Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony MH1 - rewelacja?


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka pytań:

- jak synergia z nano 6g?

- gdzie kupić 100% oryginały?

- czy te słuchawki są dodawane to telefonów? Jeśli tak to do jakich?

- ogólnie są lepsze czy gorsze od Brookstone?

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

1) nie mam nano

2) na allegro są oryginalne, mogę ci podać nick gdzie są w 100% pewne

3) nie, są opcjonalnym dodatkiem

4) nie znam brookstone'ow

 

5) nie kupuj jeżeli nie jesteś basolubem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wiele się nie dowiedziałem ale dzięki kurop mimo to ;) Jestem umiarkowanym basolubem. NuForce Ne-6 teraz bym nie zdzierżył. Ale takie Brainwavz M2 lubiłem. Nano 6g raczej gra tak delikatnie ciepło więc obstawiam, że R1 byłyby lepszym wyborem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

Z ostatnich informacji - są wybredne co do źródła. Mój one x ma wysoką impedancję wyjściową i z bardziej wymagającymi słuchawkami gra świetnie ale z MH1c tragicznie, zmuł totalny, brzmi to dokładnie tak jak opisał Arthass. MH1c brzmią świetnie ale nie ze wszystkimi grajkami.

 

Z T9 nie sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z clipem+ grają ponad przeciętną, nie jest to wybitne połączenie, ale w tej cenie - do 200zł - to są jedne z lepszych słuchawek. Jedyne co może dokuczać to nadmiernie podbity wyższy bas, wyraźnie nachodzący na średnice (takie moje zboczenie po shellz). Reszta pasma brzmi bardzo dobrze, naturalnie, po ciepłej - choć umiarkowanie - stronie. Sceny, a raczej jej szerokości, na clipie+ za bardzo nie uświadczymy, grają raczej wąsko, a sam clip im też nie pomaga.

 

No i niestety zgadzam się ze stwierdzeniem, że są wybredne względem źródła. Jednak jak już się trafi na odpowiednie to jest miodnie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na warsztacie R1 i MH1c. No i Sony zgrywają się z 6g bardzo dobrze, R1 niestety już gorzej współpracują albo po prostu takie są - muszę ich posłuchać z czymś innym. Słucham Soniaczy czwartą piosenkę i mam banana jakiego nie miałem od czasu rozpakowania pierwszych (później zgubionych) BsCCD. Ogólnie trzeba będzie machnąć jakąś reckę porównawczą. To chyba najciekawsze pary doków jakie się pojawiły w ostatnim czasie czy jeszcze mi coś umknęło?

 

PS. Ma ktoś porównanie Shure Se215 z R1 i MH1c?

 

PS.2 Kilka piosenek później...

 

No dobra, trochę Soniacze walą basem ale ten jest dobry jakościowo... nie zalewa średnicy, może nie z dyscypliną jak w Korei Pn. ale jest fajnie. Bassheadzi będą w niebie.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak zdziwiło mnie tylko, że nikt dotąd nie napisał coś o tej opcji jaką jest wymiana tipsów (ja to robię wręcz zawsze)

a co masz konkretnie na myśli przez "cieńsze" - mniejszy rozmiar, cieńszy silikon czy węższy otwór zewnętrzny, przez który wydobywa się dźwięk?

eq to dla mnie gwałt w biały dzień, już wolę bawić się akustyką ;)

 

/EDIT/

zastanawiam się też nad zakupem nowych JVC FRD80 - czy ktoś z was je słyszał i ma porównanie do tego headsetu Sony?

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Cieńsze = mniejszej grubości, oczywiście sam materiał i grubość "rdzenia" w tipsie ma duże znaczenie im ciaśniejszy tym mniej się traci. Ogólnie przypuszczam że każdy z was ma swoje ulubione których używa do dowolnych słuchawek zamiast stocków. Ja mam pulę tipsów - mee czarne, mee szare, sony hybrids, monster supertips i podróbki monsterów, któreś zawsze się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślał ktoś może o rekablingu Soniaczy?

 

Niektórym użytkownikom na Head-Fi na prawdę ciekawie to wyszło:

 

http://www.head-fi.o...37641/id/736093

 

http://www.head-fi.o...e/61/id/734295/

 

Ja wlasnie jestem zainteresowany wymiana kabla , bo ten plaski jest o kant d.. delikatnie mowiac . A poza tym , mikrofon musialbym caly czas trzymac na SGS-ie :(:angry: . Pytalem kolegi z forum , ale nie bardzo chce sie tego podjac , moze ma za duzo pracy , nie wiem ;) .

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewertowałem wątek pobieżnie, więc mogłem nie zauważyć, ale nie wiem czy ktoś wkleił linka do artykułu "behind the scenes", jaki na tej samej stronie opublikował inżynier z Sony, który pracował przy tworzeniu tych słuchawek. całkiem ciekawe rzeczy pisze:

 

http://www.inearmatters.net/2012/10/behind-scene-sony-mh1-r-story.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucałem ja (a właściwie wrzucałem czyjąś analizę tegoż artykułu i mitów tam przedstawionych), dlatego też do samego hype'u podchodzę dosyć sceptycznie i nie zamierzam weryfikować tego czy się mylę.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.../EDIT/

zastanawiam się też nad zakupem nowych JVC FRD80 - czy ktoś z was je słyszał i ma porównanie do tego headsetu Sony?

Mogą być dobre - mi bardzo przypadły do gustu JVC FXC80 http://forum.mp3store.pl/topic/95188-jvc-ha-fxc80-ktokolwiek-slyszal/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności