Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kuba_622 napisał:

Myślę, że słyszenie sceny w słuchawkach jest trochę na zasadzie wyobrażania jej sobie i u różnych ludzi działa to inaczej

Zgadza się, ja mam słabą wyobraźnię słuchową, jedynie rejestruję, że coś gra bardziej z którejś strony, ciszej niż inny instrument, że słuchawki grają blisko, albo dalej itp, ale jak ktoś pisze o owalnej, okrągłej, czy jeszcze innej scenie, to w ogóle to do mnie nie przemawia. Po prostu mój umysł nie "dorabia" do sygnału który otrzymuje dodatkowych treści, jedynie przekazuje to, co słyszą uszy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej górki na 8khz nie ma w pomiarach Crinacle'a. Znaczy ona jest, ale to jest rezonans jak kolega @Kuba_622 określił.

 

To są ograniczenia sprzętu, Crinacle wyjaśniał to kiedyś. Wszystkie jego pomiary mają "skalibrowana" górkę na 8khz, bo jak on twierdzi daje to jakieś poczucie porównywalności wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kuba_622 napisał:

Ale to nie jest to, co ja słyszę, więc opisałem szczerze co o nich myślę, może to był błąd? ;) 

Nie, wcale. Na pewno są świetne tylko teraz zamulaczami się fascynujesz (próbuję ratować sytuację) :P 

 

Które to Genelec za 40 klocków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bob2000 napisał:

Nie, wcale. Na pewno są świetne tylko teraz zamulaczami się fascynujesz (próbuję ratować sytuację) :P 

 

Które to Genelec za 40 klocków?

 

8361A, ale żeby usłyszeć równe pasmo bez podbarwien wystarcza monitory ze 20 razy tańsze, nie trzeba takich cudów:) Generalnie mnie po prostu zaczęły denerwować skuchawki z jakimiś dziwacznymi górami i dolinami w paśmie czy plikami na kilkanaście dB. Czyli tak z 90% audiofilskich słuchawek... chyba czas zmienić hobby :D

Ps. U Crinacle pojawiły się pomiary NRA, wyglądają tak jak mówiłem, przypisuje sobie plus 100 punktow do audiofilskiego respektu :P po latach dlubania w eq nie potrzebuje przyrządów pomiarowych, mogę rysować wykresy słuchawek na słuch ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuba_622 napisał:

 

8361A, ale żeby usłyszeć równe pasmo bez podbarwien wystarcza monitory ze 20 razy tańsze, nie trzeba takich cudów:) Generalnie mnie po prostu zaczęły denerwować skuchawki z jakimiś dziwacznymi górami i dolinami w paśmie czy plikami na kilkanaście dB. Czyli tak z 90% audiofilskich słuchawek... chyba czas zmienić hobby :D

Ps. U Crinacle pojawiły się pomiary NRA, wyglądają tak jak mówiłem, przypisuje sobie plus 100 punktow do audiofilskiego respektu :P po latach dlubania w eq nie potrzebuje przyrządów pomiarowych, mogę rysować wykresy słuchawek na słuch ;)

 

Przecież nikt nie twierdził że ich tam nie ma. Tylko ty uwazasz, że to zło wcielone. 

U Paula Wasabi nieco równiej się prezentują. Same te górki nie są przypadkowe, producenci je daje tam celowo. Tak samo rodzaj przetwornika może wpływać na ich odbiór.

 

Swoje NRA kupiłem tylko i wyłącznie dlatego, że znalem ich wykres przed zakupem - mozna zobaczyć w tym wątku. Nie ma we mnie potrzeby demaskatorskiej heh. 

 

graph.png

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=26063]Play[/mention] są sybilanci, czy bas i średnica są wypełnione, czy raczej typowo armaturowe? Scena jest obszerna, a źródła pozorne duże? Dzienks.
Sybilanty tylko w jasnych realizacjach. Bas i średnica wypełnione, jest walniecie na basie, ale też zależy od realizacji - imo to są świetne słuchawki do EDM. One są bardzo czułe na to, co zostało nagrane. źródła na pewno są duże, scena wydaje się mieć rozmach

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, requal napisał:

Same te górki nie są przypadkowe, producenci je daje tam celowo.

Serio? Akurat często na multidriverach w KZ i zawsze w TRN odnoszę wrażenie, że po prostu wpychają jakiś przetwornik i niech to już sobie jakoś gra, bo podbicia i dołki idą bez większego sensu. Ot, gdzieś jeden driver odcina, drugi jeszcze nie wszedł i mamy pofalowane pasmo.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Inszy napisał:

Serio? Akurat często na multidriverach w KZ i zawsze w TRN odnoszę wrażenie, że po prostu wpychają jakiś przetwornik i niech to już sobie jakoś gra, bo podbicia i dołki idą bez większego sensu. Ot, gdzieś jeden driver odcina, drugi jeszcze nie wszedł i mamy pofalowane pasmo.

To sobie zobacz pasmo u12t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Inszy napisał:

No i co z nim? Ktoś też zrobi góry i dołki, więc z tego powodu w KZ czy TRN, to efekt wysublimowanej pracy inżynierów i setek godzin strojenia?

Nie, chodzi mi o to, że górki i dołki nie determinują od razu tego, że słuchawki są złe, tylko jest to pewien celowy zabieg. Mniej lub bardziej XD 

 

 

Dodam jeszcze, że nie wiem, czy znajdzie się jakiś jeden producent, który by nie przekręcił śruby na tym polu 

(*) z tych dużych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bob2000 napisał:

Myślałem, że 40 klocków za sztukę ;) Najmniejsze 9k za sztukę, sporo.

 

Ok, jak na audiofilskie realia to cena nie powala ;) Ale generalnie jak na monitory bliskiego pola to jest drogo. Mój znajomy jest realizatorem dźwięku, pracował przy wielu płytach, reklamach do telewizji itp. i używa Adamów A7X które kosztują jakieś grosze, dobrego audiofilskiego kabla za tyle nie kupisz ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuba_622 napisał:

używa Adamów A7X które kosztują jakieś grosze, dobrego audiofilskiego kabla za tyle nie kupisz

Ponad 4000 zł za parę to grosze?

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bednaar napisał:

Ponad 4000 zł za parę to grosze?

Dla nas może się to wydawać dużo, a jak na standardy profesjonalne, to jest raczej niska półka cenowa, w dobrym studio stoją monitory po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy. 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bednaar Zależy dla kogo, dla mnie to są duże pieniądze, ale niektórzy na tym forum tyle płacili za kable do słuchawek :)

 

 

Przetestowałem wiele różnych tipsów z RNA, dla mnie najlepiej wypadają z bi-flange od Beyerdynamic, najbardziej zbalansowany dźwięk. Myślę, że grają lepiej niż DQ6 które przypominały mi DT990 wliczając tnące po uszach soprany :) Wokale też wypadają lepiej na NRA. W przyszłym tygodniu jeszcze porównam z Blonami.

 

Niestety wygoda z bi-flange jest taka sobie, NRA mają 2 razy grubszą tulejkę niż Etymotic, w zasadzie mają prawie tak grubą tulejkę jak całe słuchawki Etymotic :D Trudno wytrzymać więcej niż 30 minut z czymś takim wepchniętym w ucho, a normalne tipsy mi grają gorzej :( 

 

ne.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 49,99$ plus VAT to jeszcze tanio czy, już nie? Bo nie wiem gdzie napisać... Tak czy inaczej dojechały do mnie Tripowin MELE. Można BGGAR'a lubić lub nie, ale to co typ odj*ebał za te pieniądze, to jest miazga. Kupować w ciemno, kupować na zapas, dla mamy, dla taty, dla brata, dla siostry... 

Poza tym, to co dostajemy w zestawie jest jak najbardziej używalne i praktycznie nie wymaga zmian - dobre miękkie tipsy, kabel równie dobry jakości, miękki i elastyczny. No chyba że chcemy po balansie.

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mr Krzychoo napisał:

Czy 49,99$ plus VAT to jeszcze tanio czy, już nie? Bo nie wiem gdzie napisać... Tak czy inaczej dojechały do mnie Tripowin MELE. Można BGGAR'a lubić lub nie, ale to co typ odj*ebał za te pieniądze, to jest miazga. Kupować w ciemno, kupować na zapas, dla mamy, dla taty, dla brata, dla siostry... 

Poza tym, to co dostajemy w zestawie jest jak najbardziej używalne i praktycznie nie wymaga zmian - dobre miękkie tipsy, kabel równie dobry jakości, miękki i elastyczny. No chyba że chcemy po balansie.

A nie mówiłem :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, meehooj napisał:

moich jeszcze nie wyslali, a tydzien temu zamawialem :<

Mają zapieprz z zamówieniami, standardowo jest czas 2 tyg na Mele.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do tego darmowa dostawa DHL 8-15 dni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności