Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony MH1 - rewelacja?


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Aż sprawdzę te Creativki. CAL-e były fantastyczne ale czar jakoś pryskał kiedy podłączałem Soniacze. Te drugie miały imo więcej średnicy i bardziej hi-endową i krystaliczną górę choć basik w Aurvanach wydawał się troszkę lepiej wypełniony.

 

Dobra więc tak. Creativy mają mniej średnicy, grają w stylu v i słychać to zwłaszcza w rockowych kawałkach podczas gdy Sony są wyrównane a gitary grają tam pierwsze skrzypce. W Creativach są tak jakby tłem. Noi Sony żadnego pasma nie podbarwia (wokale w mh1c mają taką kolumnową fakturę, słychać wiele smaczków)  a mam wrażenie że te jednak grają troszkę po swojemu (funowo?). Góra nie jest tak perfekcyjnie wyszlifowana jak w Sony, bywa że kłuje w uszy. Scena mniejsza, bardziej w głowie. Nie są złe.

Edytowane przez zielony96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
W dniu ‎09‎.‎12‎.‎2018 o 01:25, LoCzekk napisał:

6 lat później a dyskusja nadal trwa.

Cóż, niecodziennie słuchasz słuchaweczek które deklasują kilka razy droższe wieloprzetwornikowe wynalazki. Z jednego przetwornika (dodajmy dynamicznego) Sony wycisnęło wszystko co się tylko da i jeszcze więcej (za te pieniądze oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem komfort je dyskwalifikuje. Poza tym moje się po roku średnio intensywnego użytkowania zepsuły. Do Finali E3000 nie mają startu. Nawet ZST wolałem od MH1, co nie zmienia faktu, że dobre słuchawki i za te 20zł lepszych się kupić raczej nie da ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są po prostu poprawne. Nic więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Jaro54 napisał:

One są po prostu poprawne. Nic więcej 

One są lepiej zestrojone niż Phonak Audeo. Phonaki na zielonych filtrach mają bas ale reszta traci na wyrazistości i dostaje "kocyka". Mh1c w tej cenie są genialne żeby nie napisać nieprawdopodobnie genialne i fantastyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zielony96 napisał:

One są lepiej zestrojone niż Phonak Audeo. Phonaki na zielonych filtrach mają bas ale reszta traci na wyrazistości i dostaje "kocyka". Mh1c w tej cenie są genialne żeby nie napisać nieprawdopodobnie genialne i fantastyczne.

To kup za 99 pln Creative HS-930i i zobacz że MH1c nie są żadnym cudem. Lub HiFi Walker A7 Triple Driver. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, zielony96 napisał:

Phonaki na zielonych filtrach mają bas ale reszta traci na wyrazistości i dostaje "kocyka".

Eee... że jak? :blink: Przecież Audeo i MH1c to zupełnie inne brzmienia, neutralne, chude i jasne vs ciemne, gęste i mocno basowe. MH1c to żadna rewelacja, poprawne doki do 150zł i nic poza tym, EQ można je trochę "podrasować", ale nadal będzie to ten sam poziom. Dzisiaj jest taki narzut chińszczyzny, że z pewnością coś w okolicach 100zł zagra lepiej. A wspomniane przez @Jaro54 HS-930i, też je zamiatają pod dywan, z łatwością (mam obie pary i porównywałem).

 

Ps.

Fakt, za 30zł nic lepszego się nie znajdzie. ;)

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, neonlight napisał:

Eee... że jak? :blink: Przecież Audeo i MH1c to zupełnie inne brzmienia, neutralne, chude i jasne vs ciemne, gęste i mocno basowe. MH1c to żadna rewelacja, poprawne doki do 150zł i nic poza tym, EQ można je trochę "podrasować", ale nadal będzie to ten sam poziom. Dzisiaj jest taki narzut chińszczyzny, że z pewnością coś w okolicach 100zł zagra lepiej. A wspomniane przez @Jaro54 HS-930i, też je zamiatają pod dywan, z łatwością (mam obie pary i porównywałem).

 

Ps.

Fakt, za 30zł nic lepszego się nie znajdzie. ;)

Ciekawe w czym te HS-930i są lepsze bo dla mnie w niczym 😅.

 

Ktoś napisał że ogólnie Sony grają na niemal takim samym poziomie co Brookstone Dual Driver a podobno u Mh1c jeszcze lepiej z prezentacją wokali. Nigdy nie miałem tych słuchawek ale jeśli to prawda to HS-930i nie mają do nich startu...

 

Mh1c ciemne, gęste i mocno basowe? Zgadzam się ale to zależy czego się akurat na nich słucha bo one potrafią każdy utwór zagrać z nieco innym charakterem, zupełnie jak K550 co w ogóle jest niebywałe w słuchawkach za te pieniądze. 

Edytowane przez zielony96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pewnie nie raz było wspomniane ale dla mnie siła MH1c to właśnie poprawne strojenie. Nie są wybitne przy swojej cenie w żadnych aspekcie. Nie mają super mocnego basu, nie schodzi najniżej ani nie jest najlepiej kontrolowany. Scena nie jest duża, nie ma też specjalnie dużej głębi. 

 

Ale... Dla mnie nie mają żadnych większych wad jakie mają najczęściej tanie słuchawki: bas nie jest przewalony, nie są zamulone, nie przeszkadzają sybilinaty, góra pasma nie kuje w uszy. Nie ma też przesadzonej V-ki gdzie wokale by się schowały. 

Dobrze się słucha na nich każdego gatunku, wokale brzmią dobrze, bas jest konkretny przy elektronice. Góra nie zabija przy starych kiepsko nagranych utworach.

 

Największa ich wada to ten asymetryczny kabel i filtry które się zapychają po czasie.

Edytowane przez Damix
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Damix napisał:

Scena nie jest duża, nie ma też specjalnie dużej głębi.

Scena jest wybitna. A już na pewno w tej cenie.

2 minuty temu, Damix napisał:

Nie ma też przesadzonej V-ki gdzie wokale by się schowały. 

One wg mnie w ogóle nie mają V-ki. Wokale w Mh1c są "wypchnięte z szeregu", świetnej jakości bez żadnych syczeń czy zamuleń. Mają wzorową wręcz barwę i rozdzielczość. Średnica w wielu kawałkach np. rockowych jest bardziej słyszalna niż bas coś jakby one się potrafiły dopasować do gatunków muzyki. Inne słuchawki w tej cenie zawsze mają "wszystko w jednym miejscu".

9 minut temu, Damix napisał:

Największa ich wada to ten asymetryczny kabel i filtry które się zapychają po czasie.

To rzeczywiście jest duża wada. Dlatego nigdzie nie zabieram ich ze sobą. Wolę stare dobre MX375.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, zielony96 napisał:

Ciekawe w czym te HS-930i są lepsze bo dla mnie w niczym 😅.

A słuchałeś obu par? Bo dla mnie różnica jest diametralna w ogólnej czystości i rozdzielczości, oczywiście na plus w HS930i.

 

33 minuty temu, zielony96 napisał:

Ktoś napisał że ogólnie Sony grają na niemal takim samym poziomie co Brookstone Dual Driver a podobno u Mh1c jeszcze lepiej z prezentacją wokali. Nigdy nie miałem tych słuchawek ale jeśli to prawda to HS-930i nie mają do nich startu...

Tak, na zagranicznym forum, parę lat temu i MH1c były umieszczone bardzo wysoko w rankingu, i co z tego? To tylko ranking jednej osoby, a każdy ma inny gust. ;)

Swoją drogą, miałem te BDD i też szału nie było, w ogóle w tamtym okresie doki nie były na takim poziomie, jak to ma miejsce teraz, a już na pewno nie w takich pieniądzach.

33 minuty temu, zielony96 napisał:

Mh1c ciemne, gęste i mocno basowe? Zgadzam się ale to zależy czego się akurat na nich słucha bo one potrafią każdy utwór zagrać z nieco innym charakterem, zupełnie jak K550 co w ogóle jest niebywałe w słuchawkach za te pieniądze. 

Nie rozumiem, tzn. że z basowych i ciemnych słuchawek robią się chude na basie i jasne, zależnie od utworu/płyty?

7 minut temu, zielony96 napisał:

Scena jest wybitna. A już na pewno w tej cenie.

One wg mnie w ogóle nie mają V-ki. Wokale w Mh1c są "wypchnięte z szeregu", świetnej jakości bez żadnych syczeń czy zamuleń. Mają wzorową wręcz barwę i rozdzielczość. Średnica w wielu kawałkach np. rockowych jest bardziej słyszalna niż bas coś jakby one się potrafiły dopasować do gatunków muzyki. Inne słuchawki w tej cenie zawsze mają "wszystko w jednym miejscu".

To "wszystko" prawda, ale w tej półce cenowej, czyli do tych +- 200zł.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, neonlight napisał:

Nie rozumiem, tzn. że z basowych i ciemnych słuchawek robią się chude na basie i jasne, zależnie od utworu/płyty?

Nie o to mi chodziło. Raczej o to że zależnie od gatunku któreś pasmo się uwypukla. Np. w rapie potrafią przywalić basem który w rocku traci na korzyść gitar i ogólnie całej średnicy. 

 

Słuchałem HS-930. Niestety chyba zbyt krótko 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. Mam i HS-930i i Mh1c i nie rozumie zachwytów nad tymi Sony. Ich tyle tylko że nie wyrywa się z uszu po pierwszych dźwiękach, i tyle. Niczym po za kablem asymetrycznym nie zachwycają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałem. Moja prawda :) dla mnie jedne z wielu przeciętnych, poprawnych i tyle. Żadne cudo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodziło o asymetryczny kabel ? Odcinki po rozdzieleniu są różnej długości. A słuchawki moim zdaniem grają bardzo przyjemnie z dobrym nisko schodzącym, mocnym basem i lekko podkreśloną góra bez zbytniej agresji. Środek pasma wypada tu dość gładko, bez nadmiaru informacji, ale jest przyjemny w odbiorze. Dźwięk nie męczy, za to sztywne płaskie kable nie sprawdzają się za bardzo w ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma co się goraczkowac :) W kwocie do tych 50-ciu czy może nawet 100zl nie można oczekiwać że zaprezentują wszystko idealnie. Są to jak najbardziej poprawne słuchawki które można polecić zwykłym osobom i będą sobie w miarę dobrze grać ze zwykłego telefonu. Kupiłem je bez większego zastanowienia i zobaczymy ile wytrzymają :)

Edytowane przez LoCzekk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LoCzekk napisał:

Panowie, nie ma co się goraczkowac :) W kwocie do tych 50-ciu czy może nawet 100zl nie można oczekiwać że zaprezentują wszystko idealnie. Są to jak najbardziej poprawne słuchawki które można polecić zwykłym osobom i będą sobie w miarę dobrze grać ze zwykłego telefonu. Kupiłem je bez większego zastanowienia i zobaczymy ile wytrzymają :)

No to znajdź mi po tych sześciu latach doki do 100 zł które zagrają lepiej od Mh1c. HS-930 są mniej równe (bardziej w stylu V) i trochę podkoloryzowane. W życiu bym nie napisał że są lepsze.

 

Poprawne to są Brainwavz Delta. Tak poza tym są w cenie Soniaczy https://tomigra.wordpress.com/2015/11/28/xiaomi-piston-3-ye-brainwavz-delta-sony-mh1c-porownanie/.

Edytowane przez zielony96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności