla mnie jest ciemno ogólnie, gora wg mnie nie jest ciemna, ale tez nie błyszczy. Jest taka, jaka byc powinnaTapatalk

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tzn. jakościowo jest ok, ale specyfika mogłaby być lepsza. Dla mnie jest trochę za krótka i za płytka, delikatnie brakuje jej blasku - talerze są trochę matowe i nie czuć ich rozmiaru/masy, są trochę za krótkie, zbyt płaskie. Ale jeszcze się muszę lepiej w nie wsłuchać, może to kwestia toru.

 

O to mi właśnie chodziło, może najwyżej kiedyś kupię jakieś używane w dobrej cenie. Dzięki za info, najbardziej mnie talerze interesują w otwartych.

 

W pełni się zgadzam z opinią rettera co do góry - w wielu słuchawkach słyszałem lepszą, co nie znaczy, że jest źle. Na pewno lepiej niż w Superluxach.

DT150 kiedyś słuchałem, miały lepszą jakościowo górę od TS-ów za to środek może się schować (w końcu schowany jest ;) ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie odpadam, środek w DT-150 mi pasuje (pewnie po prostu lepszego nie słyszałem), natomiast góra jest dla mnie ważna. Teraz się skupiam, żeby talerze brzmiały z takim wydźwiękiem i ciepłem jak na lampowym Dark Voice 336SE, ale to raczej kwestia ampa a nie samych słuchawek.

 

Jak ktoś jest z okolic Słupska i ma te TSy to się można ugadać na jakieś odsłuchy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki - ciekawi mnie, czy można porównywać TS671 z Vivanco SR470. Obie konstrukcje w pełni otwarte, mówicie, że bas jest także i tutaj tylko dodatkiem, mamy super przestrzeń, szczegółową górę... Ja trochę tak odbieram SR470, choć może się mylę i nie bardzo nadają się one do porównania. Czy ktoś z posiadaczy 671 ma jeszcze 470 na stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivanco SR 470
Typ zamknięte / otwarte
Częstotliwość 18 - 23000 Hz
Czułość 113 dB
Impedancja 32 Ohm

 

A więc porównywanie ich do 671 to jak porównać konia do słonia ....

 

Inszy sam producent nie podaje tak podstawowej cechy jak typ budowy, więc sorry ale to nie jest konkurent.

Drugi baaardzo istotny parametr dla którego zaryzykowałem TEN model to impedancja 120ohm i tu nie ma już co rozmawiać.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedzialbym, ze nas w TSach jest tylko dodatkiem. Owszem, jest nieco wycofany, ale jest go calkiem sporo i ma niezle zejdcie. Tylko trzeba im mocnego ampa

 

Tapatalk

Bas*

 

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od dziś TS-671 rekabling ręki Maestro Fatso. Od razu, bez wygrzewania jeszcze wiem już jedno. To JEST liga k701/srh1440 - o tych piszę, bo te z otwartych mam, z tymi też, jak 671 się wygrzeją, porównam "łeb w łeb"

W każdym razie chłopaki WIELKIE DZIĘKI!

W relacji cena/jakość nawet uwzględniwszy koszt rekablingu, dla mnie to jest nowy mistrz świata!

Do wysokich lotów wzmacniacz im potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, zaskakują. Pewnie sobie je będę musiał sprawić i jednak rekablować. Szkoda, że nie mam już HD600, a czuję że mogłyby konkurować. Karmię je teraz z Audiolab M-DACa - lepiej z górą, jaśniej i bardziej analitycznie, trochę lżejszy bas. Czułe są i prądu też lubią dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona ich przed chwilą pół godzinki posłuchała z klona (na co dzień słucha z IPada srh1440 i d600) mówię jej, to tanie słuchawki, z Chin, ile kosztują jak sądzisz? (Wie ile kosztują d600 i srh1440 w sklepach, wie, ile ja zapłaciłem za nie)

800? Zapytała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona ich przed chwilą pół godzinki posłuchała z klona (na co dzień słucha z IPada srh1440 i d600) mówię jej, to tanie słuchawki, z Chin, ile kosztują jak sądzisz? (Wie ile kosztują d600 i srh1440 w sklepach, wie, ile ja zapłaciłem za nie)

800? Zapytała.

To potwierdź i masz kilka stówek na lewo. ;):D

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już rozebrałem żeby zobaczyć jaki przetwornik tam siedzi - taki sam jak w Hi2050, tylko wszystkie dziurki ma zaklejone (Hi2050 mają jedną wolną)

 

pewnie w tsach wystarczy zrobić otwór aby dodać basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z klona nie brakuje basu wcale.

 

Mnie również nie brakuje, nawet cięższego łojenia dobrze się słucha, ale jeśli ktoś oczekuje efektownego zejścia sampli, tłustego i syntetycznego dołu z wibrującymi słuchawkami na głowie, to się pewnie zawiedzie. To w sumie ogólnie nie jest brzmienie efektowne na dzisiejszy standard, a już raczej "wyrafinowane".

 

manuel, jaki kabelek Ci tam Fatso wrzucił?

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiczny, nie wiem, może mi powie Maestro Fatso, a może to już zostanie "tajemniczość", bo tak ma na imię...

 

manuel, jaki kabelek Ci tam Fatso wrzucił?

Edit

 

Ustaliliśmy z Fatso, że kabel zostaje jako marka "tajemniczość". Jest gites miód majonez. Czy tam inna malina. Nie jest ze srebra, nie jest ze złota, a słuchać TS z nim mnie bierze dzika ochota. Cały czas się wygrzewały, zaraz zaczną się peany. Dziś TS moi panowie zjadły mnie na śniadanie siedząc mi na głowie. Z T5 było już o dziwo zacnie, a spod klona efekt wow, TS zrobiły szoł. Jestem pod wrażeniem, nabywam zatem rebrand pro80 coś tam 800pro. Czy sprzedaję k701? Nie, na razie posprzątałem tylko witrynkę i trafiły słuchawy wszystkie na półkę. Zdjęcia wstawię, a co! Poszły na półkę, żeby się nie kurzyły, miałem to zrobić jeszcze przed zakupem TS-671.

W każdym razie piewcom TS-671 dziękuję raz jeszcze, znakomite - po rekablingu, przed nie słyszałem, słuchawki.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pamięci piszę, "łeb w łeb" porównań nie robiłem, trzeci dzień się grzeją, z klona też po parę godzin słucham codziennie... z olbrzymią przyjemnością.

Jestem w czepku urodzony! Kupując k701 bałem się, że będą grały jak srh1440, nic podobnego, zupełnie inne granie, na moje szczęście... Teraz podobnie przy ts-671, trzecie otwarte myślę, któreś trzeba będzie sprzedać, żona słucha srh, padnie na TS albo na k!

Nic podobnego! TS grają wyśmienicie, ciężki, gęsty, szybki metal sprawia mi w nich najwięcej radości, ale i ogólnie tak mam, że głównie metalu słucham...

Wiem jedno TS-671 - grają na tyle inaczej od k701 i srh 1440, a jednocześnie na tyle dobrze, że niczego nie sprzedaję, co mam to zostaje! Cieszę się jak głupi, bo zrobiłem dobre zakupy!

Myślę, już teraz, że być może porównanie tych trzech otwartych - pod kątem które lepsze - będzie bez sensu, jako, że bardzo podoba mi się granie każdej pary.

W każdym razie kusiły mnie hd600 do kolekcji jeszcze. Nie mam ich, natomiast wraz z nabyciem TS-671 i ich inną sygnaturą i prezentacją dźwięku niż w k701 i srh1440, która jednakże niewątpliwie ma to "coś" pokusa zniknęła całkowicie, co mnie cieszy.

Jeszcze raz dziękuje chłopakom piszącym o TS -671 w superlatywach i Fatso, bo kabel musi mam pierwszaliga.

Znakomite słuchafony.

P.s. Na fali entuzjazmu do ts671 zamówiłem jeszcze pro80 - coby mieć jeszcze jakieś "normalne" , ale dobre zamknięte.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do testów obok TS671 PRO 80 i jeszcze HD 2000. PRO 80 już inne brzmienie, bardziej w stronę CAL, HP100, itp. TS671 są przy nich bardziej naturalne - PRO 80 brzmią bardziej syntetycznie, bas ciągnie w subbas, są lekko przyciemnione, góra złagodzona, ale niezbyt równa, niezła scena i jej głębia z czarnym tłem. Również bardzo ciekawe, tylko trochę małe - mam baniak średnich rozmiarów, a rozsuwam je na maks. Muszę się jeszcze lepiej wsłuchać w PRO 80, bo pochłonęły mnie TS671, chociaż już chyba jestem pewien, że to nie moje brzmienie.

 

Bardziej mnie teraz interesują TS670, ale to pewnie trzeba poczekać na opinię rettera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rekablowałem i wygrzałem ok.300h TS671 i wreszcie średnica gra tak jak powinna. Są dość uniwersalne i naprawdę świetne w tej cenie choć cały czas uważam że mistrzem wyważenia i harmonii wśród słuchawek dynamicznych są właśnie HD600. Ale w cenie TS671 nie śmiem nawet mieć żadnych, najmniejszych uwag.

Ale Pro80 też są świetne - choć inne brzmieniem - tak jak pisze Maciux są ciemniejsze ale cały czas grają bliską średnicą , dobrym dołem i naprawdę efektowanie(ciekaw jestem jak zagrają z padami welurowymi). Czekam jeszcze na parę innych modeli Takstar do testów od MP3Store, zobaczymy co warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ manuelvetro przy cenie 671 po co chcesz je sprzedawać ? na chleb nie masz ? :P to słuchawki które są najbardziej żywe jakie słyszałem zostaw je sobie kiedy ci będzie nudno smutno zerknij do nich a nie pożałujesz ze zostawiłeś je ....

 

6 par słuchawek nausznych dla jednej osoby to lekka przesada, ale 3 dla jednej to minimum (sam mam 2 i czegoś brak), dla Ciebie z Żoną przy wspólnej pasji nawet 4, max 5 wybitnych, zrób tak puść dla Żony powiedzmy coś z repertuaru Andrea Bocelli, Mike Oldfilda etc a powie ci 671 zostają :D !!! życie jest by nim się cieszyć a tu masz to za małe pieniążki :)

 

 

a co do ts670 będą bardziej basowe i precyzyjne, no i pady skajowe :/ więc odpada u mnie ale komuś mogą spasować,

peurl miał by frajdę tam muszla ooogromna full miejsca na mody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności