Skocz do zawartości

retter

Rekomendowane odpowiedzi

Te TS-671 miesiąc temu kupił używane z wymienionym kablem kolega forumowy Play.

Już w tedy dobrze się o nich wypowiadał na PW. Porównywane były do Cal. Chyba się nie obrazie że go przytoczę.

 

,, scena nieporównywalnie większa, mnóstwo detali, ale przekaz w ogóle nie męczy. góra nie tnie, basu trochę mało, ale to wina słabego źródła, bo one mają ogromne przetworniki i potrzebują solidnego wzmocnienia. masa luzu między dźwiękami, które aż płyną, są mega realistyczne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te TS-671 miesiąc temu kupił używane z wymienionym kablem kolega forumowy Play.

Już w tedy dobrze się o nich wypowiadał na PW. Porównywane były do Cal. Chyba się nie obrazie że go przytoczę.

 

,, scena nieporównywalnie większa, mnóstwo detali, ale przekaz w ogóle nie męczy. góra nie tnie, basu trochę mało, ale to wina słabego źródła, bo one mają ogromne przetworniki i potrzebują solidnego wzmocnienia. masa luzu między dźwiękami, które aż płyną, są mega realistyczne".

Zgodzę się i dodam że średnica "wokal" wypchnięta, uczcie pływania w dźwięku - tak namacalne. To jak oglądanie filmu w cinemax 3d :D

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kolejną parę TS-671 i mozolnie wygrzewam...

Faktycznie, choć nie są może idealnie zbalansowane jak HD600 np.ale są to klasowe słuchawki grające na poziomie. Uwielbiam jednak sposób w jaki mnie dyskretnie oszukują, to sprzyja w emocjonalnym odbiorze muzyki. HD600 są bardzo wierne, przekazują właściwą informację o charakterze nagrań, budowie sceny, z odpowiednim torem palecie tonalnej barw. TS-671 mogą zagrać po odpowiednich zabiegach na podobnym poziomie, ale z większą sceną i na wyższym poziomie przekazanych emocji. Mają dobrą rozdzielczość i jakość wysokich tonów jak i całego pasma, nie dziwię się że niektórzy tutaj preferują je ponad wyższe modele Grado(których nie mogłem przetrawić, np. RS2i i RS1) lub Beyerdynamic Zagrają świetnie i skalują się z dobrym torem ale i z przenośnym grają bardzo dobrze. Takstar TS-671 gra nieźle już od kopa na stockowym kablu ale warto uzbroić się w cierpliwość i poświęcić im więcej czasu niż zwykle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te TS-671 miesiąc temu kupił używane z wymienionym kablem kolega forumowy Play.

Już w tedy dobrze się o nich wypowiadał na PW. Porównywane były do Cal. Chyba się nie obrazie że go przytoczę.

nie obrażę się ;)

 

słucham ich na Bushmasterze (w końcu!). no to tak

 

niesamowita średnica, dźwięki wręcz namacalne, tak realistyczne, a jednocześnie przyjemne, pełne emocji, syte... no coś pięknego

 

basu wcale nie jest tak mało, ale do bassheadowego nawalania bym tego nie przyrównał. ot równe granie z fajnym mięskiem na dole, kiedy trzeba, ale bez świdrowania bębenków. troszki tego brakuje u Skreama czy Kryptic Minds, ale za to efekty dźwiękowe średnicy czy góry rekompensują całą resztę. za to słuchając ostatniej płyty Dead Can Dance - mmmmmmmmmmmmm :))))))

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stockowy kabel to jakaś fatalna mieszanina aluminium i czegoś. Miedzi tam nie stwierdzono :P Na odcinku 2m kabel ma 3,5ohm oporu...

Dzisiaj kolega odebrał ode mnie rekablowane TS-y, niech się wypowie :)

 

Powiem tak, jeżeli ktoś uważał, że te słuchawki są świetne przed rekablowaniem, to szczenę będzie zbierał z jeszcze większego rozwarcia z ziemi:)

Największym wyznacznikiem dla mnie jest fakt, że moja dziewczyna z "o jakie dziwne słuchawki" przeszła na "WOW ALE SUPER SIĘ NA NICH TERAZ SŁUCHA PAROVA!"

Generalnie, wg mnie nabrały lekkości przekazu (czuć teraz to odmulenie). Sama przyjemność ze słuchania:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIY słuchawki :P:D

pałak sd409, przetorniki TSy, pady welury AKG+ podkładka, kabel miedz posrebrzana ale jak dorwę koszulkę silikonową będzie srebro :D

 

ale ja i tak po mieście latam w takich TSach lub hd580 :D ja wiem dziwnie to wygląda .... wali mnie to .... muzykocholik:D

 

Gost sam wiesz jak grają TSy więc myślę że nie dziwi Cię to ze czasami mam ochotę się z nimi nie rozstawać,

i jak wrażenie w połowie grzania :D ?? jak tam wrażenia, tonacja ??

co bym Tobie (po grado i k601 a chyba masz podobny gust) doradził podłączenie ich do neutralnego ampa jak o2 i video, eq góra +12dB i już ich nie oddasz ....

u mnie była taaaaaaaaaaaaaaaki banan w tej konfiguracji :D zajmują miejsce obok 565 ...

 

Super wyglądają, cena super i jeśli grają tak jak piszecie to się zastanawiam czemu ich jeszcze nie mam :D

 

Pytania:

1. Przetworniki bez problemu da się zamontować w obudowie 409-tek? Masz inne pomysły w jaką obudowę można je wrzucić? (ta oryginalna jest jakaś taka... nieciekawa ;) )

2. Pady AKG te od 240 czy 701?

3. Da się je jeszcze jakoś ciekawie zmodować w muszli? Jakieś zwierciadło akustyczne, wytłumienie, coś? Ma to jakiś sens?

4. Czy E12 da sobie z nimi radę? (w sensie wysterowania, bo napędzić to napędzi)

Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. NIE, trzeba wycinać 671 mają przetwornik 50mm a tonsile 30mm?

2. od K240,

3. otwarte wytłumiać ? :D otwarte są po to by były otwarte :) Zamykałem je góra lekko podbita zostaje ale przestrzeń na tym traci więc są nadal otwarte,

4. nie wiem nie próbowałem, ale on ciemnawy więc jeśli ci to pasuje ? Ja zdecydowanie wole jaśniejszy lub neutralny,

 

ALE to nie są to słuchawki pod Twoje gatunki, one lubują się w muzyce "żywej" wokal, prawdziwe instrumenty ....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki :)

 

Ktoś tu po prostu wspominał o możliwości zrobienia z nich zamkiętych, po co nie wiem, ale byłem ciekaw jakie są tego efekty.

 

Myślałem, że Oldfield, Arcade Fire, Damien Rice, Pilot Speed, Ben Howard czy może Strand of Oaks mogłoby na nich fajnie brzmieć ;)

Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wspomniałem o zamknięciu, rozbierałem je i one az sie proszą o to !!!! pracy jest nie wiele odkręcasz 8srubek na muszle wyjmujesz dekiel zakleisz szczelnie lub wstawiasz już gotowy, uszczelniasz np pianką do okien muszlę teraz zaczyna sie zabawa, JEŚLI ktoś chce lubi zamknięte lub potrzebuje hałas na zew. w domu.

 

Oldfilda sam na nich słucham fajnie, ale L.McKennitt to coś niebywałego po prostu żywy wokal, bardzo realne odczucia, N.Jones też brzmi ciekawie :)

 

671 nie są do łojenia

"-Thrash/Heavy/Nu Metal
-Indie/Progressive Rock
-Instrumental/Soundtrack
-Ambient/Chillout"

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wspomniałem o zamknięciu, rozbierałem je i one az sie proszą o to !!!! pracy jest nie wiele odkręcasz 8srubek na muszle wyjmujesz dekiel zakleisz szczelnie lub wstawiasz już gotowy, uszczelniasz np pianką do okien muszlę teraz zaczyna sie zabawa, JEŚLI ktoś chce lubi zamknięte lub potrzebuje hałas na zew. w domu.

 

Oldfilda sam na nich słucham fajnie, ale L.McKennitt to coś niebywałego po prostu żywy wokal, bardzo realne odczucia, N.Jones też brzmi ciekawie :)

 

671 nie są do łojenia

"-Thrash/Heavy/Nu Metal

-Indie/Progressive Rock

-Instrumental/Soundtrack

-Ambient/Chillout"

Ok :)

 

No wypisałem gatunki, których słucham najwięcej, ale nie zatrzymuję się tylko na tym przecież, cały czas staram się poszerzać horyzonty :P

 

Btw po przenosinach do 409 zmienił się dźwięk?

Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie one prawie nie grają muszla, chyba :) za jaks czas (miesiąc) będę miał kolejną parę to powiem jakie są zmiany.

 

671 pełną u mnie role drugich słuchawek dedykowanych do pewnych klimatów i tam nie mal sprawią ciary, wywołują emocje uczucia obcowania z artystą/ artystką i całym zespołem, one nie odtwarzają one śpiewają:D

 

W takim razie jak nie żal ci tych 50usd /250zł z PL kup wygrzej wymień kabel i ciesz się :) nie bez powodu w dynamikach robią zamieszanie w swojej cenie:)

 

ALE ostrzegam !!! uzależniają co widać w tym temacie co ludzie piszą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro nareszcie dostanę do testów, nie mogę się doczekać :) Będę miał trochę sprzętu, żeby sprawdzić jak to gada w różnych konfiguracjach - z DX50 i kilkoma Ampami też sprawdzę (E12, T5, C5, VorzAMP).

Postaraj się o jakieś chłodne źródło najlepiej imoda bo o ile dx50 i clip sa bardziej ciepłe to brakuje ci coś zimnego.

Przydał by sie tu jeszcze Lektron czy jak on tam ...

do C5 T5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jutro nareszcie dostanę do testów, nie mogę się doczekać :) Będę miał trochę sprzętu, żeby sprawdzić jak to gada w różnych konfiguracjach - z DX50 i kilkoma Ampami też sprawdzę (E12, T5, C5, VorzAMP).

Postaraj się o jakieś chłodne źródło najlepiej imoda bo o ile dx50 i clip sa bardziej ciepłe to brakuje ci coś zimnego.

Przydał by sie tu jeszcze Lektron czy jak on tam ...

do C5 T5

 

DX50 nie jest ciepły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności