Skocz do zawartości

Superlux HD662MKII i HD681MKII


Accoun

Rekomendowane odpowiedzi

Na 681 EVO jest natomiast zarąbiście,...

Masz/słuchałeś HD681? (bez evo)

 

Nein, niestety nie, tak wiec mam porownanie jedynie do w pelni wygrzanych i lekko modowanych 668B jesli chodzi o Superlux.

 

 

Bierzcie zdjęcia moich Superlux HD681 EVO: LINK

Edytowane przez mic3arena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia pałąka? Ja miałem bardzo duży problem z HD440 - w dolnej części bardzo mocno odstawały, ale podobna można go dogiąć delikatnie.

Raczej nie, dół jest ok. Na wysokości oczu jest luźno.

Jak tam z kolei przyciągnę to znowu na dole jest źle.

 

440 -tki mają mniejsze pady

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO w sumie wiele się nie zmieniło - słuchawki po liftingu.

Porównanie do 330:

- bardziej bezpośrednie granie

- zimnie

- szeroka scena, większa rozdzielczość/separacja instrumentów

- głośniejsze

- więcej średnich

 

Moje słuchawki są pozbawione gąbek przysłaniających przetwornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównywałem swoje 681evo z HD660 - wiem, że te drugie to zamknięte i mają 150Ohm ale... jakość brzmienia bez porównania na korzyść EVO. A porównywałem bo chciałem jeszcze jakieś zamknięte sobie sprawić ale hd660 totalnie mnie rozczarowały nawet przy wspomaganiu fiio e9 (czego przy EVO nie trzeba bo łatwo je napędzić telefonem itp.).

 

EVO jak dla mnie mają pełniejsze brzmienie, HD660 bardzo płytkie bez pełnego basu i z wyciętym środkiem.

 

Do EVO na pewno warto dorobić lepszy kabelek odpinany bo te oryginalne są hmm wątpliwej jakości. Ja dodatkowo mam pady od AKG welurowe, które leżą idealnie.

 

@hibi - te gąbki przysłaniające masz ściągnięte - warto powiadasz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównywałem swoje 681evo z HD660 - wiem, że te drugie to zamknięte i mają 150Ohm ale... jakość brzmienia bez porównania na korzyść EVO. A porównywałem bo chciałem jeszcze jakieś zamknięte sobie sprawić ale hd660 totalnie mnie rozczarowały nawet przy wspomaganiu fiio e9 (czego przy EVO nie trzeba bo łatwo je napędzić telefonem itp.).

 

EVO jak dla mnie mają pełniejsze brzmienie, HD660 bardzo płytkie bez pełnego basu i z wyciętym środkiem.

 

Do EVO na pewno warto dorobić lepszy kabelek odpinany bo te oryginalne są hmm wątpliwej jakości. Ja dodatkowo mam pady od AKG welurowe, które leżą idealnie.

 

@hibi - te gąbki przysłaniające masz ściągnięte - warto powiadasz? :)

Tak, są bardzo grube co dowoduje dodatkowe grzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odrobinę zmienili w środku i dowalili gąbkę. No cóż zwykłe HD681 uważam za baardzo dobre słuchawki, ale były dla mnie za bardzo krzykliwe. Pewnie równie dobrze można zwykłym HD681 założyć filter i gąbkę będzie to samo ;)

 

HD681 są do dość mocno krytycznego słuchania, klarowne, szybkie, precyzyjne brzmienie. Za to HD330 to słuchawki w ogóle nie męczące do dłuższego słuchania i obserwowania sceny, bardzo delikatne brzmienie, lekko zamulone. IMO kwestia preferencji. HD681+EQ to bardzo rockowe słuchawki. Nie wiem co wy macie do średnicy na HD330, mi się podoba, jest naturalna, swobodna, przyjemna. No ale jak ktoś oczekuje brudu gitar i subwooferowego basu to pewnie HD681 evo będą lepsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto dodać iż bas w evo jest bardzo zróżnicowany... w jednym utworze może być mocno mulisty a w innym bardzo dynamiczny - to mi się podoba bo słyszymy to tak jak zostało nagrane a nie jak słuchawki sobie "wybierają". Dlatego dla mnie do gitar, wszelakiego rocka czy bluesa są idealne.

 

@hibi - racja, zdjąłem je i lepsza wentylacja jest a nie pogorszyło to brzmienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto dodać iż bas w evo jest bardzo zróżnicowany... w jednym utworze może być mocno mulisty a w innym bardzo dynamiczny - to mi się podoba bo słyszymy to tak jak zostało nagrane a nie jak słuchawki sobie "wybierają". Dlatego dla mnie do gitar, wszelakiego rocka czy bluesa są idealne.

Otóż to, mam takie same odczucia. One mają jakby wykop niezły, ale jednak nadal pozostają w małej sferze neutralności, studyjności. Podobnie tony wysokie - w jednym utworze potrafią niezle, glosno i wyraznie wybrzmiec (ale bez żadnego kłucia), a w drugim są delikatne i stonowane.

EVO są stworzone do wszelkich pieśni gitarowych, i jeszcze swietnie mi sie na nich słucha symfoniki i elektro.

 

Bas na 100% nie jest subwooferowy bo nic nie przysłania. Jest stonowany ale nie pozbawiony tego wykopu tam gdzie trzeba.

A porównywałem bo chciałem jeszcze jakieś zamknięte sobie sprawić ale hd660 totalnie mnie rozczarowały

Może poczekasz na HD662 EVO? :)

Edytowane przez mic3arena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odrobinę zmienili w środku i dowalili gąbkę. No cóż zwykłe HD681 uważam za baardzo dobre słuchawki, ale były dla mnie za bardzo krzykliwe. Pewnie równie dobrze można zwykłym HD681 założyć filter i gąbkę będzie to samo ;)

 

HD681 są do dość mocno krytycznego słuchania, klarowne, szybkie, precyzyjne brzmienie. Za to HD330 to słuchawki w ogóle nie męczące do dłuższego słuchania i obserwowania sceny, bardzo delikatne brzmienie, lekko zamulone. IMO kwestia preferencji. HD681+EQ to bardzo rockowe słuchawki. Nie wiem co wy macie do średnicy na HD330, mi się podoba, jest naturalna, swobodna, przyjemna. No ale jak ktoś oczekuje brudu gitar i subwooferowego basu to pewnie HD681 evo będą lepsze.

Gąbka jest ta sama ale głośnik zakleili fizeliną czy jak to się zwie.

Gitary są polem do popisu dla EVO, ciężki metal/rock to jest woda na młyn dla nich gdzie 330 były "spokojne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mic3arena - 662evo to brzmi ciekawie, jeszcze nic o nich nie słyszałem przyznam się.

Co do 861evo to tak jak piszesz. bas jest mocny, w niektórych utworach bardzo mocny, a w innych subtelny ale nigdy nic nie przysłania. To jest najlepsze iż dzięki EQ w razie potrzeby można to i owo podbić nie tracąc reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD681 EVO i HD662 EVO mają tą samą instrukcję obsługi :) mają podane nawet parametry razem w jednym, ale za to tych drugich (zamkniętej wersji) nie widziałem narazie jeszcze na stronie producenta. Być może najpierw pracowali nad 681 a teraz sie dopiero wzieli za dopracowanie brzmienia 662. Widziałem też jeszcze jeden render na necie HD681 EVO jako headset z mikrofonem - być może taka wersja też jest w planach. (dokładnie HMC681 EVO)

Edytowane przez mic3arena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 681 EVO są troche inne pady niż w 681, z innego, bardziej delikatnego materiału, troszke bardziej miękkie, ale jednak twardosc mają na poziomie podobnym. Jak dla mnie są w miarę wygodne (to zasługa tego że mają więcej miejsca w środku), choć nie jakieś zarąbiście wygodne, ale napewno wygodniejsze niż w 668B (te same pady co 681) choć też szału nie ma. Kolega mówi że pady trzeba wymienic, bo trudno w nich wytrzymac, ale ja tam nie narzekam wogóle. No i pamietaj że welury zmienią ci dźwięk - niewiem czy na dobre czy na złe, to trzeba sprawdzić samemu. Pasują oczywiscie wszystkie te same co do poprzednich SL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe HD681 są lepsze od HD330 więc EVO będą lepsze i bardziej przyjazne od mk1. HD330 to takie funowe, ale delikatne w graniu słuchafony z posmakiem beyerowskiej sceny. A HD681 to istny żywioł i technicznie są dość mocne inne światy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności