Skocz do zawartości

Ograniczenie dostępu do komisu dla nowych użytkowników


Rekomendowane odpowiedzi

Moje posty nie będą miały racji bytu na komercyjnym forum z BEETSAMI! Tak jak jest teraz jest dobrze :<

 

Innymi słowy mp3store poszłoby w stronę head-fi, gdzie, jak wiemy z relacji NwAvGuya jest dosyć spory monopol producentów i cenzury sponsorskiej nad userami którzy chcą szukać dobrego, a nie drogiego i markowego.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę jak jest, Syler a Ty myślisz, że reszta jak Ty siedzą tu 24/7 by wiedzieć co kto robi i jaki ma sprzęt? Ludzie dzięki takim sygnom i wpisom się orientują, mam ją na pclab i jest, tutaj także będzie, nie po to mój kolega ją robił by leżała na pulpicie, specjalistów reklamować nie trzeba ? A w komercyjnych Forza, WireEssence, odpisują po tematach jawnie się reklamując, ale moja sygnatura jest zła, a dla mnie na tym forum to sobie kącik Tibii moźe powstać, niósł wilk razy kilka ponieśli i wilka a na to się zbiera od dłuższego czasu, alternatywy są, a jak nie ma to się zrobią, internet to podatny grunt, a NwAvGuy to nie mieszajmy w fora bo pisać każdy może.

 

Wysyłane z mojego MT27i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PClab to dno :)

 

Mikołaj nikt nikomu na razie nie zabrania pisać o swoich ofertach i pokazywać się od strony branży. Jednak jak się to robi to wypada to robić w gustowny i nienachalny sposób. Krowa która najwięcej ryczy najmniej mleka daje, o!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusty_PL, chcesz się pobawić w moderację? Można to załatwić.

 

Nie, nie, nie. Dzięki. :) Już to przerabiałem i wiem czym to pachnie. I to bynajmniej nie prestiżem. Największą bolączka moderowania jest utrata niezależności wypowiedzi, bo użytkownicy wszystko oceniają przez pryzmat napisu "Moderator".

 

Pytasz, jaką my mamy faktycznie władzę, a co każe właściciel? Nie wiesz? Może aallen może cokolwiek grzebać w technicznych sprawach forum, ale cała reszta nie. My nic nie możemy zmieniać, możemy tylko sprzątać. Myślałem, że to oczywiste.

 

To nie było dla mnie oczywiste, bo forum którym administrowałem było współtworzone, czyli moderatorzy mieli (do pewnego czasu) realny wpływ na to co i jak z forum się działo.

 

Przykro to słyszeć. Ale tym bardziej mnie dziwi, że ktoś poświęca swój wolny czas bez wynagrodzenia po to by za******lać na czyjeś konto bez wpływu na to co z jego pracą będzie zrobione w przyszłości.

 

Przepraszam za to co napiszę. Przypięto mi łatkę naiwniaka, bo dałem się naciągnąć oszustowi na tym forum. Przy Was - moderatorach - to ja jestem "mały pikuś". Wy już nawet nie jesteście naiwniakami ale po protu jeleniami. Bo ja dałem się oszukać nieświadom tego a Wy dajecie się oszukać przy pełnej świadomości tego co robicie.

 

IMO jedyny dopuszczalny, bo uczciwy, układ powinien być następujący. Albo otrzymujecie możliwość realnego wpływania jak forum będzie wyglądało w przyszłości (zasiadacie w "radzie nadzorczej" z równoważnym właścicielowi prawem do głosu) albo otrzymujecie z tytułu Waszej pracy jakieś gratyfikacje. Jeśli nie ma ani jednego ani drugiego powinniście to w cholerę rzucić i niech właściciel sam sobie moderuje.

Edytowane przez Dusty_PL
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie coś jest na rzeczy... Co prawda nie znam układów tam "na górze" w mp3store jeśli chodzi o to forum, ale zawsze jak była jakaś sprawa do rozwiązania, to: "napiszę do aallena, to może coś załatwi z mario", "gadajcie z mario" itp. itd. W sumie jakbym ja miał coś bezinteresownie tutaj robić a potem, przy najlichszej okazji (dodanie jakiegoś napisu ostrzegawczego, naprawienie PM-ek) na całą sprawę nie miał żadnego wpływu, to pewnie bym się zastanowił, po co mi to. Jeśli mario nie ma czasu/nie chce się zajmować forum, to może niech to robi ktoś inny, komu jednak będzie zależeć?

Edytowane przez Undertaker43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce Mario komerchę to niech robi, co was to boli ? Zawsze można zrobić własne forum :-)

To już przerabialiśmy. MP3s ma ogromną bazę (naszej) wiedzy i dobre pozycjonowanie. Nowe forum zaczynane od zera nie wypaliło, a prawie wszyscy moderatorzy się tam przenieśli. Nawet jesli jest przy bardzo dobrym portalu, to leży odłogiem, bo MP3s jest za dużą konkurencją. Próbowaliśmy usuwać zawartość, to Mario zamienił regulamin w cyrograf...

Teraz forum wydaje się być w porządku. Jak ktoś chciał się niedawno reklamować, to po krótkiej rozmowie się dogadaliśmy i całkiem obieecująco się taka współpraca rozwija. Bardzo to było fajne, ale moderatorzy nie widzieli problemu i to mnie martwi. Rzadko widzicie problem... Sklep poleca słuchawki wyłącznie ze swojej oferty - nikogo nie krzywdzi; Użytkownik da się naciągnąć - jest głupi; reklama w komisie - jest swój.

 

 

 

Na razie jestem w zupełnosci za pomysłem Rolanda - granica postów i czasu. Argumenty przeciw są dość zabawne. Mam wrażenie, że moderatorów nikt nigdy nie okradł i wydaje się wam, że jesteście mądrzejsi od poszkodowanych.

1) Trochę osób nie będzie mogło sprzedać na forum mimo dobrych chęci - nic strasznego, to nie jedyne miejsce w sieci. Jeśli dadzą dobre ceny, to wypłyną w "okazjach". Przecież i tak według instrukcji z komisu wystawią przedmiot na allegro.

2) Spam. Z tego, co zrozumiałem kiedyś było podobne ograniczenie i w efekcie był spam. Jakiś link? Może o tym przeczytamy. Może wystarczy ustalić lepsze warunki.

2) "Takie rozwiązanie odgoni tylko paru złodziei"... Przecież dokładnie o to chodzi! Zawsze to jakaś zmiana na lepsze, a Wy najwyraźniej uważacie, że nie ma potrzeby, żeby forum było lepsze. "Nie ma tragedii, ludzie nie uciekają, więc nic nie będziemy zmieniać". Może to, co Siekier ma na myśli przez "totalną komerchę" w zamiarach Mario rzuci trochę światła na sprawę. Czy w ogóle Mario wie, że znowu toczy się ta dyskusja?

Wiadomo, że najbardziej uparty złodziej przetnie ogrodzenie, ominie alarm, uśpi psa. Forum teraz nawet nie ma zamków w drzwiach.

 

Ja dałem się oszukać i nie uważam się za głupiego. Błędy rzecz ludzka. Dlatego mamy takie rzeczy jak naparstek, gaśnicę, barierkę na balkonie, ograniczenie prędkości, regulamin forum, a nawet takie coś:

 

 

Wszystkie mają swoje wady, ale wątpię, żeby Wam się żyło lepiej bez nich ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też pozwolę się sobie zabrać głos w tej sprawie :)

Ograniczenie powinno obowiązywać tylko w dziale komis i problem jest z tym na czym powinno się ono opierać. Dla Was, userów z długim stażem to jest nic znaczące.

Ja przykładowo na forum jestem zarejestrowany już długi czas, a tylko czytam forum i nie piszę. Dlatego licznik postów jest taki ubogi.

Padały tylko pomysły odnośnie czasu od zarejestrowania i ilości postów.

A o ile Mi wiadomo jest coś takiego jak czas spędzony na forum, czy nie warto było by się zainteresować tym takim czymś ? Wtedy nie ma znaczenia to że konto było założone dajmy na to rok temu,

było by widać,że konto jest "nieaktywne" bo dana osoba ma praktycznie zerowy czas spędzony na forum.

Tylko pojawia się pytanie czy osoby chcące oszukać Nas,userów komisu nie pozostawiały by zalogowanego profilu przez kilka dni, ale każdy pomysł ma swoje wady...

Problem byłby rozwiazany ( ale nie wiem czy jest takie" cos" )gdyby była możliwosc utworzenia wykresu dla każdego z użytkowników pokazującego przebieg aktywności, czyli ile czasu spędził w styczniu, w lutym, marcu, gdyby był by to czas spędzony tylko 7 dni w 1 miesiącu to by mogło by być już podejrzane. Co sądzicie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności