Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony MH1 - rewelacja?


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Kilkukrotnie w temacie poruszono temat podróbek. Nikt z tubylców  nie spotkał. Ja właśnie kupiłem na allegro te po 35(+5 zł przesyłka). Wypowiedziałem się troszkę wyżej. Nie dla mnie za duże ciśnienie idzie w uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, turek2001 napisał:

 

Ja też mam z tej aukcji, chociaż jakbym wiedział, że są takie dobre, to bym kupił te droższe z pudełkiem i większym zestawem gumek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje poprzednie MH1c były z pudełkiem i sporą ilością kolorowych tipsów, które sobie zostawilem, bo są dobrej jakości i wygodne, także te tanie Soniacze mogą być nawet bez tipsów 😁

Edytowane przez turek2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to cholera wie gdzie kupić z pudełkiem, ale jeszcze z tydzień temu były takie na allegro w cenie ok 60 zł.

Sam chciałem je zamówić, ale niestety nie zdążyłem, bo ktoś był szybszy i wykupił, a ja w zamian kupiłem Pioneery.

Edytowane przez turek2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2019 o 14:33, turek2001 napisał:

Słuchawki przyszły, po wzięciu ich do ręki, wydają się jakieś takie mniej solidne jak Sony. Wygoda w uszach podobna, choć Soniacze zdecydowanie lepiej izolowały od dźwięków zewnętrznych. Na podróżowanie np.komunikacją miejską Pioneery się średnio nadają, a szkoda, bo Mh1c izolowały bardzo dobrze.

 

Tipsy zmieniłem na te od MH1c, są dla mnie wygodniejsze, ale te seryjne Pioneera są całkiem niezłej jakości.

 

Teraz czas na wrażenia słuchowe:

Pioneery zaraz po wyjęciu z pudełka grają podobnie do Sony, basu jest trochę mniej, ale dla mnie i tak za dużo, wysokich wydaje mi się, że jest trochę więcej, z tym, że w Sony te wysokie były bardziej łagodne, w Pioneerach bardziej ostre i przy wyższych poziomach głośności Sony były cały czas łagodne na górze, a Pioneery ta ostrość jeszcze się poteguje. No i w Pioneerach góra jest lekko wycofana. Średnica bardziej podobała mi się w Soniaczach, była taka jakby gładsza, łagodna i wokale były bliżej słuchacza i były bardziej wyraźne. Scena trochę szersza w Pioneerach, instrumenty są oddalone od ucha wyraźnie dalej niż w MH1c.

Szczegółowość wydaje mi się porównywalna z Sony.

Ogólnie granie Soniaczy bardziej mi się podobało, ale bede jeszcze kombinował z innymi tipsami, no i wygrzewał słuchaweczki, bo jak na razie w sumie jest całkiem nieźle jeśli chodzi o brzmienie, ale może będzie jeszcze lepiej, w sensie góra złagodnieje i basu trochę ubędzie i Pioneerki godnie zastąpią Mh1c🙂

No i źródło mam raczej słabe, bo to telefon Nokia 5.1 Plus.....

 

 

Ps. Nie wiecie gdzie można aktualnie kupić oryginalne Mh1/MH1c?

 

Czyli że ktoś chyba nieco przecenił te Pioneery pod względem brzmienia a może długo nie słuchał Soniaczy i dlatego tamte wydały mu się lepsze. Niech żyje król bo ani myśli umierać😎.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna bieda na allegro. Jeszcze nie tak dawno było sporo soniaczy, a teraz wygląda jakby za chwilę miały zniknąć w ogóle.

 

17 minut temu, zielony96 napisał:

Niech żyje król bo ani myśli umierać😎.

Przyznaję, że zdradziłem króla, a rezultat jest taki, no... nieciekawy. Ale król sam prosił się o zdradę!

 

6 godzin temu, Kuba_622 napisał:

 

Ja też mam z tej aukcji, chociaż jakbym wiedział, że są takie dobre, to bym kupił te droższe z pudełkiem i większym zestawem gumek.

Nie wiedziałeś???? No jak to tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już Sony i teraz będę mógł je porównać z Pioneerami łeb w łeb, bo wcześniejsze porównanie względem Sony było z pamięci 🙂

I po pierwszych bezpośrednich porównawczych odsłuchach będę musiał skorygować kilka rzeczy, które napisałem wcześniej 🙂

 

 

IMG_20191210_132603.jpg

IMG_20191210_132637.jpg

 

IMG_20191210_132642.jpg

Edytowane przez turek2001
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanchjim Cora, możliwe, że ciekawe, znalazłem takie porównanie do sony:
 

Cytat

Sony MH1C

NOTE: Before doing this comparison, I have to make it clear that the Sony MH1C quality control is not good. I suspect mine is a bit treble and bass quantity than normal (which I realize from the various frequency graphs).
The Tanchjim and Sony sounds very similar, but with a few minor differences.

The MH1C Sub-bass region is a little more emphasized and loose than the Cora's. In addition, it desn't have the same level of precision, definition and control, although they are also very good.
The Mid-bass region is very similar, both in quantity and definition. Despite this, I feel a bit more punch on the Tanchjim Cora.

All the characteristics I referred to with regard to Tanchjim Cora's Midrange can also be attributed to the Midrange of the MH1C. The difference is that I feel a little more presence and refinement on the mids of the Cora. The MH1C's mids, although a little less present, are also a little more raw and aggressive, compared to the one of the Tanchjim. Despite this, I have to make it clear that MH1C isn't aggressive, overall. These (very small) differences are perceived only in a direct comparison between these two IEMs.

Regarding the Treble, once again, they are quite similar in terms of timbre, definition and control. However, there is a bit more quantity on the Sony MH1C than the Tanchjim Cora.
In terms of Sound Stage and Imagin, both are very similar.

https://www.head-fi.org/showcase/tanchjim-cora.23610/reviews

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam obecnie Akg k845bt i mam okazję porównać słuchawki jako tako referencyjne z 10 razy tańszymi Mh1c które dostałem z Xperią U. Wiem że to zupełnie inne konstrukcje ale mogę już z czystym sumieniem nazwać Mh1c konstrukcją wybitną pod względem brzmienia nie do pobicia przez konkurencję (w tej cenie) i aż nie mogę uwierzyć w to co tu piszę. W tych dokach każde pasmo to mega doszlifowany diament. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zielony96 napisał:

Mam obecnie Akg k845bt i mam okazję porównać słuchawki jako tako referencyjne z 10 razy tańszymi Mh1c które dostałem z Xperią U. Wiem że to zupełnie inne konstrukcje ale mogę już z czystym sumieniem nazwać Mh1c konstrukcją wybitną pod względem brzmienia nie do pobicia przez konkurencję (w tej cenie) i aż nie mogę uwierzyć w to co tu piszę. W tych dokach każde pasmo to mega doszlifowany diament. 

Tak w gwoli przypomnienia, Sony było bardzo dumne z mh1c (było kilka filmów pochwalnych) i jako nowe dawno temu kosztowały 270zł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, zielony96 napisał:

Mam obecnie Akg k845bt i mam okazję porównać słuchawki jako tako referencyjne z 10 razy tańszymi Mh1c które dostałem z Xperią U. Wiem że to zupełnie inne konstrukcje ale mogę już z czystym sumieniem nazwać Mh1c konstrukcją wybitną pod względem brzmienia nie do pobicia przez konkurencję (w tej cenie) i aż nie mogę uwierzyć w to co tu piszę. W tych dokach każde pasmo to mega doszlifowany diament. 

 

Z AKG wyraźnie lepsze od tych Sony, to będą chyba dopiero K812. Albo K1000 :D Miałem ostatnio u siebie K612, K702 i K361, porównywałem wszystkie bezpośrednio i żadne nie są lepsze od MH1C (które kupiłem za 30 zł). Choć fakt, że jest to zupełnie inna szkoła brzmienia - AKG dźwięk zwiewny, mało dociążony, z bardziej rozdmuchaną, ale mniej precyzyjną niż w MH1C sceną. Te Sony to bardziej granie w stronę HD650.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no trochę chyba przesadziłem z tym porównaniem do K845. Jednak po podpięciu do kompa różnica się dramatycznie zaciera 😉.

 

Jedno stwierdzam na pewno - na Mh1c każdy instrument, skrzypce, saksofon, fortepian brzmią tak samo realistycznie z fakturą jak w K845. Jeśli chodzi o kwestie z wokalem też niczym nie ustępują. Brzmienie AKG jest jednak jeszcze lepiej dopracowane jako całość głównie w basie.

Edytowane przez zielony96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności