Skocz do zawartości

HA INFO U2 PLUS (V1 / V2)


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Uh, kiepsko... Dzięki. A wiadomo z czego to wynika? Dlaczego układ nie działa odwrotnie?

Wynika, to z tego, że "output" to wyjście bezpośrednio z DACa, bez używania wewnętrznego AMPa. Tak samo "input" to wejście bezpośrednio na AMPa, bez używania DACa (bo niby jak go użyć do analogowego sygnału).

Właśnie podpiąłem słuchawki (modowane HTF600) pod "output" - przybyło przestrzeni i szczegółów. Jednak ten AMP w tym pudełku jest taki sobie (Lovely Cube mnie rozpuścił ;) ). Gorzej, że przy takim podłączeniu głośnością trzeba z kompa sterować.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

AMP w HA INFO jest spoko, ale i sprzętowi trzeba pomóc trochę ;)

Jak za tą cenę to jest spoko, ale do LC to mu trochę brakuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie lovely a gdzie to. Dwa to jest kombo mimo wszystko.

no przecież napisałem wcześniej, że nie LC rozpuścił, to i poprzeczka dla pozostałych została podniesiona. Jak się człowiek do dobrego przyzwyczai, to przesiadka na słabsze jest dużo bardziej zauważalna niż ze słabszego na dobre.

Zgadza się, to jest kombo, i moja ocena części DAC jest wyższa niż części AMP. Faktem jest, że wzmacniaczy już kilka miałem a jako DAC to moje pierwsze urządzenie, do tej pory za źródło robiła integra lub DAP.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fakt, ale Ci powiem przesiadłem się z grajków na s3- gdzie nie jest jakiś super i nie odczuwam to aż tak. Kiedyś może tak. Teraz nasłuchałem się tego i owego i chyba przestałem mieć oczekiwania jakieś.

 

Z Ampa da się sporo wyciągnąć. Tylko trzeba trochę się pobawić + lepszy zasilacz. Ja byłem bardzo zadowolony. Pozbyłem się- bo jednak bardzo mało słuchałem przy kompie- bardziej w podróży czy na łóżku. Stąd Video + jakiś amp. Ale za swoją cenę, ha info był świetny :0

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

moje 3 grosze w kwestii OP-AMP'ów

 

widziałem dyskusje i argumenty że w tej konstrukcji wymiana kostki OPA nie ma żadnego wpływu dźwięk - nie zgadzam się z tym twierdzeniem

 

wczoraj bawiłem się trzema kostkami

- JRC5532 - fabryczny

- LM4562 - pozostałość po zabawie Xonarem DS

- OPA2604 - pozyskany podczas modyfikacji U2plusV2

 

Bazując :

- słuchawki: HTF600 - granie raczej bassowe

- słuchawki: HD668B - granie neutralne lub nawet chłodne

- muzyka: brooklyn bounce - bass beats & melody

- muzyka: system of a down - chop suey

 

Szybkie wnioski :

 

OPA2604

zdecydowanie najwięcej bassu - wyczuwalny wyraźnie na 668B

 

LM4562

na pewno czyściej niż poprzednik, więcej detali słychać, więcej góry

na 668B bassik się skurczył, ale wyraźniejsze gitary i prekusje

a w HTF600 bass zmalał prawie do poziomu 668B+OPA2604

 

JRC5532

coś pomiędzy dwoma poprzednimi

Edytowane przez HigBee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego JRC5532 ale nie testowałem go jeszcze u siebie w klonie.

Za to testowałem jego bliskiego brata NE5532P, bardzo neutralny jak powietrze. Nie zauważyłem żeby coś od siebie dodawał.

Bardzo dobra kostka, szczegółowa, dobra scena.

Do nie dawna mój faworyt w Klonie.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JRC 5532D który oryginalnie siedzi w Ha Info U2+V2 jest baaaardzo niewarty uwagi, szkoda czasu.
Ogólnie: pierwsze wrażenie - jakby tradycyjnie coś od siebie... ucinał. Przez co jest zły, bo kamulfuje się dobrze i od opa2134 na pierwszy rzut zmęczonego późną porą ucha się nie wyróżnia :E

Mocno ograniczone wysokie, kuleje szczegółowość (acz czasem dziwne rzeczy wywala na wierzch), ucięta w którymś miejscu średnica, bezpłciowy, ale lepszy niż w opa2134 bas. Nie wali na pysk. Skiepszczona separacja ( tu i ówdzie się zlewa, a gdzie indziej jest duża przerwa między dźwiękami ). O dziwo fajnie kreuje obrazy, szkoda tylko, że są nieładne. Ogólnie - niby ciekawie zniekształcone brzmienie, choć ma w sobie coś, że ma się ochotę kliknąć "STOP". Lekko ciemny.
Przeredagowane mojewrażenia z 18 maja br. i odsłuchu na bardzo jasnych, dość przestrzennych i szczegółowych chińskich słuchawkach ATA 1113. Przy późniejszym odsłuchu na głośnikach: o dziwo brzmi lepiej od OP275G, ale i tak niesłuchliwie w porównaniu do czegoś wyższej klasy. Testowany w Ha Info U2 modowanym przez mikołaja612 z modyfikowanym również przezeń zasilaczem Abasco 18V.
Ogólnie: już wyraźnie lepiej posłuchać OPA2134 niż tego JRC...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO zamiast modyfikowane Ha info - lepiej kupić UAE23 + prostego klona. Wyjdzie trochę drożej, ale klon ma potencjał na późniejsze mody, a UEA23 może służyć do grobowej deski ; )

 

No chyba, że ktoś lubi ciepłe, kremowe, napompowane, "nie wiem co"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo porównam to HA info (sekcję DAC) z UAE23 to będziecie mieć czyjeś inne zdanie. Sekcja AMP niestety nie jest konkurentem dla O2 co nie znaczy, że nic nie warta, ale wg mnie to ona najbardziej psuje dźwięk z tego pudełka.

Co do prostego klona, to jeśli nie do wysokoomowych słuchawek i bez późniejszych modów, to moim zdaniem nie warto przepłacać i sporo taniej kupić FiiO E9 czy O2 lub jakieś inne DIY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem... może poszczególne egzemplarze się różnią od siebie. Może V1 był lepszy.

 

Ha info z początkowo ( po LO ) brzmi dobrze "efektownie" szczególnie separacja i pompa w dźwięku mogą. Jednak ja wolę, jeśli DAC nie ingeruje w dźwięk, bo przeważnie odbywa się to kosztem jakości.

 

Wyczekuje z niecierpliwością porównania Perul. W przyszłym tygodniu się okaże co i jak ; )

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co prawda UAE23 jeszcze nie dotarł ale mam już D03k. Poniżej kopia tego co napisałem w komentarzach do recenzji D03k.

 

Trochę wczoraj posiedziałem porównując D03k z HA info (sama sekcja DAC) ze zmienionym zasilaczem. Oceniłbym je równo a może nawet z lekkim wskazaniem na HA info, ale to zależy jakie brzmienie kto preferuje.

Niewątpliwą przewagą FiiO jest gładszy przekaz, zwłaszcza w średnich tonach się to słyszy - bardziej pod muzykę graną na naturalnych instrumentach i słodkie wokale. W HA info dźwięk jest bardziej dynamiczny: bas ma lepszy impakt, średnie nieco poszarpane ale do chrypiących głosów jak znalazł, wysokie w troszkę większej ilości. Scena nieco szersza. Oczywiście są to niuanse, które byłem w stanie wyłapać szybko przepinając źródła w O2, na pewno bym tego nie zauważył po dłuższej przerwie. Z ciekawości podłączyłem też wyjście słuchawkowe z Logitechów Z10 (mają wbudowany DAC) do O2 i to była przepaść. Dźwięk wyprany z basu w porównaniu z FiiO czy HA info, nie wspominając o scenie i dynamice czego się aż tak nie zauważa jak braków w paśmie.

Do porównań użyłem słuchawek CAL, one jakoś najbardziej eksponują różnice i braki sprzętu, na X1 czy modowanych D1100 różnica była tak znikoma, że w ślepym teście pewnie bym poległ (oczywiście nie mam tu na myśli Z-10, bo tego nie sposób nie usłyszeć nawet i na słuchawkach za 50zł).

Oczywiście powyższe to wstępne wrażenia, ale wątpię, żeby się coś diametralnie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Co prawda UAE23 jeszcze nie dotarł ale mam już D03k. Poniżej kopia tego co napisałem w komentarzach do recenzji D03k.

 

Trochę wczoraj posiedziałem porównując D03k z HA info (sama sekcja DAC) ze zmienionym zasilaczem. Oceniłbym je równo a może nawet z lekkim wskazaniem na HA info, ale to zależy jakie brzmienie kto preferuje.

 

 

Potwierdzam że DAC w Ha info jest zdecydowanie lepszy niż AMP. Ale potrzebuje normalnego zasilacza a nie tej ładowarki za 5 pln z kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja z takim małym odkopem, bo mam dość poważny problem ze swoim Ha Info: otóż pali mi opampy ( na podstawkach widać ślady spalenizny od pinów 5 do 8 ). Poza tym ostatnio grało jakoś nudno i nieciekawie, trzeszczało przy każdym dotknięciu obudowy ( albo trzaskało ze przestawało grać, po kliknieciu play/pause na odtwarzaczu na jakiś czas grało dobrze i dużo głośniej, potem znów nudnawo i trzeszczało ). Teraz się uspokoiło i nie trzeszczy, gra w miarę, ale za to jak się ruszy jacka w gnieździe słuchawkowym to potrafi się pojawić szurnięcie w którejś ze słuchawek. No i problem z opampami jest dalej, dlatego jak na razie włożyłem JRC5532DD, bo to znośna i taniutka kostka, której mi nie żal ;)
Jakieś pomysły czy da się coś z tym zrobić w obrębie zwykłego serwisu elektronicznego czy trza to wysłać do kogoś z forumowej grupy DIY?

A. Karta długo działała fajnie, aczkolwiek po jakimś niecałym roku poszedł mi opamp: NE5534, jak niedawno zauważyłem, gdy go naprawiałem, też stolik miał zjarane nóżki 5-8, jednak wtedy grała ta karta normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

racja Abasco widocznie zwykły dobrze zrobiony zasilacz a stockowy to najtańszy z najtańszych byle był :D
Dzięki to poszukam, stockowy już mnie popieścił po wyciągnięciu z gniazdka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności