Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Najwygodniejsze słuchawki do 1000 zł


Destruktor

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam proste pytanie - poszukuję najwygodniejszych słuchawek wokółusznych, zakładam że będą w grę wchodziły tylko modele otwarte. Wyznacznikiem jaki miałem to AKG K240S - które męczyły po godzinie-dwóch noszenia ich na głowie. Potrzebuję słuchawek, w których będzie można wytrzymywać po 4-5 godzin bez zmęczenia. Cena teoretycznie mogłaby być bardzo wysoka, ale biorąc pod uwagę, że nie zakładam używania żadnego wzmacniacza (przynajmniej póki co) i będzie to grało z macbooka pro, to ograniczmy ją do rozsądnego tysiąca złotych (choć im taniej tym lepiej oczywiście). Gatunków słucham przeróżnych, oprócz mocnych elektronicznych rytmów.

 

Z góry dzięki za propozycje :)

Edytowane przez Destruktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastrzelę Cię, ale AKG 514 MKII - zostanie kupe siana w kieszeni.

 

W upały byłem w stanie wytrzymać w nich calutki dzien. A do tego po wygrzaniu grają rewelacyjnie.

W sumie to nie jest nawet zły pomysł.

Gdyby ktoś mógł się jeszcze odnieść do moich propozycji to też byłoby miło:

 

HD598

Beyerki DT 990 pro (zawsze mnie kusiły)

jakieś Grado? (z nimi nigdy nie miałe do czynienia)

 

ew. mogłoby to grać jeszcze z soundcrafta compact 4 (to nawet dość prawdopodobne)

Edytowane przez Destruktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zaproponuję za równo 1k. Philips Fidelio X1. Grają dobrze z dziurki, ale wzmacniacz rekomendowany...

 

Zdecydowanie trafiona propozycja :) , swietnie zagraja nawet z telefonu , wiec z kompa tez bedzie git . Jednak tak jak kolega wspomnial , wzmak by sie przydal przy tej klasy sluchawkach ;) . Obecnie sa w Redcon za 999zl , wiec nie masz co zwlekac ;) . Chyba , ze za troche mniejszy budzet Fidelio L1 , pewnie ta sama klasa brzmienia , kosztuja 750zl i sa rowniez swietnie wykonane .

 

Edit.

 

Sennheiser hd-580, 598, 600, 650 i Beyerdynamic dt-990pro sobie daruj , bez porzadnego wzmacniacza graja przecietnie . Grado i kwestia wygody ...bez komentarza , brzmieniowo hmm...pod konkretny gust i bez odpowiedniego wzmocnienia , tak samo nie zagraja .

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwygodniejsze jakie miałem do tej pory były AD900. Konstrukcja z magnezu więc lekkie prawie ich nie czuć poduszki pałąka delikatnie opierają się na głowie więc słuchawki się nie zsuwają i nie spadają. Pady od nauszników są wielkie, welurowe, bardzo przyjemne i wygodne. Brzmieniowo słuchawki są dość analityczne (ale nie męczące), grają głównie środkiem i dużą przestrzenią. Zagrają ładnie nawet z telefonu ;) Cały dzień w nich wytrzymasz i będzie Ci mało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD900 są trochę za drogie jednak. Senny 580 ciężko dostać nowe, 600 i 650 za drogie. Grado jak mówicie niewygodne więc lecą.

 

Czyli póki co zostały:

 

Fidelio X1

K514

 

ew. co z HD598 (podobno są bardzo wygodne a tylko 50 ohm), Beyerami 990 pro (ew. nie pro, bo nie pro można dostać poniżej tysiąca 32 ohm, a pro to 250 ohm i tu już się boję że mac nie da rady), i ostatnia moja propozycja - k701 (wiem, że podobno brak basu, ale bassheadem nie jestem - no i 62 ohm - a mimo wszystko mam spory sentyment do AKG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle dodałbym jeszcze AKG K540 - W sumie wygoda podobna do 514-tek, ale lepsze brzmieniowo. Są również delikatniejsze, ale jak się po nich nie skacze to nic się nie dzieje.

Bardzo dbam o sprzęt więc raczej spoko. Jak lepsze brzmieniowo to wyrzucamy 514.

Zostały:

 

Fidelio X1 (1000 zł) - zaczynam się zastanawiać czy 1000 zł to sens przy macu, czy nie lepiej kupic jakiegoś wzmacniacza do 4 stów i czegoś tańszego i czy to lepiej nie zagra.

K540 (370 zł) - są półotwarte, i to wywołuje moje wątpliwości co do wygody

HD 598 (700 zł) - jakieś głosy za lub przeciw?

Beyerdynamics DT 990 pro 250 ohm (ok 600 zł) lub 990 32 ohm (ok. 900 zł) - tutaj pewna niewiadoma.

Edytowane przez Destruktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem dziś beyery, cudów nie było, więc raczej odpadają. Natomiast w media kiedyś były senny i akg, teraz jest aurvana live i poza tym piach.

 

Co do tego dac/amp - mam póki co zewnętrzną kartę emu 0202 usb ale planuję ją wrzucić do komisu na dniach, ew. jakiś amp do polecenia? Jakieś FiiO może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak sądziłem, napiszę tu o minimalnym pomyśle a po 8 godzinach będę chciał kupować wzmak wystarczający by rozbujać k701 :P

 

Nowy pomysł: K550, słuchał ktoś godzinami? Podobno także bardzo bardzo wygodne, i nie przeszkadza to, że są zamknięte. No i o wiele łatwiejsze do wysterowania niż wszystkie pomysły poprzednio rzucone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy pomysł: K550, słuchał ktoś godzinami? Podobno także bardzo bardzo wygodne, i nie przeszkadza to, że są zamknięte. No i o wiele łatwiejsze do wysterowania niż wszystkie pomysły poprzednio rzucone.

 

Świetne słuchawki i pewnie dla większości bardzo wygodne. Ale nie dla mnie. One nie są płytkie, ale głębokie też nie są i uszy opierały mi się o obudowę przetwornika, przez co dłuższy odsłuch był niemożliwy. Poza tym zdecydowanie wygodniejszy dla mnie jest welur. X1 są głębsze od K550. Wczoraj moje AKG poszły na allegro za drobne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności