Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony MH1 - rewelacja?


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie - gdyby jeszcze miały w sobie jakąś magię to by były absolutne. Ale właśnie dla jak dla mnie idealnego zestrojenia nie pozbyłem się ich nigdy:) Sony nazywało je pieszczotliwie "livesound". Mój egzemplarz ( jeszcze z linii Sony Ericsson):

DSC_2214.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wieloprzetwornikowe wynalazki potrzebują perfekcyjnego zestrojenia żeby wszystko się zgrało. Często coś jest przejaskrawione i podbarwione. A tutaj proszę, jeden dynamiczny driver i takie cuda że głowa mała...

 

P.S Tak... te wokale 😏. Jeśli chodzi o prezentację wokali Mh1c zawstydzi niejedne armatury za dobre kilkaset złotych. 

Edytowane przez zielony96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odkopię ten zapomniany już nieco temat :) MH1 to nadal jedne z moich ulubionych IEMów ever, praktycznie nic mnie w nich nie drażni (mówię oczywiście o dźwięku, bo za ten kabel to powinni kogoś wsadzić :P), robią swoje i robią to bardzo dobrze. Ostatnio coraz częściej myślę o wymianie przewodu, być może nawet o wstawieniu gniazd MMCX, o ile będzie to możliwe.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrSheep mają mają, to fakt, to w ogóle bardzo genialnie zestrojone słuchawki, nie rozumiem tych ludzi w Sony dlaczego tego przetwornika nie wykorzystują do jakiś "normalnie" zrobionych słuchawek... przecież nawet za 500zł ludzie by je kupowali (pisałem im o tym ale olali, nie wiem pewnie trzebaby jakąś petycję wysłać na papierze do siedziby firmy w Japonii :P )

 

Jak tak słucham teraz Musicology Prince'a na obu to w CP jest wszystko bardziej podkolorowane i funowe/rozrywkowe, ale soprany są tylko odrobinkę mniej rozciągnięte... podczas gdy w MH1 wszystko bardziej kulturalne i jest bardziej trójwymiarowo... swoją drogą Sony brzmią mi prawie identycznie jak 58X Jubilee (!)

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% :)

 

Do wybitnych cech MH1 zaliczyłbym również fenomenalne wokale. Znakomicie przekazują tembr ludzkiego głosu.

 

Co ciekawe po pewnych modyfikacjach można z nich zrobić słuchawki niemal referencyjne - http://rinchoi.blogspot.com/2013/03/sony-mh1-modified-by-rin-choi.html?m=1


Ten przetwornik ma niesamowity potencjał.

Edytowane przez MrSheep
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten przetwornik to arcydzieło rzemiosła słuchawkowego, zwłaszcza, że jest taki malutki

inżynier który go stworzył powinien dostać a to oskara

kurcze a może sony by go sprzedało za śmieszne pieniądze, może oni są jednak na tyle głupi? ;)

Edytowane przez blueme
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blueme napisał:

dlaczego tego przetwornika nie wykorzystują do jakiś "normalnie" zrobionych słuchawek

https://kropka.audio/test/sluchawki/recenzja-sony-sbh80/

https://theheadphonelist.com/sony-sbh80-review-mh1c-goes-wireless/

 

miałem - potwierdzam - Bezprzewodowe mh1c z aptX

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.10.2019 o 20:29, MrSheep napisał:

Odkopię ten zapomniany już nieco temat :) MH1 to nadal jedne z moich ulubionych IEMów ever, praktycznie nic mnie w nich nie drażni (mówię oczywiście o dźwięku, bo za ten kabel to powinni kogoś wsadzić :P), robią swoje i robią to bardzo dobrze. Ostatnio coraz częściej myślę o wymianie przewodu, być może nawet o wstawieniu gniazd MMCX, o ile będzie to możliwe.

 

@MrSheep ale tak sobie kurcze myślę,  a nie rozważałeś żeby iść w Ety? ER3XR lub ER4XR? do dyskomfortu przyzwyczajasz się po 3 dniach, masz gniazda z wymiennym kablem, brzmienie rewelacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2019 o 21:06, blueme napisał:

..swoją drogą Sony brzmią mi prawie identycznie jak 58X Jubilee (!)

Wolne żarty, w którym aspekcie?

12 minut temu, Play napisał:

Można przecież iść w Ety i cieszyć się z dźwięku Mh1 na mmcx ;)

J/w, Wy tak na serio? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie wyżej stawiam mh1c nad gr07c w kwestii przyjemności ze słuchania muzyki i łatwości w dobraniu synergii. Mmcx wcale nie są takie głupie, bo można dobrać im dowolny kabel i w każdej chwili można go zmienić, czy to nawet kabel z jackiem na kanał bt itp. Akurat w przypadku tych konkretnych doków cena nie gra roli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, neonlight napisał:

Wolne żarty, w którym aspekcie?

J/w, Wy tak na serio? :rolleyes:

 

Niemal w każdym, właśnie przed chwilą sobie porównywałem je jeszcze raz. Ten sam balans tonalny, zestrojenie, bardzo podobna nieco neutralna barwa, bas w podobnej ilości i też zwarty, wokale naturalne i rozciągnięte, soprany tak samo, może w MH1 ciut bardziej. Detaliczność też podobna i ogólne odczucie SQ i wierności... Generalnie HD58X/MH1 to dla mnie odpowiedniki wokółuszne/doki prawie 1:1

Edytowane przez blueme
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co kupujecie droższe od tych niby bardzo dobrych słuchawek? Mam i jedne i drugie, jak na początku nie były niczym szczególnym taki i teraz je uważam za co najwyżej poprawne, nic ponad to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, blueme napisał:

 

Niemal w każdym, właśnie przed chwilą sobie porównywałem je jeszcze raz. Ten sam balans tonalny, zestrojenie, bardzo podobna nieco neutralna barwa, bas w podobnej ilości i też zwarty, wokale naturalne i rozciągnięte, soprany tak samo, może w MH1 ciut bardziej. Detaliczność też podobna i ogólne odczucie SQ i wierności... Generalnie HD58X/MH1 to dla mnie odpowiedniki wokółuszne/doki prawie 1:1

Chyba poproszę Cię o podesłanie tych Sony'iaczy, bo moje MH1, nie mają nic wspólnego z HD58X. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 @neonlight

może macie podróbki i stąd taka opinia? z tymi samsung by akg od s8 też jest podobnie... ja miałem 3 sztuki (2x MH1C i teraz MH1), wszystkie grały tak samo dobrze (kapitalnie!)

po co ja kupuję słuchawki? bo lubię :P poza tym: (1) bo wychodzą nowe lepsze (2) bo jak masz jedne to ci się zaraz znudzą, a jak masz kilka grających dobrze tylko różnie to sobie weźmiesz raz jedne raz drugie (3) dodatkowo w przypadku MH1 są one dla mnie nieużywalne z powodu tego asymetrycznego i sztywnego kabla

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może twoje są podrobione. Ja mam z zestawów Sony z różnym sprzętem, kupowane nowe oryginalnie zapakowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, blueme napisał:

@Jaro54 @neonlight

może macie podróbki i stąd taka opinia? z tymi samsung by akg od s8 też jest podobnie...

A cholera wie, tylko Wasza opinia ma się nijak do wszystkich innych, stąd moje zdziwienie. Moje MH1C grają ciemnym, gładkim i mocno basowym dźwiękiem, z subtelną górą i słabą rozdzielczością. Natomiast HD58X to bardzo dobra rozdzielczość, napowietrzenie, techniczność, neutralna barwa i ostra góra, i gdzie tu wspólny mianownik?! :) Że o "Etach" nie wspomnę. :D

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight ja mam aktualnie MH1 ale jak porównywałem kiedyś z oryginalnymi MH1C z pudełka to różnice były bardzo drobne między tymi obydwoma egzemplarzami

no faktycznie jak tak Ci grają MH1C to trudno w nich się dopatrzyć brzmienia HD58X, mi grają tak jak opisujesz HD58X (z poprawką co do ostrej góry - jeśli masz na myśli, to że jest dość neutralna i chłodnawa a nie przyjemnie ocieplona to tak, ale ja nie odbieram jej poziomu w tych słuchawkach  jako rozjaśnienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności