Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Nauszne/dokanałowe słuchawki do 300-400 zł


Mathew31307

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Planuję zakup pierwszych lepszych słuchawek.

Do tej pory używałem różnych dokanałowych (cena nie przekraczała 100zł).

Obecnie mam sony MDR-AS21J - świetne do biegania i wyłącznie do tego zostaną teraz przeznaczone..

Celuję głównie w sluchawki nauszne (choć mogą być też dobre dokanałówki), niewielkich rozmiarów (nie mają słuzyć wyłącznie do użytku domowego), dobrze tłumiące (koniecznie konstrukcja zamknięta), najlepiej Sennheisery albo AKG w kwocie do max 400zł.

Muzyka jakiej słucham jest bardzo różna: od rocku przez jazz nawet po muzykę klasyczną. Wygląd nie jest bardzo istotny (nie mogą tylko wyglądać kiczowo i najlepiej jakby były czarne)

Modele które wpadły mi w "oko":

-Sennheiser HD239

-Sennheiser HD238

-Denon AH-D510 (trochę duże)

-Denon AH-P372

-Audio-Technica ATH-WS50

-AKG 430

-AKG K450.

Chętnie wysłucham innych propozycji....

Które z tych słuchawek oferują najlepszą jakość za najnizszą cenę??

Czy istnieją (w Poznaniu) sklepy audio w których można odsłuchać i "pomacać" tego typu słuchawki?

(przeszukałem forum w poszukiwaniu podobnych tematów, jednak żaden nie odpowiedział w pełni na moje oczekiwania).

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marshall Major używam na codzień - po 5-6 godzinach jak źle wyregulowany pałąk był trochę uwierały (za duży nacisk się zrobił na ucho), po odpowiedniej regulacji praktycznie nie odczuwam ich. K 450 nie używałem na dłużą metę, dobrze by było jakby wypowiedział się jakiś posiadacz.

Edytowane przez Sluchawki24pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylne informacje odnośnie pracy z gitarami. Słuchawki jak najbardziej przeznaczone do słuchania muzyki. Co prawda firma Marshall słynie z produkcji wzmacniaczy jednak słuchawki również dobre robi - wykonanie w tej klasie cenowej w.g. mnie to numer 1 z pośród konkurencji (również wizualnie).

Edytowane przez Sluchawki24pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marshalle przyszły dziś i powiem szczerze że mimo iż nie mam najwyższej klasy sprzętu grającego to różnica między nimi a wszystkim czego do tej pory używałem jest po prostu KOLOSALNA. Koledze @Sluchawki24pl dziękuję za dobrą radę i zapewniam że w świat pójdzie dobra opinia o sklepie internetowym www.sluchawki24.pl/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk bardzo czysty, jak na moje pierwsze odczucie było trochę za duzo niskich tonów (ale okazało się że w poprzednich słuchawkach było ich tak mało że podciągnąłem tę opcję w equalizerze). Moim zdaniem rewelacja. Niedługo będę miał okazję przetestować je na dobrym wzmacniaczu słuchawkowym to wtedy podzielę się spostrzeżeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBrainwash nie ma co tak porownywać ja kupiłem AT ES7 mimo że są nisko ocenione i wybrałem je eliminując senki 25 które wszyscy wychwalają.Również jest ranking dokanałówek i IE8 są wyzej od Monsterów a dla mnie Monstery sa zdecydowanie lepsze.

Bardzo możliwe ze akurat taki styl grania koledze podejdzie a tak to go tylko zrazimy.

Edytowane przez aszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabeł tkwi w szczegółach. JTS to niby to samo co HD25 tylko z większym basem, a ja wolałem CALe od nich i też jak dla mnie są to słuchawki które miały najwięcej "duszy" ze wszystkich co do tej pory słuchałem. Lecz na dłuższą metę jakość grania liczy się dla mnie bardziej (jeśli zachowana jest przyjemność z odsłuchu). Po prostu w CAL wiedziałem, że nie wszystko jestem w stanie usłyszeć.

 

Po prostu ciekawi mnie ile w takich marshallach płacimy za wygląd, a ile za jakość. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @MrBrainwash sugerowanie się dźwiękową oceną słuchawek mija się zupełnie z celem. Jak oceniał to ktoś słuchający techno/trance itp ocena będzie zupełnie inna niż od kogoś słuchającego muzyki poważnej/operowej.

@Sluchawki24pl - koszt Majorów 298 (z darmową wysyłką i jeszcze jedną parą słuchawek dokanałowych gratis :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dość dogłębnie analizowałem temat tych Majorów bo sam byłem ciekawy , testerzy na francuskich portalach oraz anglojęzycznych jednocześnie stwierdzili że jakość dźwięku można ocenić maksymalnie na 3- , grają na poziomie słuchawek za 140 zł , reszta to wygląd. Podobna taktyka jak w Beatsach. Audio na 3 , Marketing na 6.

 

Cieżko je przesłuchać w Saturnie bo mają je w "kapliczkach" jakby to nie wiadomo jaki audiofilski sprzęt był. Dam sobie rękę obciąć że będą grały na poziomie Maxell Retro DJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @MrBrainwash sugerowanie się dźwiękową oceną słuchawek mija się zupełnie z celem.

 

Wiadomo, że najlepiej posłuchać samemu, ale jednak, rzetelna recenzja może się komuś przysłużyć.

 

Jak oceniał to ktoś słuchający techno/trance itp ocena będzie zupełnie inna niż od kogoś słuchającego muzyki poważnej/operowej.

 

Dlatego ja sięgam do recenzji gdzie wiem, że dana osoba przesłuchała na różnym materiale i ma osłuchanie ze sporym asortymentem audio.

 

Sugerowałem się ceną z ceneo..

Kiedyś dość dogłębnie analizowałem temat tych Majorów bo sam byłem ciekawy , testerzy na francuskich portalach oraz anglojęzycznych jednocześnie stwierdzili że jakość dźwięku można ocenić maksymalnie na 3- , grają na poziomie słuchawek za 140 zł , reszta to wygląd. Podobna taktyka jak w Beatsach. Audio na 3 , Marketing na 6.

 

Cieżko je przesłuchać w Saturnie bo mają je w "kapliczkach" jakby to nie wiadomo jaki audiofilski sprzęt był. Dam sobie rękę obciąć że będą grały na poziomie Maxell Retro DJ

 

Hehe to że zagrają na poziomie maxwelli to też jestem o tym przekonany. Ja się zastanawiam czy różnica będzie mało wyczuwalna, czy dostaną po tyłku ;).

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash Nie przesłuchasz to się nie dowiesz :)

A co do "sięgam do recenzji gdzie wiem, że dana osoba przesłuchała na różnym materiale i ma osłuchanie ze sporym asortymentem audio." to tu oceniana jest wszechstronność słuchawek, co też nie jest najlepszym wyznacznikiem.

Edytowane przez Mathew31307
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności