Skocz do zawartości

Sony MH1 - rewelacja?


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Nie są dla basolubów.

EvilKillaruna napisał o HIFIMAN RE-400
W zasadzie jedyną wadą tych słuchawek jest subiektywnie nieco zbyt mocne przyciemnienie w szczytowych zakresach góry, uwaga ta jednak ma nad sobą mocną gwiazdkę w postaci mnie i mojego konkretnego wyobrażenia idealnego dźwięku. Dopiero węższa scena staje się jakimś argumentem ciążącym nad RE-400 i tutaj trudno jest mi je obronić nawet patrząc na to, jak całościowo grają. Wiele osób im to zapewne z miejsca wybaczy, ja jednak odczuwam pewien niedosyt. Nie zawód, po prostu niedosyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z opinią EvilKillaruna na temat re-400 ale mi ich brzmienie się podoba :)

Mogę jedynie dodać że (według mnie) mh1 to całkiem odmienne słuchawki w porównaniu do re-400 ale mógł bym ich używać z przyjemnością gdyby ten nieszczęsny kabel był lepszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest do dupy, faktycznie. Koniecznie trzeba używać klipsa i w kieszeni zajmuje sporo miejsca.

Perul chyba recablował MH1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, widziałem że Perul swoje recablował.

Te pierwsze które rekablowałem też nie były moje - jak to mówią "szewc bez butów chodzi" ;)

 

Co do ceny, to dla Ciebie byłaby promocyjna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to za wiele czasu niestety nie mam. Najprościej to chyba będzie jak któryś z Was podskoczy do mnie do pracy, to mu pożyczę. Potem przekaże słuchawki następnemu i jak sobie już posłuchacie, to mi przywieziecie za te klika dni. No chyba, że wystarczy 5-10 minut odsłuchu, to też możecie do mnie do pracy podskoczyć. Resztę szczegółów dogadajmy na PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też, dopiero ogarniam Touch 4G. Teraz słucham z HP100 jest jeszcze lepiej. Szkoda że one są takie duże.
Wróciłem do MH1 i słucham Sully Erna – Avalon. No jestem zadowolony z zakupu, jest progres w porównaniu do Clipa+.

Edytowane przez jd1210
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie wierzyć ze taki szał jest na te słuchawki :P

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

 

A coś z nimi nie tak?

Co do opinii o basie lekko schowanym za resztą pasma się zgadzam, choć na początku myślałem że mi słuch się "stępił" po tym jak wcześniej miałem do czynienia z MH1c. Miały być różnice delikatne, a wyszło na to że jednak są wyraźnie zauważalne głównie w kwestii wyeksponowania wysokich tonów i ilości basu. MH1c brzmią po prostu słodziej, z większą ilością basu, któremu zdarza się czasami lekko zadudnić, góra jest odrobinę zrolowana, ale w przyjemny sposób. MH1 bliżej do neutralności, tego ciepełka już nie ma, ale bas też jakby ciutkę zbyt oszczędny i góra wyraźnie wyeksponowana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bliterze nie widzę ale brał bym te http://allegro.pl/sluchawki-sony-mh1-czarne-xperia-ray-pro-x10-x8-i4019036118.html

Masz 10 dni na zwrot, jak będzie coś nie tak z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności