Skocz do zawartości

Kabel słuchawkowy Audeos Deluxe dla Sennheiser HD-650


Tajniakos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To moja pierwsza recenzja na tym forum dlatego proszę o wyrozumiałość... Na samym początku chciałbym pogratulować "genialnej" formy rejestracji na forum ! Kto to wymyślił niech wyjdzie i się wstydzi ! Już miałem się poddać ale pomyślałem niech stracę nie będzie mi jakiś internetowy stron pluł w facjatę.

 

Ok do rzeczy. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem następującego zestawu:

 

Acer S3+foobar2000+ASIO4All+FLAC ---> Wireworld Ultraviolet USB ---> Music streamer II ---> IC Kimber Timber ---> Cayin HA-1A+RCA Clear Top ECC82 (Amperex ECC83 gdzieś w łapach amerykańskiego listonosza) ---> Audeos HD-650 Delux ---> Sennheiser HD-650

 

Dość sceptycznie podchodziłem do wymiany kabla w 650-kach. Pomysł zrodził się po ochach i achach na head hi-fi. Więc zacząłem zgłębiać temat. Nagle okazało się, że najbardziej zachwycające kable kosztują tyle co słuchawki ! Nieee dziękuję. Pomyślałem co jak co ale ja sobie nie poradzę... Zrobię go sam :) Ale z jakich elementów. I tak trafiłem na opinie o kabelku Double Helix Nucleotide a w konsekwencji czego na stronę Audeos. Udało mi się szczęśliwie Panów namierzyć. No i tutaj głęboki pokłon bo można u nich robić co i jak się chce. Chcesz konfekcję a la różowe moro ok no problem, na prawdę są otwarci na każdą zachciankę, pomagają, sugerują i co najważniejsze wiedzą co robią ! Porady dawali rzeczowe i konkretne a nie na zasadzie ten oplot bo tak a ten nie bo nie (bo tańszy). Ustaliliśmy wybrany przeze mnie kabel, konfekcję, spliter, wtyk, długość i obgadaliśmy +/- koniec końców przyszło do ceny. Okazała się na tyle atrakcyjna, że straciłem ochotę na samotną walkę. Dodatkowo umówiliśmy się na odsłuch na moim sprzęcie z możliwością rezygnacji (no kto tak robi ! szaleńcy). Spakowałem manele i wybrałem się w inną okolicę Wrocławia, w którym to obecnie mieszkam.

 

Nie wklejam zdjęcia kabelka bo wyglądał dokładnie jak ten ze zdjęć na stronie Audeos. Kawał fajnej roboty, w pierwszej chwili pomyślałem nawet jak mi nie podejdzie i tak go biorę bo jest taki ładny :) A tak na poważnie dobrze spasowany, fajnie zrobiony split na koszulkach z logo Audeos, no i zróżnicowali mi sztywność kabla. Cały kabel jest sztywniejszy i solidniejszy do splitera a same końcówki wykonano z innego bardziej elastycznego oplotu. Dzięki temu teraz ładnie się układa, a końcówki są bardzo elastyczne i delikatne. Wtyki HD pasują idealnie i uwierzcie mi ja na prawdę jestem estetą i nie miałem czego się przyczepić.

 

To może teraz coś o brzmieniu. A więc kable grają to fakt ! Po drugie niech nikt nie spodziewa się, że kabel zmieni słuchawki A w B. Po trzecie z wielką satysfakcją stwierdzam, że kabelek spełnił moje oczekiwania. W moich HD-650 brakowało mi przestrzeni, przytłaczał mnie trochę bas i laboratoryjna precyzja (choć to być może była wina nie wygrzania). Co się zmieniło ? Scena nabrała detali i ciut się poszerzyła. Bas złagodniał odrobinę i przybyło smaczków w średnicy i górze. Kabelek nie zmienił charakteru 650-tek i dobrze bo za ich charakterek je wybrałem z pośród stada innych produktów. Jaka jest zmiana ? Jak wyżej, słyszalna, do wyłapania i na plus ale nie zrobiła z 650-tek, 800-tek i nie taki był plan ! To nie była zmiana czegoś dobrego w najlepsze ale na pewno w lepsze :)

 

Podsumowując mój barwny wywód. Uważam, że za te pieniądze to bardzo dobra inwestycja w dźwięk i estetykę słuchawek. Kabelek cieszy oko i ucho i wywołuje co dzień na moje twarzy uśmiech zadowolenia :) Było warto, a jeśli przeczyta to ktoś z Audeos jeszcze raz wielkie dzięki za fachową poradę, pomoc i za świetną robotę przy moim Delux.

 

Pozdrawiam Łukasz

 

P.S. Sceptyków zapraszam do Siebie w wolnej mojej i waszej chwili, posłuchamy, pogadamy wymienimy się poglądami w końcu tak to powinno działać. Na koniec chciałbym zaznaczyć, że jak każda opinia moją również nie jest obiektywna i każdy ma tu prawo moje zdanie negować i się z nim nie zgadzać. W opisie chciałem przedstawić moje subiektywne odczucia na temat kawałka druty pomiędzy wzmacniaczem a moimi słuchawkami :)

Edytowane przez Tajniakos
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

12 lat i nikt nie skomentował? 

Ja właśnie trafiłem na ten kabel i zastanawiam się, czy kupić go do swoich HD600, do których mam jednak podpięty kabel od HD650, który delikatnie złagodził wysokie i ogólne rozjaśnienie. Tu pojawia się moja wątpliwość po przeczytaniu tej recenzji, z której wynika, że ten kabel Audeos Deluxe bardziej dopasowany jest pod HD650 poprawiając jego słabsze cechy, więc dla bardziej "jasnych" HD600 może ją jeszcze bardziej akcentować, czego bym nie chciał.

Może ktoś z forumowiczów ma go z HD600 i podzieli się spostrzeżeniami, nie chcę ich w ciemno kupować. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 kable do HD600, ostatecznie 2 sprzedałem/zmieniłem i zachowałem kabel ze srebra ośmiożyłowy.

Ale zostawiłem go ze względu na ergonomię, a nie dźwięk - różnice w dźwięku są tak małe (o ile nie równe placebo) że szkoda marnować czas na zwracanie sobie tym głowy.

Ostatecznie bas naprawiłem equalizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności