Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki - następca SM PL21


IceMan1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W tym tygodniu prawa słuchawka w moich SoundMagic PL21 dokonała żywota (na 90% niestety nie jest to urwany kabel, takie coś postępuje, przerywa, załapuje, a słuchawki były po użytkowaniu ładnie odłożone na bok i tego samego dnia jedna z nich już głosu nie dała).

 

Kończąc offtop i przechodząc do tematu:

 

Jestem jak najbardziej zadowolony brzmieniem PL21 i od nowych słuchawek oczekiwać będę brzmienia niemal identycznego. Szukam słuchawek, które mogłyby uzupełnić to, co PL21 oferowały, o:

  1. Solidność - w PL21 wtyczka padła bardzo szybko (z tym problemem akurat radzę sobie dobrze i można by na to przymrużyć oko, ale...). W samych słuchawkach część plastikowa kompletnie nie trzymała się części metalowej, trzeba było potraktować kropelką, bo mogło to grozić uszkodzeniem przewodów. Oprócz tego niezbyt 'śliski', a raczej czepliwy kabel aż prosił się o postępujące uszkodzenie jego zakończeń przy wtyczce i słuchawkach.
     
  2. Mikrofon - mimo, że słuchawki docelowo kupowane będą do Clipa+, znacznie wygodniejsze byłoby przełożenie w razie potrzeby kabla do telefonu niż noszenie ze sobą dodatkowych słuchawek do rozmów. Istotnym kryterium jest umieszczenie mikrofonu na kablu i jakość dźwięku - w takim stopniu, aby nie okazało się, że mikrofon znajduje się na wysokości brzucha i zbiera dźwięk w taki sposób, że rozmówcy mogę przekazać najwyżej melodię silników przejeżdżających ulicą obok samochodów. Słuchawki mają być używane do rozmów w telefonie z Androidem (LG GT540), nie potrzebuję żadnych bajerów typu przyciski odbioru rozmowy itp.

Wiadomo, że z solidnością w ostatnich czasach mało gdzie jest dobrze, więc mimo wszystko przymrużając oko na kwestię solidności myślę nad SoundMagic MP21. Pytanie tylko: czy są to PL21 z dołączonym mikrofonem, czy to całkiem inne słuchawki?

 

Jestem również otwarty na inne sugestie.

 

Pozdrawiam,

Piotrek.

Edytowane przez IceMan1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności