Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć ten temat, żeby zebrać opinie na temat tanich chińskich słuchawek w jednym miejscu :)

 

Jeżeli ktoś znajdzie jakiś nowy "hit" - niech da znać w tym temacie.

 

Na razie popularnością cieszą się JBMy, Xkduny i Awei. Ja natomiast chętnie posłuchałbym słuchawek Raxconn RX-H076, podobno są znakomite (http://www.head-fi.org/t/614252/best-iems-for-under-10-raxconn-rx-h076). Miał już ktoś okazję je przetestować?

Edytowane przez MrSheep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie można kupić te Raxconn RX-H076 bo coś znalesc nigdzie nie mogę :-) To znaczy są na dealextreme tylko nie mogę zlokalizować modelu RX-H076

 

EDIT ok mam już http://dx.com/p/raxc...cm-length-90977

 

 

Bardziej mnie interesuje gdzie dostać HD381 za 10$ ?

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Head-Fi nie ma na razie co patrzeć. Potrafią się tam jarać słabymi słuchawkami pokroju Esmooth ES320.

Z ciekawych na pewno można wymienić Sansui z mojej sygnaturki. Ale są to specyficzne słuchawki - ja je uwielbiam, rhalf nie lubi ;) Za jakiś czas powinna być recenzja (jak się w końcu zbiorę w sobie).

Na zachętę dodać można też Apoloki ME-C098. Używa ich moja dziewczyna i chwali za bas oraz czystość dźwięku. Dla mnie ten bas za bardzo się rozlewał na pozostałe pasma oraz brakowało mu sprężystości, ale ja mam Clipa+, ona N2, więc różnica zdań może nie być przypadkowa. Raz słuchałem jej połączenia i było ciekawie, ale było to za krótkie spotkanie by wyrobić sobie opinię.

 

A nazwę tematu bym zmienił na "Tanie słuchawki z Chin". Na dniach powinienem mieć partię pchełek, a czekam też na jedne nauszniki. Jak któreś okażą się dobre, to przecież warto o nich tutaj wspomnieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, a raczej napisać, że jestem zdziwiony, że ten temat ma tak małą popularność. Jak na forum się zaczęło promowanie Awei/Xkdun i tym podobnych, to myślałem, że to jakiś żart - nawet nie chciałem kupić na próbę nic, bo doszedłem do wniosku, że to nie ma prawa w takiej cenie jakkolwiek grać. A tu wczoraj całkowitym przypadkiem udało mi się posłuchać Awei ES800M. Pod mój gust szok. Zacząłem szukać w ustawieniach telefonu (bo akurat nie miałem playera ze sobą) czy nie mam jakichś polepszaczy/eq włączonych, a tutaj nic. Naprawdę świetnie grające słuchawki. Specyficzne faktycznie, recka to fajnie opisuje, ale dla mnie rewelka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypowiem się na CK700. Dla mnie recenzja, która jest dostępna w sieci to małe nieporozumienie. Słuchawki nie są absolutnie neutralne. Dla mnie osobiście są przebasowione, reszta pasma w miarę płaska (i nijaka), całkiem niezła scena (jak na dokanałówki), ale ciężko się słucha nawet z chłodnego/neutralnego Toucha. Wykonanie strasznie tandetne, jack za chwilę padnie, w dodatku otrzymałem uszkodzony egzemplarz - pęknięty tunel, który wyprowadza kabel ze słuchawki. No ale jak na 15 zł to nie ma co rewelacji oczekiwać.

 

Moim zdaniem dużo lepsze są wzięte w ciemno niejakie CK-W1000 w obudowie z drewna (lub jego imitacji, ciężko mi stwierdzić). Kabel i jack tak samo tandetny jak w CK700 jednak dźwięk dla mnie bardziej akceptowalny i wyrównany, z dużo mniejszą ilością basu. 700 już sprzedałem, W1000 narazie zostaje, chociaż wydaje mi się, że za te 4 EUR można trafić jeszcze lepsze słuchawki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakiej recenzji myślisz, bo raczej kojarzę wszystkie mówiące o koloryzowanym dźwięku. To JBM MJ800 są bardziej neutralne.

 

A jak ktoś szuka możliwie tanich pchełek o przyzwoitym dźwięku, to polecam SongQu SQ-11MP. Grają niewiele gorzej od Senków MX500, są wygodniejsze, a kosztują jakieś 10-12 złotych (wyraźnie zaoszczędzono na kabelku). Jeśli chodzi o ich charakterystykę, to grają głównie środkiem, z całkiem ciekawym basem i niestety metalizującą górą (mam nadzieję, że po wygrzaniu się poprawi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, miały być funowe, ale miały także grać całkiem blisko neutralności jak to określił autor. Wydaje mi się, że porównywanie ich do słuchawek w przedziale do 200zł jest jednak nieco na wyrost.

 

Ciekawe jak z żywotnością tych wszystkich słuchawek - jednak wtyk i kabel w iemach praktycznie cały czas "pracuje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi?

"Siedemsety brzmią w audiofilskich ramach “fidelity”, czyli na tyle blisko neutralności, żeby oddać realizm nagrań, ale równocześnie na tyle daleko, aby wzbogacić muzykę o wzmagające rozrywkę zniekształcenia, takie jak lekko podbity basik o soczyście wydłużonym decayu, albo wysunięta na pierwszy plan góra."

 

Mi się to nie kojarzy z "całkiem blisko neutralności" ;) Trzeba było brać JBM MJ800, pewnie bardziej by trafiły w Twoje gusta.

A czy doganiają słuchawki za 200 zł? Cóż, do 100 raczej nic im nie podskoczy i myślę, że tak należy je rozpatrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi. I ten "lekko podbity basik" jest duuużo większy niż w (basowych przecież) NE700 czy moich Eternach.

A może to po prostu mój egzemplarz był jakiś inny. Kto wie, jak tam jest z powtarzalnością przetworników... albo jej brakiem.

 

W przedziale do 100zł to się nie orientuję w słuchawkach, więc może tak być, jak mówisz.

 

W każdym razie i tak biją Meele M2 za ok 50 zł chyba - tych to w ogóle nie da się słuchać.

 

Mówisz o tych JBM? Autor nie uważa, żeby były neutralne. :)

 

http://forum.mp3store.pl/topic/95905-jbm-800/

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak tam napisałem:

- albo wpycha je zbyt głęboko, na co wskazuje mocne uwieranie w uszach,

- albo wersja z cienkim kablem ma inny driver.

 

Kawałek recenzji:

"Opis brzmienia warto zacząć od tego, że jest bardzo dobrze zbalansowane. Niemal zupełnie neutralne jeśli pominąć coś, co być może jest nie do końca jasną górą (kolejne perfekcyjne okeślenie)."

 

Zobacz też opis ichrisa:

http://forum.mp3store.pl/topic/86828-brainwavz-m4-meelectronics-cc51-brookstone-ccd-fischer-audio-sb/page__st__40#entry845516

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się wezwany do tablicy :D

W zasadzie każda opinia wg mnie ma cząstkę racji. W dokach tak dużo jest zmiennych. Nie tylko gusta i odtwarzacze, ale też gumki, sposoby noszenia i strach wiedzieć co jeszcze. Nie wykluczam, że mogę być trochę stronniczy. W starej muzyce, której dużo słucham bas jest słabo zarejestrowany, więc przypuszczam, że neutralny może wydawać mi się dźwięk, który uzupełnia te braki. Ważne jest też to, że nie słucham takich np awei serii Q na ich końcówkach, bo bym nie napisał o nich zbyt wiele dobrego.

No ale nie będę ukrywał, że nawet teraz, gdy biorę pod uwagę Wasze opinie, to nie zmieniam zdania. Jest wiele punktów widzenia, z których można oceniać dźwięk. Ja nie należę do żadnego środowiska audiofilskiego poza forum internetowym. Piszę dla moich znajomych, którzy nie wybrzydzają tak jak my. Czasem też gdy piszę, to myślę o dialogu z kimś, kto kupiłby raczej beatsy lub epki.

 

Te słuchawki, których Wy myślicie, gdy zarzuci się jakąś ceną, to nie koniecznie jest poziom dźwięku w tym przedziale. My tutaj dyskutujemy o elitarnych modelach. Taką wiedzę ma z tego, co się orientuję na prawdę mało osób. Jakby pozbierać do kupy wszystkie popularne słuchawki za np 200zł, to średnia wypadłaby na pewno nie wiele lepiej niż takie xkduny :)

 

Niektórzy z Was mogą pomyśleć, że piszę bardzo nieprofesjonalnie i te osoby zachęcam do publikowania własnych opisów. Recenzje w sieci często są sprzeczne, bo tak to wygląda, gdy ktoś dostanie inny produkt niż sie spodziewał. Moja rola nie polega na dyktowaniu jakiejkolwiek opini, tylko zaprezentowaniu czegoś nowego, co bez udziału takiego Inszego przeszłoby niezauważone.

 

Moim zdaniem najważniejszy owoc naszej zabawy:

Czarna lista

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można zapomnieć o jednej rzeczy: cały czas rozmawiamy o słuchawkach z przedziału ok 25 zł. Jak ktoś chce tyle wydać na słuchawki to będzie to oczywiście dobry wybór. Ba, nawet jak ktoś chce wydać te 50 - 100 zł to być może dalej jest to dobry wybór.

 

Ja jednak wychodzę z założenia, że lepiej słuchać na dobrych słuchawkach, zebrać się, zrezygnować z czegoś i dozbierać do lepszego modelu. Słuch mamy jeden, a słuchanie muzyki na kiepskich słuchawkach to mękka a nie przyjemność - subiektywnie. W takim wypadku wolałbym już w ogóle zrezygnować z portable. :)

 

PS. Kto wymaga profesjonalnych recenzji? A co to jest w ogóle profesjonalna recenzja? Chodzi o to, by budować świadomość. Im więcej opinii/recenzji, jakie by one nie były - tym lepiej dla wszystkich. Ja być może znowu zamówię coś dla checy, w sumie jest to tak tanie, że próbowanie nie boli.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, fajnie wychodzić z założenia, że jak słuchawki, to jedynie za kilkaset złotych, ale nie każdego na to stać (czy po prostu nie chce wydawać takich pieniędzy), wystarczy przejrzeć dział "Co kupić". Więc zamiast brać Senki czy coś w tym stylu za 100 albo 200 zł może sięgnąć po chińczyka za 30 zł, który reprezentuje zbliżony poziom.

I tak jak Rhalf napisał - za 200 znajdziesz lepsze, ale i gorsze słuchawy :)

 

No i zdecydowanie zachęcam do szukania. Zawsze to jakaś chwila radości jak coś fajnego za parę złotych się wygrzebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem, że im droższe tym lepsze, tylko, że lepiej słuchać na dobrych (niekoniecznie za kilkaset zł) niż kiepskich.

 

Co dla kogo jest dobre, a co kiepskie to już kwestia indywidualna. Napewno chińczyki są przyjemne w testowaniu, bo są tanie, jednak nie zbliżyły się do słuchawek, które miałem w okolicach 100-200zł, także wolałbym dozbierać do np. NE700 czy aJaysów niż słuchać CK700. I tyle. :D Poza tym, CK700 wytrzymałyby może z 2 miesiące coś czuję. A moje Eterny mam już kupę czasu.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość z www.head-fi.org pisał że czarne CK-700 mają więcej basu niż białe i różnią się dźwiękiem ale czy to prawda to nie wiem :P

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miały tyle samo. Tylko gumki z białych mi kapkę lepiej w uchu siedziały, to wolałem je.

 

Jeśli chodzi o Raxconny, to moje do mnie idą. Gadam z Halem od tego tematu i gość sprawia wrażenie ogarniętego w temacie. Jest fanem zarówno awei, jak i Xkdunów. Miał też te najdroższe Raxconny, tak jak i ja. Obaj uznaliśmy, że nie warto. Trochę im brakuje do czystego grania, choć mają w zestawie bardzo dobre gumki podobne do hedów. Na razie coś dobrego czytałem tylko o tych skromnych. Co ciekawe Raxconn ma w swojej ofercie model identyczny z Monopricami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to sobie je zamówię, te ES800. Warto wziąć coś jeszcze (biore teraz trochę lepiej wykonane, bynajmniej wg zdjęć), w okolicach 7$:

 

http://www.focalpric...ophone_12m.html

 

http://www.focalpric...phone_with.html

 

Te wyglądają całkiem ok. Coś może wiesz o nich? :)

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności