Skocz do zawartości

Sony MH1 - rewelacja?


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

czyli z sony nwz a844 nie zagrają mam się rozumieć ;( to lipa bo chciałem te słuchawki kupić

 

Ja bym się ich bał podpinać pod odtwarzacze Sony, które mają w granicach 4-5 ohm impedancji wyjściowej. Tak jak już pisałem w tym wątku, MH1c są wybredne co do źródła. Na moim s738 po prostu bas dudniał jak szalony, choć pewnie nie wszystkim będzie to przeszkadzać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejściówka kosztuje 20 zł...

Jeśli nie zależy na mikrofonie i przycisku w pilocie to taka przejściówka za 2zł wystarczy http://allegro.pl/przejsciowka-adapter-wtyk-ipod-iphone-na-jack-3-5-i3222887447.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy taka przejściówka nie ,,zniszczy'' jakości dzwięku ?

Jak znam tego typu produkty, to nie. I w tych przejściówkach za 20zł i w tych za 2zł są cieniutkie żyły (tak samo jak i w samych słuchawkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam te słuchawki, używam MH1c z SGS (z przejściówką FiiO LU2 - działa tylko odbieranie połączeń i rozmowa) i z Ipodem Video 5G z RB.

Mimo obfitego basu słychać wszystkie instrumenty naturalnie, bez wychudzenia ich jak to robią analityczne ProAlphy. Zasłony nad sopranami moim zdaniem też nie ma.

Bardzo odpowiada mi taki dźwięk - niemęczący, bogaty i z mocnym basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bas zawsze można za pomocą korektora zniwelować. czy taka przejściówka nie ,,zniszczy'' jakości dzwięku ?

 

Chcesz equalizować damping factor? Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam za wykopalisko (dość świeże, ale jednak). Chciałbym się zapytać, które słuchawki powinienem kupić, aby były kompatybilne z SE Live with Walkman? Te z logiem SE czy te z logiem SONY. Wiem, że te z literką "c" są przeznaczone dla modeli z 2012 roku wzwyż, ale mam problem własnie odnoszący się do loga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Małe szaleństwo mnie ogarnęło w kwestii słuchawek, i nabyłem w krótkim czasie 3 różne pary : Sony mh1, fisher audio eterna, i , na koniec, kupiłem sobie

Phonak Audeo PFE 012. I jakie wnioski? Cóż... fisherki to raczej pomyłka, wyeksponowany bas, w ogóle wysokich nie ma tonów , pianek nie da się założyć, bo dewastują dźwięk kompletnie. Z kolei audeo najdroższe w tym zestawieniu wysokie tony posiadają wzorcowe, gorzej z basem. Zielone filtry dodają go trochę , ale dla basolubów będzie go za mało. Przejdźmy teraz do tytułowych mh1 za śmieszne pieniądze. Brzmią lepiej albo niemalże lepiej od audeo! Wszystkie pasma są zrównoważone, niczego nie ma zbyt wiele, wszystkiego w sam raz . I tylko jedna kwestia wołą o pomstę do nieba, jedna rzecz przeszkadza niebywale: kabel. Owszem, zakup pianek w znacznym stopniu niweluje minusy, jednak nie warto wydawać tyle pieniędzy na inne słuchawki, mh 1 plus przejściówka albo mh1 c tylko droższe dwa razy wystarczą w zupełności.

Edytowane przez jarrro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmią lepiej albo niemalże lepiej od audeo!

No jak się psuje dźwięk Audeo zielonymi filtrami, to później tak jest ;)

Dokładnie. Nawet ja, choć lubię sporo basu wolę dźwięk audeo z szarymi filtrami, mimo, że basu jest mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No jak się psuje dźwięk Audeo zielonymi filtrami, to później tak jest ;)"

Jestem lekko przygłuchy, może dlatego brak mi basu. Dziś jechałem rowerem z audeo w uszach i zrezygnowałem ze słuchania muzyki, bo szum wiatru plus ulica wymagały znacznego zgłośnienia, czego chciałem uniknąć, natomiast przy cichym słuchaniu bas zanika. Mam jeszcze stacjonarne senki hd518, zatem niejakie porównanie posiadam. Senki basu mają dużo i dobrej jakości, w audeo bass jest , owszem , ale ... Karta zewn. hifiman mh101 posiada pewne ulepszenie, które odkryłem po pół roku używania - podbicie basu - dla audeo super. Poza tym z dźwiękiem jest jak z gustem, a o nim nie się dyskutuje. Każdy ma inne preferencje. Gdyby nie kabel i brak uniwersalności mh1 , byłyby super. I mogłyby być OVE . Ale za 70 zł co wymagać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś z was używać do audeo przejściówki z jakimś rezystorem podbijającym bas, albo z jakimś lepszym crosstalkiem? Ostatnio widziałem taki wynalazek na ebayu, kto wie może do audeo mogłoby być to jakieś wspomaganie do szarych filtrów.

 

MH1 chciałbym bardzo przetestować. Natomiast doków nie lubię, więc zakupu nie planuje.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audeo nie ma sensu podbijać basu, bo wcale nie brzmi on wtedy lepiej. Tu potrzeba źródła, które już istniejący bas trochę zmiękczy i rozciągnie w czasie.

Ale najprościej jest nie kupować tych słuchawek jak się szuka walnięcia na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Poniżej stówki to IMHO na 99% fejki

Sorry Andrzej, ale walisz farmazony :D, MH1C zawsze chodzily ok stowy, za swoje dalem bodajze 90zl i zapewniam, ze sa oryginalne :P .

No okej "za dużo poniżej stówki". Za 50zł raczej oryginały nie będą. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem mh1C to droższa wersja mh1. mam na ten cel koło 50zł i nie wiem czy brać któreś z tych :/

Mh1c różnią się układem pinów we wtyczce - mają taką jak Apple i nowe: Sony, Samsungi, HTC, Nokie. Natomiast MH1 jak stare: SonyEricssony, Samsungi, Nokie.

Co do GGmedia to kupowałem u nich parę razy i wszystko było OK więc na 99% to będą oryginały. W ciemno można brać od telemax-sklep - ja mam stamtąd i są oryginalne (jak również wiele innych zestawów HF i części do telefonów jakie tam kupiłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności