Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kupić w Polsce czy zagranicą oraz kilka pytań o czytnik


gts

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poważnie przymierzam sie do zakupu czytnika. Mam parę pytań. Na stronie swiatczytnikow można przeczytać, że zakup na stronie Amazon "Jest to jedyny w pełni legalny, oficjalny sposób kupienia Kindle w Polsce, który zapewnia nam gwarancję producenta."

 

 

 

Czy to oznacza, że kupując w Polskim sklepie internetowym lub na allegro takiej gwaracncji nie otrzymam? Dodam, że na allegro cenia jest niska, bo 365zł, a srzedawaca infomuje, że produkt posiada gwarancje producenta.

 

Jaki czytnik najlepiej teraz kupić, bo na allegro nawiecej osó wybiera Kindle 5?

 

 

Amazon udostępnia jakiś mały pakiet na internet, ale czy np. na uczelni na której mam dostęp do internetu mogę go używać na czytniku (np. Kindle 5 )?

 

 

 

W innym temacie spotkałem się z taką opinią:

na czytniku to trochę inaczej niż na książce. Wolniej przede wszystkim.

 

Wolniej? W jakim sensie? Czy sama wielkośc czytnika nie przeszkadza w czytaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czytałeś cały temat? Wolnej przy technice szybkiego czytania. Jeśli czytasz normalnie, to nie ma ŻADNEJ różnicy.

 

teoretycznie masz gwarancje, jednak jak przerejestrujesz czytnik to już nigdzie nie będzie udokumentowane że go kupiłeś. (w sensie bazie danych amazonu, bo kupiłgo jakiś sprzedawca na allegro a nie Ty) .

 

Internet to tylko bajer, nic więcej. Proste strony typu wikipedia i poczta wystarczy, do reszty zapomnij i nie rób sobie nie wiadomo jak wielkich nadziei.

 

jaki czytnik najlepiej kupić? Ten wybór jest już zależny od Ciebie- jest mnóstwo recenzji. Rusz 4 litery i będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a odnośnie samego modelu. Na allegro jest wersja Kindle 5 z wersją bez reklam za 365zł. Kindle Touch nie mam szans kupić w takiej cenie. Waszym zdaniem warto w ogole dopłacać do wersji z dotykowym ekranem? Jest to duże udogodnienie czy mało przydatny bajer?

 

Mam Touch, moja żona Classic i powiem Ci, że jak bym miał na dzień dzisiejszym wybierać to jednak chyba wziąłbym dla siebie classic. Jak nie widzę sensu dopłacać bo nawet chyba lepiej strony przerzuca się przyciskiem w touchu zdarza mi się np polecieć dwie strony do przodu i muszę wracać. Dodatkowo wersja firmware w touch ma mały mankament mianowicie raz na jakiś czas po przejściu na kolejną stronę wyrzuca mnie do początku książki (powiedzmy 2 razy na 1000 stron) problem ma być rozwiązany jak wyjdzie nowy soft przynajmniej tak powiedziano mi na amazonie.

Jedyną przewagą touch jest podkreślanie i korzystanie ze słownika, ale też dlatego że jest to po prostu bardziej wygodne a w classicu wymaga wielu kliknięć, ale jak będziesz czytał głównie po polsku literaturę rozrywkową to Classic w zupełności wystarczy.

Edytowane przez AndraKuf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jestem zdecydowany na Kindle'a 5. Mam tylko pytanie o aukcje na allegro. Generalnie w Polsce sprzedawane są wersje z reklamami. Na allegro znalazłem wersję bez reklam za 359zł z gwarancją Amazon.

http://allegro.pl/czytnik-ebookow-amazon-kindle-5-bez-reklam-nowosc-i2725766119.html

 

Coś podejrzanego czy jednak warto kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, będzie żadnego cla i vatu. Ludzie nie wprowadzajcie w błąd. Zamawialeś Kindle? Nie, więc... Amazon przy składaniu zamowienia nalicza z gory clo i vat. Jest ono oplacone z gory juz. Na allegro masz tylko posrednikow. Ktos to tak samo zamawia jak Ty i nic wiecej. Wszystkie oplaty sa oplacone. Bardziej bym sie martwil o gwarancje takiego czytnika. Bedziesz musial reklamowac u sprzedawcy a nie bezposrednio u Amazonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem teraz na 100% pewien, ale kilka tygodni temu wyglądało to tak. 89$ czytnik + 20 $ podatek + 20$ przesyłka. Razem 129$ czyli 412 pln. Na tej aukcji którą przytoczyłeś Kindle wysyłany jest ze stanów. Dwa razy kupowałem Kindle i dwa razu bezpośrednio. Dopóki Amazon nie będzie sprzedawał ich oficjalnie w Polsce to najlepszy i najpewniejszy sposób na kupno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, będzie żadnego cla i vatu. Ludzie nie wprowadzajcie w błąd. Zamawialeś Kindle? Nie, więc... Amazon przy składaniu zamowienia nalicza z gory clo i vat. Jest ono oplacone z gory juz. Na allegro masz tylko posrednikow. Ktos to tak samo zamawia jak Ty i nic wiecej. Wszystkie oplaty sa oplacone. Bardziej bym sie martwil o gwarancje takiego czytnika. Bedziesz musial reklamowac u sprzedawcy a nie bezposrednio u Amazonu.

Obawiam się, że to Ty wprowadzasz w błąd. Kindle kosztuje dokładnie 135 dolarów. Wychodzi po aktualnym kursie około 430-440zł. Nietrudno w tej sytuacji wywnioskować, że ktoś, kto na Allegro sprzedaje za 360zł nie jest osobą, która zamawia w Amazonie, wybiera gift i podaje adres kupującego z aukcji. Przecież nikt nie będzie dokładał ludziom kupującym te czytniki. Zapewne czytniki są kupowane w USA na miejscu, a potem wysyłane z siedziby jakiejś firmy partnerskiej czy jakiegośtam znajomego w USA - znając życie z zaniżoną wartością, ale jednak ryzyko cła/VATu na pewno jest. Chyba, że macie sensowniejszą teorię, ja osobiście nie.

I większość Allegrowiczów sprzedających Kindle właśnie tak działa. Kupują w USA i stamtąd "po swojemu" wysyłają, albo sprowadzają do kraju na różne sposoby.

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, będzie żadnego cla i vatu. Ludzie nie wprowadzajcie w błąd. Zamawialeś Kindle? Nie, więc... Amazon przy składaniu zamowienia nalicza z gory clo i vat. Jest ono oplacone z gory juz. Na allegro masz tylko posrednikow. Ktos to tak samo zamawia jak Ty i nic wiecej. Wszystkie oplaty sa oplacone. Bardziej bym sie martwil o gwarancje takiego czytnika. Bedziesz musial reklamowac u sprzedawcy a nie bezposrednio u Amazonu.

Obawiam się, że to Ty wprowadzasz w błąd. Kindle kosztuje dokładnie 135 dolarów. Wychodzi po aktualnym kursie około 430-440zł. Nietrudno w tej sytuacji wywnioskować, że ktoś, kto na Allegro sprzedaje za 360zł nie jest osobą, która zamawia w Amazonie, wybiera gift i podaje adres kupującego z aukcji. Przecież nikt nie będzie dokładał ludziom kupującym te czytniki. Zapewne czytniki są kupowane w USA na miejscu, a potem wysyłane z siedziby jakiejś firmy partnerskiej czy jakiegośtam znajomego w USA - znając życie z zaniżoną wartością czy coś, ale jednak ryzyko cła/VATu na pewno jest. Chyba, że macie sensowniejszą teorię, ja osobiście nie.

 

jeśli to idzie ups/dpd to na bank amazon :) i gdzie wprowadzam w błąd? Dalej to POŚREDNIK, który kupuje!!! na SWOJE konto. Kazby kupiony kindle jest zarejestrowany- nawet w sklepie. Po za tym GIFT w przypadku kuriera, nigdy nie przechodzi :) bo każda paczka jest przeglądana, co innego poczta. Zresztą to łatwo sprawdzić- ktoś kto kupił czytnik z allegro to niech zobaczy ADRES wysyłki, co za problem...

 

 

@GTS- problem wejść na stronę np. swiatczytnikow.pl ? aż tak trudno...

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprzedający dokłada każdemu 60zł ze swojej kieszeni, bo wygrał 6 w Lotto? Jest pośrednikiem, ale na pewno wysyła te czytniki sam, a nie wysyła je Amazon - skutek cło/VAT jak najbardziej grozi, prawda? :)

Po drugie kto każe kupować Kindle od razu zarejestrowanego, można kupić jako prezent, wtedy rejestrujemy go sobie sami.

 

When you check the "this will be a gift" box, Amazon will:

Deliver the Kindle unregistered. The recipient can register the Kindle to their own Amazon account when it arrives.

Ship the Kindle in an unmarked Amazon box that doesn't say Kindle. Kindle is designed to ship in its original container directly to you. Keep Kindle a surprise by marking it as a gift.

Remove prices on the packing slip included with the order.

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aukcji, którą podał kolega gts nie było napisane, że czytniki są wysyłane przez Amazon a tylko, że są bezpośrednio w Amazon zamawiane. Z kolei kolega all999 podał wyliczenie według którego Kindle bezpośrednio z Amazonu kosztuje 412 zł. Ten na Allegro kosztuje 359 zł. Aby sprzedawca z Allegro zarobił na tym wydaje mi się, że musi kupować je w USA i sam wysyłać do Polski omijając opłaty celne. Nie wiem może się mylę. Ale dziwnie tanio to wychodzi.

A swojego Kindla kupiłem bezpośrednio w Amazonie szanowny Azahielu, więc wiem jak to działa.

Więc może nie wprowadzam w błąd, bo kolega gts nie chciał kupić czytnika w Amazonie tylko od sprzedawcy na Allegro.

 

Widzę, że za wolno pisałem, bo temat się w międzyczasie rozwinął a podobną teorię do mojej ma Luk@s

Edytowane przez Multiaplikator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprzedający dokłada każdemu 60zł ze swojej kieszeni, bo wygrał 6 w Lotto? Jest pośrednikiem, ale na pewno wysyła te czytniki sam, a nie wysyła je Amazon - skutek cło/VAT jak najbardziej grozi, prawda? :)

Po drugie kto każe kupować Kindle od razu zarejestrowanego, można kupić jako prezent, wtedy rejestrujemy go sobie sami.

 

When you check the "this will be a gift" box, Amazon will:

Deliver the Kindle unregistered. The recipient can register the Kindle to their own Amazon account when it arrives.

Ship the Kindle in an unmarked Amazon box that doesn't say Kindle. Kindle is designed to ship in its original container directly to you. Keep Kindle a surprise by marking it as a gift.

Remove prices on the packing slip included with the order.

 

Grozi, jednak przy tej ilości jakiej sprzedają i są pośrednikiem muszą wystawiać paragon (przypuśćmy że się rozliczają a raczej muszą czy to tutaj czy w usa). paragon jest w środku, także wątpliwym jest aby powiedzmy na te 100 paczek ani jedna nie została otworzona... Reasumując muszą opłacić w jakiś sposób vat/cło albo dają komuś w łapę. Zresztą sprawę jest prosto wyjaśnić- ten kto kupił przez allegro niech sprawdzi jaki miał adres wysyłki i tyle.... jesli inny niż typowy amazonowski, to wszystko jasne.

 

@Multiaplikator- tylko że ja się odnoszę cały czas do tej oficjalnej strony kupowania, czyli przez Amazon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Amazonu masz 100% racji ale założyciel tego wątku chce kupić na Allegro gdzie są pewne niewiadome.

Generalnie, to nie ma chyba sensu dalej tego omawiać bo to wszystko to nasze dywagacje. Najlepiej niech kolega gts zapyta sprzedawcę z Allegro jak wyglądają sprawy celne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nasi poprzednicy mają racje :) Bepieczniej jest zamówić bezpośrednio ze strony amazonu - masz gwarancję, że wszystko będzie w porządku :) Jeśli chodzi o allegro - to już większe ryzyko, chyba, że sprzedawca jest sprawdzony. A co do wyboru czytnika to oczywiście każdy ma inne preferencje, na szczęście teraz mamy już coraz większy wybór, każdy może wybrać to, co go intersuję :) Jeśli zdecydowałbyś się na inną firmę czytnika i zakup go w Polsce to możesz zajrzeć do naszej wirtualnej księgarni, a na pewno uda Ci się znaleźć coś dla siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi wyjaśni tajemnicę Wszechświata, dlaczego taniej wychodzi przez Allegro?

W ostatnim czasie funt/dolar/euro nie miał takich wahań (patrz najnowszy classic) a i tak u Nas kupi się za niższą cenę.

No i kiedy na Allegro Paperwhite będzie kosztował tyle co Touch? W sensie na Amazonie nie ma takich rożnic jak tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisaliśmy to przecież wcześniej :) Po pierwsze na Allegro ludzie najczęściej sprzedają wersję z reklamami, której Amazon do Polski nie wysyła, a jest tańsza. Po drugie większość czytników od "pośredników" z Allegro jest kupiona przez nich już w USA, a potem do naszego kraju sprowadzana własnymi sposobami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindle z reklamami teoretycznie produkowany jest tylko do użytku w Stanach,że tak powiemy. Powoduje to,że gdy kupimy sobie taki czytnik tracimy gwarancję producenta, najczęściej czytnik jest wtedy objęty gwarancją sprzedawcy, a to co innego. Reklamy można skutecznie z Kindla usunąć i nie pojawią się aż do momentu zresetowania go do ustawień fabrycznych. Jednak naszym zdaniem mimo wszystko warto zainwestować w "normalny" Kindle kupowany przez amazona, jeśli cokolwiek nam się z czytnikiem stanie podczas trwania gwarancji, to naprawdę przyślą nam zupełnie nowy :) I choćby dlatego warto )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virtualo dobrze prawi. Miałem dwa czytniki kupione bezpośrednio od amazonu. Jeden wymieniono mi na nowy bez gadania, teraz czekam na PaperWhita i na pewno zamówię u nich. To jest inny standard obsługi, bardzo rzadko spotykany w Polsce i warto dopłacić parę złotych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i to nie jest tylko domena amazonu, w ten sam sposób Apple traktuje swoich klientów. Według nas na czytniku nie ma co oszczędzać, nawet jeśli nie jesteśmy zbyt wymagającymi użytkownikami, to raz zakupiony trochę droższy czytnik może nam służyć naprawdę długie lata. No i oczywiście, to że nie tylko my znamy przypadki wymiany zepsutego Kindla nie oznacza,że urządzenia te są jakoś bardziej awaryjne, po prostu jak to ze sprzętami elektronicznymi-czasem się psują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności