Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony MH1 - rewelacja?


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, neonlight napisał:

A cholera wie, tylko Wasza opinia ma się nijak do wszystkich innych, stąd moje zdziwienie. Moje MH1C grają ciemnym, gładkim i mocno basowym dźwiękiem, z subtelną górą i słabą rozdzielczością. Natomiast HD58X to bardzo dobra rozdzielczość, napowietrzenie, techniczność, neutralna barwa i ostra góra, i gdzie tu wspólny mianownik?! :) Że o "Etach" nie wspomnę. :D

Wg mnie trzeba do nich dobrze dobrać tipsy, wtedy grają naprawdę fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ło Pany. Używam od kilku dni w pracy iPoda touch 7g wraz z mh1c. Bomba kosmiczna! Jaka synergia - to jest niemożliwe! Szybki zwarty i dynamiczny bas, bogata rozświetlona średnica i przebogate wysokie tony które są tak eleganckie i pełne radości że to jest normalnie nienormalne!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, espe0 napisał:

Ło Pany. Używam od kilku dni w pracy iPoda touch 7g wraz z mh1c. Bomba kosmiczna! Jaka synergia - to jest niemożliwe! Szybki zwarty i dynamiczny bas, bogata rozświetlona średnica i przebogate wysokie tony które są tak eleganckie i pełne radości że to jest normalnie nienormalne!


Całe MH1 :) 
 

MH755 to jednak nie to samo, też są niezłe, ale jednak MH1 stawiam wyżej, mają bardziej dojrzałe i zrównoważone brzmienie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MrSheep napisał:


Całe MH1 :) 
 

MH755 to jednak nie to samo, też są niezłe, ale jednak MH1 stawiam wyżej, mają bardziej dojrzałe i zrównoważone brzmienie.

Jak je projektowali to jeszcze nie wiedzieli do czego my je będziemy podłączać :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To one nie działają na mnie zarówno MH1C jak i MH700/750. Mimo, że posiadam kilka egzemplarzy ( od sprzętów Sony) nigdy nie urzekły mnie. Jak to w miłości, każda potwora znajdzie swego amatora :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaro54 napisał:

To one nie działają na mnie zarówno MH1C jak i MH700/750. Mimo, że posiadam kilka egzemplarzy ( od sprzętów Sony) nigdy nie urzekły mnie. Jak to w miłości, każda potwora znajdzie swego amatora :)

Jaro też nie omieszkałeś wyrazić swojej opinii 549 razy. Może to jednak coś wiecej? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
22 minuty temu, robertos napisał:

żeby mi mh1c grały musi być wciśnięty pilot. Ktoś wie co na to zaradzić? da się go jakoś usunąć?

MH1c mają (obecnie już) typowy układ pinów czyli CTIA, to MH1 miały odwrócony (względem CTIA) OMTP i w nich trzeba było trzymać wciśnięty pilot.

Są przejściówki do zmiany standardu.

HTB1U6zLRVXXXXaFXVXXq6xXFXXXY.jpg?size=9

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, robertos napisał:

żeby mi mh1c grały musi być wciśnięty pilot. Ktoś wie co na to zaradzić? da się go jakoś usunąć?

 

4 minuty temu, Perul napisał:

wciśnięty pilot.

 

Jak ktoś ma skilla w lutowaniu to można zlutować te 2 piny (tylko tracimy funkcje mikrofonu):

 

 

IMG_20191120_125820.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słucham sobie właśnie połączenia MH1c z Ibasso DC02. fuck, pasuje to do siebie. nie sądziłem, że można z tych doków wycisnąć taką scenę. i nie wiem, czy dźwięk jest wystarczająco rozdzielczy, szczegółowy, bo to jest nieistotne . jest tak przyjemnie i tak wszystko na miejscu, że łoooo. a miałem DC02 zwracać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio padły Mh1c, myślałem czy sobie nie zamówić kolejnych Soniaczy, bo ich brzmienie mi bardzo pasuje tylko kabel mnie wrukwiał i przypadkiem natrafiłem na te Pioneery, które wyglądają prawie identycznie jak te Sony i też są na małym przetworniku.

Po tej przeczytaniu tej recenzji powinny mi pasować brzmieniowo, chyba zaryzykuję i zamówię te Pioneerki

🤔

Edytowane przez turek2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2019 o 22:35, turek2001 napisał:

Mi ostatnio padły Mh1c, myślałem czy sobie nie zamówić kolejnych Soniaczy, bo ich brzmienie mi bardzo pasuje tylko kabel mnie wrukwiał i przypadkiem natrafiłem na te Pioneery, które wyglądają prawie identycznie jak te Sony i też są na małym przetworniku.

Po tej przeczytaniu tej recenzji powinny mi pasować brzmieniowo, chyba zaryzykuję i zamówię te Pioneerki

🤔

Jak już je będziesz mieć podziel się wrażeniami 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 😉 Dzisiaj je zamówiłem i jutro powinny być u mnie, także jutro wieczorem albo w piątek napisze parę słów o pierwszych wrażeniach dźwiękowych 😉

Edytowane przez turek2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zostało napisane. Zdecydowanie lepiej grają niż  kosztują, a 40 zł to dobra cena. Jest jednak "ale". Są dla mnie nie noszalne, ciśnienie akustyczne po 15 minutach   powoduje bóle.  Dlatego nie mogłem przekonać się  słuchawek dokanałowych  wcześniej.

Edytowane przez Mario1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki przyszły, po wzięciu ich do ręki, wydają się jakieś takie mniej solidne jak Sony. Wygoda w uszach podobna, choć Soniacze zdecydowanie lepiej izolowały od dźwięków zewnętrznych. Na podróżowanie np.komunikacją miejską Pioneery się średnio nadają, a szkoda, bo Mh1c izolowały bardzo dobrze.

 

Tipsy zmieniłem na te od MH1c, są dla mnie wygodniejsze, ale te seryjne Pioneera są całkiem niezłej jakości.

 

Teraz czas na wrażenia słuchowe:

Pioneery zaraz po wyjęciu z pudełka grają podobnie do Sony, basu jest trochę mniej, ale dla mnie i tak za dużo, wysokich wydaje mi się, że jest trochę więcej, z tym, że w Sony te wysokie były bardziej łagodne, w Pioneerach bardziej ostre i przy wyższych poziomach głośności Sony były cały czas łagodne na górze, a Pioneery ta ostrość jeszcze się poteguje. No i w Pioneerach góra jest lekko wycofana. Średnica bardziej podobała mi się w Soniaczach, była taka jakby gładsza, łagodna i wokale były bliżej słuchacza i były bardziej wyraźne. Scena trochę szersza w Pioneerach, instrumenty są oddalone od ucha wyraźnie dalej niż w MH1c.

Szczegółowość wydaje mi się porównywalna z Sony.

Ogólnie granie Soniaczy bardziej mi się podobało, ale bede jeszcze kombinował z innymi tipsami, no i wygrzewał słuchaweczki, bo jak na razie w sumie jest całkiem nieźle jeśli chodzi o brzmienie, ale może będzie jeszcze lepiej, w sensie góra złagodnieje i basu trochę ubędzie i Pioneerki godnie zastąpią Mh1c🙂

No i źródło mam raczej słabe, bo to telefon Nokia 5.1 Plus.....

 

 

Ps. Nie wiecie gdzie można aktualnie kupić oryginalne Mh1/MH1c?

 

Edytowane przez turek2001
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności