Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] PX-100 II vs AKG k450


crovax85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety moje PX-y poległy pod zębami kota (przegryziony kabel) i szukam alternatywy, a że miałem już kilka par px-ów przyszedł czas na "posmakowanie" czegoś innego. Warto przesiadać się na AKG k450? A może cos innego w tej półki cenowej? Lubie raczej ciepłe granie, a muzyki słucham wszelakiej (Oldfield, JMJ, Coma, Queen, Iron Maiden, GnR, Kokin Gumi, Dire straits, Genesis, Satriani itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Cresyn C510E? Właśnie i tu jest problem, bo jakoś dokanałówki nie mogą sie ze mną sparować. Próbowałem kilka razy i zawsze coś mi nie pasowało w tego typu słuchawkach.

Widzę po sygnaturce, że masz Clipa z k450 i jednocześnie otwarte k420. Możesz coś napisać o różnicach między tymi modelami? Jestem przywyczajony do otwartych i nie wiem xczy się nie zawiode, a z drugiej strony słuchawki potrzebne mi są na zewnątrz gdzie PX-y nie izolowały wogóle i czasami niewiele było słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarta konstrukcja na mieście to porażka, ale co kto lubi. W cenie AKG K450, które graja według mnie średnio masz chociażby AKG K518, Soundmagic P30, Audio-Technica SJ55, Sony ZX600 albo Sennheisery PX200-II, ale one też grają tak sobie. Może warto pomyśleć o konstrukcji zamkniętej? :)

Edytowane przez Strodus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o C555h bardziej :P

 

Jest różnica między moimi słuchawkami i to dosyć znaczna. 450 mają więcej basu i minimalnie mniej środka od 420. Ogólnie to bardziej podobają mi się te pierwsze ale 420 grają super Billego Idola :P Na dużo więcej izolacji w 450 nie licz, powinno być lepiej niż w PX i 420 ale to wciąż nie jest liga Akg k518 pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz K540 Będziesz zadowolony.

Hmm chodzi o K450 tak? Jeżeli jednak o K540 to są zdecydowanie za duże na miasto. Myślę, że zdecyduję się na AKG K450 i ewentulnie jakieś niedociągnięcia dźwiękowe postaram sie zniwelować EQ. A jak będzie za ciemno z Fuzem to wrócę do nano 1g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o C555h bardziej :P

...

Rzeczywiście słuchawki warte polecenia, niestety póki co nie do kupienia w Polsce :( . Ale nie jest to ciepłe misiowate granie jak PX100, już więcej z PX200 II mają wspólnego. Z zamkniętych, ciepłych i dobrze grających są podróbki ATH-ESW9

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz K540 Będziesz zadowolony.

Hmm chodzi o K450 tak? Jeżeli jednak o K540 to są zdecydowanie za duże na miasto. Myślę, że zdecyduję się na AKG K450 i ewentulnie jakieś niedociągnięcia dźwiękowe postaram sie zniwelować EQ. A jak będzie za ciemno z Fuzem to wrócę do nano 1g.

W takim razie bierz AKG K520 spokojnie znajdziesz w okolicach 200pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez lata słuchałem muzy na senkach pmx100 teraz przesiadłem się na AKG K420. Tak jak ty preferuje otwarte konstrukcje. Moja subiektywna opinia jest taka, w AKG po wygrzaniu dostałem bardzo mięsisty bassik którego na próżno szukać w senkach, aczkolwiek brakowało mi z kolei i nadal brakuje krystalicznej góry wokalu. Uważam, że nawet jeżeli miałbyś się rozczarować brzmieniem AKG to warto spróbować czegoś nowego. Tym bardziej, że są to słuchawki z tej samej półki co senki px100, co do jakości wykonania i brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nawet jeżeli miałbyś się rozczarować brzmieniem AKG to warto spróbować czegoś nowego. Tym bardziej, że są to słuchawki z tej samej półki co senki px100, co do jakości wykonania i brzmienia.

Wyszedłem z podobnego założenia. Tyle czasu słuchałem sennków, że postanowiłem sprawdzić inną szkołę grania. Często chodze pieszo więc chciałem postawić na zamkniętą konstrukcję, do tego w przypadku K450 jest tyle opinii co użytkowników i chyba trochę z ciekawości skłąniam się raczej do tego modelu :)

Edytowane przez crovax85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności