Jump to content

Tanie słuchawki z Chin

MrSheep

Recommended Posts

Ten temat ma już tyle stron...

Nie czytam go od początku i nie czytam go tez w całości stąd moje pytanie.

Zaczyna się robić ciepło, szosa moja czeka na pierwsze jazdy. Będę szukał doków bezprzewodowych powiedzmy do 20 dolców. Znajdę coś z sygnaturą jak vivo xe800 lub coś podobnego co zagra około 6h?

Wysłano z Kukuruźnika

Panowie i Panie, jestem zachwycony brzmieniem UFunów Hifi. Tak hipotetycznie spytam - coś o takim graniu tylko z odczepianym kablem znajdzie się względnie tanio?
Ten fabryczny kabelek lichy i się boję, że za 3 miechy padnie.

Edited by Guest

Panie @bachankas ja także jestem zachwycony ich brzmieniem przy tak niskiej cenie :)
​(przez kilka miesięcy samotnie się nimi zachwycałem) więc kupiłem drugą parę, to chyba najlepsze wyjście.
​Z tanich chińczyków z odpinanym kablem mam KZ ZS3 i za niedługo dojedzie zamówienie będę miał te "kilery" :P ten "hicior" z top listy forum mp3store.

Edited by strong6
  • Like 1

Poradźcie chłopacy :P

Słucham tylko industrialu. Mam Axona 7, Takstary Hi1200 i Meizu HD50. Audiofilem nie jestem, ale brak mi k**wa czegoś :-/ O ile Meizu dają radę to Takstary nie wyrabiają, a nie mam zwyczaju łazić w nausznikach, bo się wstydzę takie g**** mieć na głowie, skromny jestem.

Nie lubię płacić podatków i haraczu za logo firmy, więc nawet skarpetki zamawiam z Chin.

Polećcie koledzy jakieś doki, które napędzi mój chiński ZTE do pełna i będzie to coś lepszego niż super - discopolo EFFECT bass made by Takstar, potrzeba mi czegoś więcej... więcej... więcej czegoś tam, nie znam się, ale pewnie będziecie wiedzieć o co cho...

Aktualnie idą do mnie Urbanfuny tak tutaj polecane, ale obawiam się, że będzie gorzej niż w Takstarach Hi1200. Przerabiałem już te wszystkie możliwe pistony, nie pistony w aluminiowych obudowach i to lipa jest dla mnie. Hi1200 pomimo tych wieśniackich basów najlepiej dają radę póki co.

Poradźta proszę :(

Edited by tomikitwo

Urbanfuny są rewelacyjne, więcej mi radochy że słuchania niż M50x czasem dają, a są 10x tańsze.

Natomiast argumentacja przeciw noszeniu nauszników mnie intryguje, te Meizu są jednymi z ładniejszych słuchawek nausznych.

Edited by Guest

Ja swoje Urbanfuny dostałem wczoraj, jakby tulejka była mniejsza to byłoby cudo. W każdym razie i tak ucho się przyzwyczaja do początkowego lekkiego dyskomfortu. Jakby dostać takie granie w pieniądzach powiedzmy do 200zł w wersji wokółusznej portable i nic mi więcej nie potrzeba.

@up możliwe, że chodzi o wersję wyposażenia. Kolega z pracy zamawiał jakiś czas temu i na wyposażeniu miał tylko 1pare gumek i 1pare comply, bez etui. Ja dostałem wersję z etui i 3parami gumek i etui.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

...

Aktualnie idą do mnie Urbanfuny tak tutaj polecane, ale obawiam się, że będzie gorzej niż w Takstarach Hi1200. Przerabiałem już te wszystkie możliwe pistony, nie pistony w aluminiowych obudowach i to lipa jest dla mnie. Hi1200 pomimo tych wieśniackich basów najlepiej dają radę póki co...

Dla mnie Urbanfuny lepsze od Hi1200, choć bezpośrednio nie miałem okazji porównać, więc oceniam tylko z pamięci.

Z tym, że ja na Hi1200 musiałem założyć inne gumki (na Urbanfuny również) ze względu na brak trzymania się w uchu, które sporo zmieniały brzmienie (w Urbanfunach mniej się zmienia).

• Like 1

I z tego co można wyczytać, obie pary mają całkowicie inne strojenie, więc ciężko je stawiać obok siebie. Może bardziej Urbany vs M1?

Poleciacie tak urbanfuny to będę cierpliwie na nie czekał. Może to jest to.

Jeśli chodzi o słuchawki meizu to fakt są bardzo ładne, ale nie chodzę w nausznikach, bo wyglądam wtedy jak licealista, a tu człowiek poważny się stara być :)))

Wysłane z mojego Axona 7

Edited by tomikitwo

​Ja dodam jeszcze, że Urbanfuny naprawdę nieźle (a właściwie bardzo dobrze) grają już po wyjęciu z opakowania. Jednak sygnatura dźwiękowa wypełnia się i stabilizuje się po kilkudziesięciu godzinach wygrzewania/użytkowania. Całe pasmo staje się pełniejsze, jeszcze bardziej wyrównane. Wtedy doki pokazują pełnię swoich możliwości.
Ważne jest też to co napisał @Perul odnośnie dobrego dopasowania tipsów.
:)

• Like 1

W KZ zmiana tipsów też robi robotę.

Zaraz po zamówieniu Urbanfun zamówiłem sobie tipsy triflange.

Z tego co czytam i sam sprawdziłem trzeba sobie do tych doków tipsy

dobrać.

Triflange przez swoją długość mogą spowodować schowanie się nieco i wyostrzenie średnicy - przynajmniej takie są moje doświadczenia.

• Like 1

Jednakowoż Remaxy 800 MD wydają mi się lepsze od UFunów. Obu słuchałem na piankach. Chłodniejsze, bardziej szczegółowe. Remaxy po dopasowaniu się z nimi mam i na razie nie mam planu się z nimi rozstawać.