Skocz do zawartości

Sony MH1 - rewelacja?


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, szwagiero napisał:

Panowie te z allegro za 35 zeta to ile tipsów mają w zestawie?

Dobre pytanie, też jestem ciekaw, i jak w tych po 17zł?

Okazuje się, że to dla mnie jedne z lepszych gumek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnalazły się moje mh1c w kurtce i pierwszy raz podłączyłem je do czegoś porządniejszego od telefonu. Przyjemnie plumkają na STX i to bez szumu, ale sceny to za grosz nie mają :P.
Wolę je od Fidue a65, ale Sony za łatwo wypadają z uszu pod kapturem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Takich mh1c jeszcze nie było. 

Od siebie dodam że komora słuchawki okazała się na tyle duża że nie było potrzeby jej odpowietrzać. Przez ten zabieg dźwięk wydaje się być jeszcze szybszym niż w oryginale przy zachowaniu odpowiedniego dociążenia na dole :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Kilka cytatów z pana JohnYang1997 (projektant wzmacniacza Topping L30).

 

"755 is pretty good on its own and for the price you can't argue. It is closer to the OE target which is acceptable. I was referring to the IE target which is simply WTF. It's still much better than majority of iems on the market.
The downsides of 755 are
1 too much bass
2 too much mid bass blunt
3 a bit of 7khz peak due to ear canal resonance
4 not exactly match to targets

Sony MH1 is better overall and if modded(to reduce bass) it's one of the best sounding iem on earth. Very smooth and accurate.

 

 

Well. If you cannot get mh755 or mh1c anymore you can still get moondrop spaceship which is directly influenced by these two products. They made it widely available and very cheap."
 
 
Porównywał ktoś z Was mh1c z Spaceship. Rzeczywiście są takie podobne?
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.02.2021 o 13:32, Kuba_622 napisał:

Sony MH1 is better overall and if modded(to reduce bass) it's one of the best sounding iem on earth. Very smooth and accurate.

Są jedne z najlepszych. AKG K845BT nie ma takich dociążonych i kontrastowych wokali jak mh1c chociaż w K845BT są odrobine wyraźniejsze ale nie zawsze bo bywa też na odwrót zależnie od utworu. Co do Spaceship, na pewno się nimi zainteresuję jak Mh1c padną bo mają już 8 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zielony96 napisał:

Są jedne z najlepszych. AKG K845BT nie ma takich dociążonych i kontrastowych wokali jak mh1c chociaż w K845BT są odrobine wyraźniejsze ale nie zawsze bo bywa też na odwrót zależnie od utworu. Co do Spaceship, na pewno się nimi zainteresuję jak Mh1c padną bo mają już 8 lat.

Mają troszkę słabą scenę :( Ogólnie to świetnie spisują się z Applem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2021 o 21:13, espe0 napisał:

Mają troszkę słabą scenę :( Ogólnie to świetnie spisują się z Applem.

E tam, nie jest źle. Większość dokanałówek w tej cenie gra albo basem albo górą, z szeroką sceną i w nieładzie albo wąską i ściśniętą tak że po ich zdjęciu masz wrażenie jakbyś wyszedł na dwór z ciasnego pomieszczenia. MH1c to słuchawki grające w miarę przestrzennie ale wokale są w środku jakby wypchnięte co jest bardzo rzadkie w dokanałowych jednoprzetwornikowych słuchawkach. Jak komuś brakuje przestrzeni zawsze można ją poprawić szeroko grającym odtwarzaczem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Tak, kolega Espe0 robi cuda z tymi słuchawkami. Bardzo dobre doki w śmiesznie niskiej cenie. Trzeba wydać naprawdę sporo kasy, by dostać coś zdecydowanie lepszego

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Play napisał:

Tak, kolega Espe0 robi cuda z tymi słuchawkami. Bardzo dobre doki w śmiesznie niskiej cenie. Trzeba wydać naprawdę sporo kasy, by dostać coś zdecydowanie lepszego

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 


 

tak się właśnie ostatnio zastanawiałem, bo mam rekablowane mh1, co musiałbym kupić, co by grało podobnie jak mh1 ale hmm tak z dwa poziomy wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Play napisał:

 Trzeba wydać naprawdę sporo kasy, by dostać coś zdecydowanie lepszego.

Słuchałeś Blon BL03? Ja porównywałem je łeb w leb z MH1C i Sony pod względem brzmienia oraz komfortu użytkowania, nie mają startu do Blon'ów, imo. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności