Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Dokanałowe <150zł, R1, M1, proAlpha


conra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się od dłuższego czasu z zakupem nowych słuchawek. Na ten cel mam odłożone 150zł. Dokładać nie chcę, gdyż z początku celowałem w <100zł, jednak po czasie doszedłem do wniosku, iż w tej cenie nic ciekawego nie dostanę.

 

Moimi typami jest Brainwavz R1, M1 oraz proAlpha. Wszystkie do 150zł ($44,50).

 

Które z tych lub innych słuchawek dokanałowych polecicie? R1 wyglądają na duże - czy są wygodne?

Odtwarzać będę z pc/laptop/telefon.

Poprzednio używałem Philipsy she-9501 z partii z miekkim kablem (podobno ta lepsza seria) i byłem zadowolony z dźwięku jak i z wygody (w szczególnosci miekki kabel).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem to M1 i R1 nosi sie za uchem lepiej. lubisz taki typ noszenia ?

 

tu masz wg takie krótkie - podstawowe porownanie pro z m1

 

M1 czy ProAlpha - które słuchawki wybrać?

- bas:

M1 - mocniejszy, bardziej dynamiczny, wykonturowany, ale nie zalewa muzyki

PA - szybszy, bardziej transparentny

- tony średnie:

M1 - gładkie, pełne, doskonałe wrażenie "ciężkośći" dźwięku

PA - niewycofane, neutralne, szczegółowe

- soprany:

M1 - gładkie, niesyczące, neutralne

PA - nasycone, iskrzące, bardziej efektowne ale mogą syczeć z jasnymi odtwarzaczami

- przestrzenność:

M1 - scena budowana w głąb i wprzód, świetne odzyskiwanie szczegółów akustycznych

PA - scena szeroka, bardziej namacalna i efektowna, równie dobra szczegółowość

- detaliczność: identyczna dla obu słuchawek

 

dla mnie najlepsze do uniwersalnego sluchania byłyby proalpha ale Twoj wybor :)ja bym jeszcze na Twoim miejscu przejrzal oferte soundmagic jesli sie cos spodoba do tej ceny to mozna zawsze zobaczyc jak by to gralo w jakiejs recenzji czy opinii innego forumowicza ( ja osobiscie mialem pl21 i moge polecic dalem 100 zl i nie zalowalem - choc troche slabo z wytrzymaloscia ale nie dbalem o nie wg )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 3 fajne słuchawki. Kwestia gustu.

 

R1 są over the ear. Jest to wygodniejsze, a zarazem bardziej kłopotliwe. Są dobre do rocka, metalu, electro.

M1 mają zacny kabel. Są dobre do spokojniejszych gatunków, ale jak zapodać im chłodne źródło to ujdzie słuchać bardziej dynamicznych kawałków.

ProAlpha nie znam, to się nie wypowiem. Raczej jasne doki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim kłopotem muzycznym jest to, że nie mam określonego gatunku muzycznego, jednak nie słucham metalu, electro czy rocka, raczej pop, rap, spokojny dubstep(?).

 

Jakościowo M1 wypadają wg. mojej oceny lepiej, dźwiękowo z tego co wyczytałem to R1. Wg. opisu rzejmi bardziej pasują mi M1 w starciu z PA.

 

Trudny wybór, M1 lub R1... Obie pary mi pasują ;-) Które z nich są wygodniejsze? MrBrainwash, R1 mówisz - nie wypadają?

 

example z ostatnich 10 minut opisanego jako dubstep(?):

Lana Del Rey -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz m1 ze wzgledu na rozne rodzaje noszenia ( za uchem i normalnie ) dopasujesz je do siebie , mozesz dolozyc pianki comply i moc tłumienia dzwiekow z otoczenia bedzie zaj*...

m1 są mega jakościowo zrobione , i graja bardzo przyjemnie . wg to kolega ma racje co do kabla i wgl solidnosci - wysoka półka

 

ale ja wziałbym proalphe ze wzgledu na mobilnosc tu komputer tu telefon tam zwykle gumki, na miasto i gwar comply - dla mnie to uniwersalne sluchawki, które nie potrzebują okreslonego grajka ale to Tylko i wyłacznie jak dla mnie . Czytajac recke proalphy i slyszac alphe jakos bardziej mi pasuja do takiego uniwersalnego uzytku- kwestia pierwszej myśli ? nie wiem sam :P

 

Twoja decyzja moze byc znacznie lepsza od mojej . Spróbuj to usłyszysz :D

Edytowane przez rzejmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypadają M1 w starciu z M5 (cenowo podobnie)?

 

Edit: I pytanie najbardziej znaczące: Czy oba produkty są rozbieralne? Chodzi tu w szczególności o siateczkę która może się brudzić.

Edytowane przez conra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu jeszcze nikt nie polecił SoundMagiC E10 ? :-) .Po przesiadce z Philips she-9501 to będzie duży skok jakościowy.

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M5 są raczej neutralne - zimne . nie podkolorowane - może Ci być za zimno , brakować niższych tonów itd.( tymbardziej ze laczysz je z telefonem )

 

Prawie kazde mozna rozebrac a te na pewno :D

 

co do e10 - sluchawki za.....te, wytrzymale , solidne , graja nieziemsko jak za 150zl mocne piękne granie zadbane o najnizsze szczegoły. i nie wiem czemu o nich zapomniałem ( chyba dlatego ze wpadlismy na temat sluchawek noszonych za uchem xd)

 

i mozemy tu wymieniac jeszcze kilka innych modeli wartych polecenia wedlug kazdego z nas ale jak nie kupisz to nigdy nie bedziesz mial odwolania Musisz cos kupic i uslyszec zeby potem np. z nami sie podzielic czego brakuje i zastanowic sie i dobrac coś jeszcze lepszego dla Twojego ucha.a moze okaza sie idealne .

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności