Skocz do zawartości

DAC/Amp do k550


nkk

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo.

Jako że częste opinie mówią o tym, iż trzeba dopasowywać źródło i słuchawki do siebie, mam pytanie:

co warto kupić do AKG k550? Obecnie używam je podłączone do zintegrowanej karty w notebooku (Intel HDA). Czy kupienie jakiegoś solidnego DAC-a wyciśnie z tych słuchawek maksimum mocy? Jeśli tak, to jaki DAC?

Na uwadze mam Fiio e17, Audinst HUD-MX1 ewentualnie Audiotrack Prodigy Cube. Który z nich warto brać? A może jeszcze jakiś inny?

 

Gatunki muzyki jakich słucham zamykają się dla większości w terminie „muzyka klasyczna”. Spektrum dość szerokie — od średniowiecza po współczesną. Wokalna, orkiestrowa, symfoniczna, fortepianowa, organowa itd.

 

Cena jak powyższe modele — ok. 600 zł.

Edytowane przez nkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Na tor składa się: wzmacniacz, kable, Dac / karta dźwiękowa, słuchawki, cd player itp.

Wszystkie elementy które służą do napędzenia słuchawek / głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni ludzie podłączają wszystko do wszystkiego i odpowiadają sobie na pytanie co im osobiście dobrze brzmi.

A inni kupują dobrze mierzący się neutralny sprzęt i nie przejmują się "zgraniem". Choć przy kupnie nowego sprzętu trzeba zwrócić uwagę na niektóre elementy. http://audiowash.blogspot.com/2013/05/tymczasowe-zapotrzebowanie-na-dac-i.html

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada się E17, nada się E07K, iBasso D10 (nowsze iBasso podejrzewam też). I na pewno klon Lehmanna produkcji Fatso .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany odchodzę od dac bo ostatnio słucham sobie muzyki z telefonu. Nie rozumiem tego kompletnie ale muzyka brzmi jakoś lepiej, można powiedzieć że każdy dźwięk jest idealny jak na moje ucho :)

Z drugiej strony nadal używam dac'a do filmów i gier ale już myślę nie go nie sprzedać i nie kupić jakiegoś malucha który nie będzie zajmował miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni ludzie podłączają wszystko do wszystkiego i odpowiadają sobie na pytanie co im osobiście dobrze brzmi.

 

A inni kupiją dobrze mierzący się neutralny sprzęt i nie przejmują się "zgraniem". Choć przy kupnie nowego sprzętu trzeba zwrócić uwagę na niektóre elementy. http://audiowash.blogspot.com/2013/05/tymczasowe-zapotrzebowanie-na-dac-i.html

 

 

Co ma jedno do drugiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem rozróżnienia, bo dla różnych ludzi "odpowiedni tor" będzie znaczył co innego. Nie dla każdego to samo. "Zgranie" to również termin bardzo względny.

 

1) Znajdą się tacy dla których tor musi spełnić podstawowe kryteria - w pomiarach i właściwościach technicznych - nimi będą się kierować, dążąc do jak największej liniowości sygnału, pozostawiając nadanie charakteru słuchawkom (do czego poniekąd są zmuszeni z racji iż idealnych słuchawek nie ma i nie będzie)

 

2) Znajdą się też tacy, którzy wejdą do strasznie zagmatwanego świata, zaczynając przygodę pod tytułem "poszukiwanie synergii" i będą kupować/zmieniać sprzęt do momentu w którym powiedzą sobie "wystarczy, czuję się już dobrze z tym co kupiłem". To czy ktoś czuje się dobrze będzie bardzo względne, zmienne i subiektywne, więc trochę kombinowania czeka daną osobę, chyba że zda się na zdanie czyjeś - "eksperta", który stwierdzi, że dany sprzęt gra naprawdę dobrze i nie trzeba/nie można lepiej, albo trzeba kupować dalej i podłączać. Dochodzi do różnych dziwnych sytuacji m.in. ktoś ma słuchawki których właściwie nie lubi, ale obiecywane jest mu, że przy "odpowiednim" torze go w pełni usatysfakcjonują i zagrają naprawdę dobrze, a więc do słuchawek za 700zł budowany jest tor za 2000zł i czasem to pomaga, a czasem nie... różnie bywa, ostatecznie i tak na słuchu (podatnym na sugestie i przyzwyczajenia) się wszystko zaczyna i kończy.

 

Tak więc mamy dwie grupy ludzi którzy inaczej podchodzą do tej samej sprawy. Te dwa podejścia oczywiście mogą się mieszać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taki powinien być budżet na tor. 1:3 tj. 500zł słuchawki 1500zł wzmak, dac, konwenter, cd.

 

Sam przez to przechodziłem. Przy lepszych klockach róznica jest juz bardzo duza. I tutaj nie pomoze zmiana słuchawek, chyba, ze ktos nie lubi ich charakteru, to już inna sprawa.

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności