Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Wokółuszne słuchawki otwarte za 100-150zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zauważyłem, że niestety, ale moje HD380 pro nie nadają się do "wszystkiego", postanowiłem, że zakupię drugą parę słuchawek, tym razem do mniej zaawansowanych operacji.

HD380 zostawiam przy komputerze do grania, muzyki, rozmów, natomiast nowe słuchawki będą przeznaczone do:

- muzyki (głównie rap, ale też innych gatunków w małych ilościach) ze słabego źródła (mianowicie z telefonu Samsung Galaxy S oraz integr)

- oglądania filmów

 

Głównie tego drugiego warunku nie spełniają Sennki (kilkugodzinny film zbytnio grzeje uszy ;) + kwestia "odpinanie kabla, kabla od mikrofonu i przenoszenie do innego pokoju")

Słuchawki będą używane raczej tylko i wyłącznie w zaciszu domowym, tak więc wybrałem otwarte ze względu na komfort. Nauszne jakoś mnie nie przekonują swoją wielkością, dlatego preferowałbym wokółuszne.

 

Jak już wspomniałem, będę ich używać na telefonie oraz dwóch integrach (netbookowej oraz notebookowej - obie to jakiś Realtek). Nie zamierzam na razie kupować żadnego wzmacniacza, więc słuchawki muszą "dawać radę" ze słabego źródła.

 

Głównie rozważałem Kossy UR40, jednak gdy poszperałem po forach, znalazłem jeszcze dwóch ciekawych kandydatów - UR55 oraz Takstar Hi-2050 (tutaj kwestia zapłaty byłaby problemem, więc jak już to jakieś sprowadzone bądź "zakup masowy"?). Dobrze wypadają chyba też Superluxy (te otwarte), więc ewentualnie mógłbym się też nad nimi zastanowić.

 

Nie przeszkadza mi fakt kupowania słuchawek używanych, ba - zazwyczaj to nawet lepiej, bo są lepiej wygrzane i tańsze :P

A, i mam dosyć dużą głowę, więc słuchawki powinny to "uwzględnić" :)

 

Doradzicie coś? Oczywiście jak będę miał już jakiś dokładniejszy pogląd na sprawę, to postaram się wpierw je przymierzyć w jakimś sklepie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Jak słuchałem u kumpla na HD595 + Xonar DX we flacu to wydawało się, że wszystko jest porządnie (chociaż trochę gorzej niż na moich obecnych, no ale może to kwestia przyzwyczajenia)

A jak ma się sprawa z używaniem na dużej głowie? Ponieważ w internecie są o tych powyższych modelach całkowicie sprzeczne opinie - albo bardzo dobre dla osób z dużymi 'łbami', albo uznane za nienadające się.

 

Do tego znalazłem jeszcze dobrze oceniane, pół-otwarte Superlux HD-668B i HD-681 (Impedancja 32 Ohmy). Wyglądają interesująco.

 

Czy mógłby mi ktoś dobrze obeznany odpowiedzieć, które z tych 5 modeli słuchawek najbardziej by pasowały pod moje zastosowania i dość 'przeciętny' sprzęt? :) Albo chociaż je krótko porównać? Z samych recenzji i opinii trudno zarysować obraz słuchawek, których ja oczekuję.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez trubul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, obawiam się jednak, że i tak z tak słabego źródła jak telefon czy integra mobilna to nawet 681B nie pokażą swych najlepszych cech :P Gdy podłączyłem do telefonu moje hd380, to wiedziałem, że nic z tego nie będzie na tym sprzęcie. Niby niewybredne co do źródła słuchawy, ale nawet po zabawie z EQ nie ma żadnego porównania z kartą dźwiękową (też nie najlepszą) ze wzmacniaczem słuchawkowym :)

 

Najważniejsze rzeczy, jakich oczekuję, to (w takiej kolejności):

1. Żeby pasowały na głowę (nie ma jak dla mnie nic gorszego niż za małe słuchawki <_< Jednym z głównych czynników, które rozważałem podczas zakupu tych hd380 była właśnie ich wielkość. A i tak mogę z nich komfortowo korzystać tylko z rozciągniętym pałąkiem na maksimum).

2. Komfort ogólny, przez co rozumiem też brak pocenia ucha przy kilkugodzinnych odsłuchach (co mnie jednak kieruje bardziej w stronę czysto otwartych, po tym jak kilka osób w swych opiniach narzekało na "potliwość" ucha w 681B).

3. Dopiero teraz wrażenia słuchowe. Z tych słuchawek będę korzystać średnio 1-2 na tydzień, tylko w domowym zaciszu, co mnie znowu bardziej zachęca do podjęcia otwartych :P Od tak zwanego kopa mam raczej zamknięte, przebasowione, stacjonarne hd380 podłączone do karty :) A skoro nawet takie słuchawki nie ukazują swych głównych walorów na tak słabym sprzęcie, to może po prostu nie warto inwestować w jak najlepszy bas, a w inne cechy słuchawek.

 

Pozdrawiam.

 

Podbijam.

Mógłby ktoś dać opinię o chociaż jednych z tych powyżej wymienionych? W tych 681B podobno pocą się mocno uszy, a 668B dość trudno odpowiednio napędzić. Nie wiem, jak się ma sprawa z pozostałymi trzema. Kolejność najbardziej interesujących mnie cech powyżej.

Edytowane przez trubul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności