Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony MH1 - rewelacja?


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Standardowo surfuję sobie po sieci i przez przypadek wpadłem na taką oto recenzję:

 

http://www.inearmatters.net/2012/10/review-sony-mh1-best-kept-secret.html

 

Lista In Ear Matters (Ocena SQ: 4.65/5): http://www.inearmatters.net/2009/01/list_01.html

 

Miał może ktoś okazję sprawdzić te słuchawki? Na Allegro można spokojnie dostać za 70-80 PLN, jeżeli grają tak jak opisują w tej recenzji to mamy hit nad hity ;)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie jestem zapaleńcem rewelacji internetowych, ale ten test jest rzetelny, gość ma/słuchał naprawdę bardzo dobrych IEM'ów i pchełek, raczej nie pozwoliłby sobie na nakręcanie bezpodstawnego hype'u. Np SoundMAGIC E10 ocenił dość chłodno, bodajże 3.4/5 o ile dobrze pamiętam.

 

A te Sony mają ocenę wyższą nawet od słuchawek takich jak Phonak Audeo PFE, Brainwavz B2 czy choćby jedne z najlepszych w miarę tanich doków - Brookstone Clear Dual Drive. Nie wiem czy charakterystyka dźwięku każdemu podpasuje ("warm + sweet", czyli coś w stylu Shure jak mniemam), ale SQ (jakość dźwięku od strony "technicznej") jest ocenione bardzo wysoko.

Edytowane przez MrSheep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotarł ktoś do informacji do których konkretnie telefonów Sony je dodawano fabrycznie? Ktoś z moich znajomych ma chyba jakiegoś SE z muzycznej serii.

 

Z tego co udało mi się znaleźć: Sony Xperia go, Xperia pro silver, Xperia P, Xperia S, Xperia sola, Xperia U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na konkurencję w postaci głównie chińskich IEMów typu rebrand, to nie ma powodu do jakiegokolwiek hype`u.

 

Niech ktoś porówna te Sony z markowym sprzętem - AKG K3003 czy Senn IE8/800.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, mam te słuchawki, znalazłem kiedyś w pracy bo ktoś zostawił i nie przyszedł. Pamiętam, że wziąłem je i odpaliłem z ciekawością, ale dźwięk był fatalny, tak fatalny, że podejrzewam jacka i ułożenie pinów zupełnie niekompatybilne z dziurkami do których wtykałem. Póki co nie mam jak ich sprawdzić.

 

 

edit. Ok, doczytałem i już wiem jaką mam wersję i jaką przejściówkę potrzebuję.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak...

Też przeczytałem recenzję na inearsmatters, zresztą jestem jednym z anonimów komentujących. Kupiłem je następnego dnia w punkcie z akcesoriami gsm w WWA (jest aukcja na allegro, 129 zeta kosztują).

 

Są niesamowite, kupujcie je.

 

(Swoją drogą do Xperia P nie były dołączone, był jakiś chłam.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotarł ktoś do informacji do których konkretnie telefonów Sony je dodawano fabrycznie? Ktoś z moich znajomych ma chyba jakiegoś SE z muzycznej serii.

 

Z tego co udało mi się znaleźć: Sony Xperia go, Xperia pro silver, Xperia P, Xperia S, Xperia sola, Xperia U

Do żadnego z tych telefonów nie są dodawane te słuchawki. Do Xperii P są dodawane jakieś ciekawsze doki z wyglądu ale nie dane mi było słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale raczej mówimy o Polsce ;). Po za tym w reckach na gsm arena też są inne słuchawki do wymienionych telefonów.

Na polskim forum android wyczytałem, że dodawali MH1 do LWW w play chyba.

EDIT: Tylko ta nowsza wersja, bez loga SE na słuchawkach będzie kompatybilna z nowszymi telefonami z androidem, typu xperia T, galaxy S2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy robią już ich podróbki? Ceny w sieci nieco się różnią.

 

Podróbki słuchawek za 70 pln? Świat staje na głowie... :mellow:

... a EPki ?

 

 

Ciekawe ile z tego wszystkiego będzie prawdy. Kupujcie, w końcu będzie nawet problem, żeby w komisie sprzedać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, to może ja opiszę swoje wrażenia, choć nie czuję się ani trochę kompetentny do pisania typowego testu, więc nie traktujcie tego jako mini-recenzji nawet. Garść refleksji bardziej.

 

Jak już wspominałem wyżej, źródłem jest Sony Xperia P. Charakterystyka - raczej ciepły plejer.

 

MH1C dla mnie to pierwsze słuchawki kiedy naprawdę zwracam uwagę na perkusję w muzyce. Generalnie cała sekcja rytmiczna jest świetnie odwzorowana. Po raz pierwszy nie tylko słyszę bębny, stopy, werble, ale i je czuję. Poza tym, wreszcie ogarnąłem o co chodzi z pojęciem "tekstura basu". W takim Something about us autorstwa Daft Punk czuć to szczególnie. A z kolei gdy odpaliłem sobie na nich Cairo zespołu Kamp!, muzyka mną naprawdę "bujała" ;) Jaram się. Odwzorowanie sekcji rytmicznej, plus kolejne z mocnych stron o których zaraz napiszę, powoduje, że kawałki, z którymi byłem bardzo osłuchany, albo takie, o których do tej pory myślałem, że są "płaskie", nabierają zupełnie nowej dynamiki.

Bardzo dużo szczegółów w muzyce. Mikrodetale, np. w takim International dateline (Ladytron) nie miałem do tej pory pojęcia, że refren zaczyna się faktycznie od męskiego wokalu, a potem wchodzi damski. Na poprzednich słuchawkach zlewało się to bardzo.

Przestrzeń - jest niesamowita. Bije na głowę nie tylko pozostał doki, które mam w domu (jaysy trójki i sound magicki es18), ale i zamknięte xb500 (okej, zamknięte, więc w sumie nie dziwne), A TAKŻE OTWARTE DENONY AH-P72.

Bas - w sumie już pisałem. Bardzo fajny. Może nie to, co bass-headzi lubią najbardziej, ale mi bardzo odpowiada.

Środek - bardzo dobry. O środku w sumie trudno napisać coś konkretnego xD ale jak słyszę pianino, to tak jak z basem - jest tekstura. (To samo zresztą mogę powiedzieć o gitarach).

Wysokie - no, na pewno nie jest cofnięty. Gdy słucham sobie Leony Lewis na próbę, ale Whitney H,żeby ogarnąć jak to z tymi najwyższymi nutami jest, jestem zadowolony. Brakuje mi trochę jakiejś... jaskrawości? ale nie wiem czy dlatego, że znam tę muzykę bardzo dobrze i popisy wokalistek już mnie nie zaskakują jak kiedyś, czy to kwestia słuchawek. W każdym razie nic tej górze nie mogę zarzucić. Nigdy nie miałem zimnych słuchawek, więc w sumie trudno mi powiedzieć czego oczekiwać po słuchawkach grających górą. Oczywiście MH1C takimi nie są, faktycznie grają bardziej dołem i środkiem, z DOBRĄ GÓRĄ.

 

Co do wad - kabel faktycznie wkurza. I nie chodzi mi o wygodę, ale o dźwięki kabla. Jak noszę teraz na zewnątrz w tę pogodę pod kurtką oczywiście, i przypnę klipsem do bluzy, jest spoko, ale gdy normalnie z nimi chodzę po domu, kable majtają non stop, uderzając o coś, wywołując hałas. Kabel sam w sobie jest dość sztywny, nigdzie nie przypomina mięciutkiego płaskiego kabla jaki Sony użyło w XB500. Jest jednak lepszy moim zdaniem niż kabel w jaysach. Ale niewiele.

Poza tym, słuchawki są dość ciche z racji użycia mikroprzetworników.

 

Podsmowując - najlepsze słuchawki jakie mam obecnie w domu. Trudno mi powiedzieć jak się mają do sprzętu z górnej półki, bo nigdy nie miałem z nim do czynienia, audiofilia to droga zabawa ;) W każdym razie, mogę je z ręką na sercu polecać. Zresztą, za tę cenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności