Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Tam są 2 armatury, dynamik i piezo

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jaro54 napisał:

Tam są 2 armatury, dynamik i piezo

A rzeczywiście, dzięki za przypomnienie, bez Pro jest jedna armatura, a w Pro są 2, i tym się różnią (poza obudową).

Ale dołożona właśnie po to by zmienić brzmienie w kierunku, który Tobie pasuje :) , więc mój wcześniejszy wpis pozostaje aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to piezo robi najwiekszą robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Wg mnie to piezo robi najwiekszą robotę

Ale piezo robi robotę w wysokich tonach, więc czy DT6 czy DT6 Pro, to granie w tym zakresie powinno być takie samo.

Jeśli w Pro jest coś więcej w tym zakresie, to kwestia tej dołożonej armatury i pewnie też innej "zwrotnicy", a nie samego przetwornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, meehooj napisał:

zamówiłem CCA NRA, zobaczymy co potrafią

Możesz sobie domowić jeszcze dobre nakladki do nich BGVP W01. Fajnie neutralne się z nimi robią. 

- 5,40 zł | BGVP E zestaw dwukolorowe słuchawki douszne silikonowe etui na uszy/akcesoria do zestawu słuchawkowego jednosekcyjny zestaw słuchawka douszna
https://a.aliexpress.com/_uAX8RAvCapture+_2021-09-25-06-10-11.png

Edytowane przez requal
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, requal napisał:

Możesz sobie domowić jeszcze dobre nakladki do nich BGVP W01. Fajnie neutralne się z nimi robią. 

- 5,40 zł | BGVP E zestaw dwukolorowe słuchawki douszne silikonowe etui na uszy/akcesoria do zestawu słuchawkowego jednosekcyjny zestaw słuchawka douszna
https://a.aliexpress.com/_uAX8RAvCapture+_2021-09-25-06-10-11.png

Jedne z moich ulubionych tipsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, meehooj napisał:

btw, zamawiając z ALiexpress placi się coś kurierowi przy doreczeniu przesylki?

 

Jeśli już na Ali płaciłeś VAT, to nic więcej nie płacisz. Odbierasz paczkę i finito. 

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kz Zax (chyba się łapią na styk do 50 ojro) - jak dobre są? Jakieś porównanie z podobnymi jakościowo słuchawkami? I one są tak samo duże, jak edx, czy już większe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bob2000 napisał:

Chyba blado :).

 

Ja już kończę z tanimi słuchawkami z Chin, doszedłem do takiej patologii, że ich kupowanie sprawia mi więcej przyjemności, niż ich słuchanie :D

 

Co do NRA, są chyba niezłe w swoim przedziale cenowym. Wolę je od DQ6, bo nie są tak ostre, mają naturalniejszą średnicę i przyjemniejsze wokale.

 

NRA i EDX Pro mają ewidentnie ten sam przetwornik, tylko te pierwsze grają w sposób bardziej ucywilizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bob2000 napisał:

Nieźle, to teraz pora na ten drugi chiński temat :D

Potem na trzeci, czwarty, piąty.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę posłuchałem tych EDX Pro i NRA. Podejrzewam, że w obydwu jest ten sam przetwornik dynamiczny, który gra trochę inaczej niż ten poprzedni (Xun czy jak tam się nazywał), bas jest gorszy, słabo kontrolowany, ale średnica dużo lepsza.

 

- EDX Pro - chińska V-ka z niesamowicie wręcz podbitym, dudniącym basem (raczej tym wyższym niż niższym). Słuchawki dla bassheadów. Co ciekawe, mają całkiem przyjemną, posłodzoną średnicę, dobrze się na nich słucha wokali, czyli zupełne przeciwieństwo poprzednich EDX czy TRN MT1 na których wokale brzmiały tragicznie, ale za to bas był całkiem niezły :)

 

- NRA - niespodzianka! Nie brzmią jak Staxy ;) Jak AKG K340? Może trochę. Też mają taką specyficzną chropowatość, tylko że w K340 przetwornik elektretowy odpowiadał za dużą część średnicy i soprany, a tutaj słychać, że za węższą część pasma, jakiś pik na sopranie.

Ogólnie to chińska V-ka, ale bardziej ucywilizowana, niż EDX Pro, bas nie jest tak przegięty. Dość jasne, ale nie są przesadnie ostre. Nie wiem co jeszcze można o nich napisać, nie są świetne pod żadnym względem, nie są też bardzo złe. Za 110 zł są ok.

 

 

cca1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kuba_622 napisał:

To trochę posłuchałem tych EDX Pro i NRA. Podejrzewam, że w obydwu jest ten sam przetwornik dynamiczny, który gra trochę inaczej niż ten poprzedni (Xun czy jak tam się nazywał), bas jest gorszy, słabo kontrolowany, ale średnica dużo lepsza.

 

- EDX Pro - chińska V-ka z niesamowicie wręcz podbitym, dudniącym basem (raczej tym wyższym niż niższym). Słuchawki dla bassheadów. Co ciekawe, mają całkiem przyjemną, posłodzoną średnicę, dobrze się na nich słucha wokali, czyli zupełne przeciwieństwo poprzednich EDX czy TRN MT1 na których wokale brzmiały tragicznie, ale za to bas był całkiem niezły :)

 

- NRA - niespodzianka! Nie brzmią jak Staxy ;) Jak AKG K340? Może trochę. Też mają taką specyficzną chropowatość, tylko że w K340 przetwornik elektretowy odpowiadał za dużą część średnicy i soprany, a tutaj słychać, że za węższą część pasma, jakiś pik na sopranie.

Ogólnie to chińska V-ka, ale bardziej ucywilizowana, niż EDX Pro, bas nie jest tak przegięty. Dość jasne, ale nie są przesadnie ostre. Nie wiem co jeszcze można o nich napisać, nie są świetne pod żadnym względem, nie są też bardzo złe. Za 110 zł są ok.

 

 

cca1.jpg

Kurczę, nie mogę się zgodzić z opinią o Nra. Moim zdaniem są bardzo dobre i spokojnie mogą rywalizować z droższymi dokami (żeby uniknąć zgorszenia nie powiem jakimi). Jednak wszystko zależy od jeszcze wielu innych czynników, więc niech tam. 

Moim zdaniem brakuje im rozciagniecia góry. Są zbyt płaskie w tym pasmie. 

 

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, requal napisał:

Kurczę, nie mogę się zgodzić z opinią o Nra. Moim zdaniem są bardzo dobre i spokojnie mogą rywalizować z droższymi dokami (żeby uniknąć zgorszenia nie powiem jakimi). Jednak wszystko zależy od jeszcze wielu innych czynników, więc niech tam. 

Moim zdaniem brakuje im rozciagniecia góry. Są zbyt płaskie w tym pasmie. 

 

 A czemu masz nie mówić z jakimi? to chyba właśnie to powinieneś powiedzieć :)

Ja porównywałem NRA z droższymi słuchawkami które uważam za dobre czyli Moondrop Aria i Etymotic ER3XR z dodanym rezystorem 30 om. Aria jest o wiele lepsza technicznie, ma dużo większą scenę, lepszą separację, detaliczność. Strojenie też uważam za lepsze, bo do krzywej Harmana, a nie chińska V-ka jak w NRA.

Porównywałem też chwilę to Etymotic, ale to dla mnie nie miało to sensu, NRA daje dźwięk tak uproszczony, nie pokazuje tak wielu detali, że po 5 minutach z Etymotic trudno jest wrócić do NRA.

 

Uważam, że w swoim przedziale cenowym NRA są jak najbardziej w porządku, słuchanie ich nie sprawia mi bólu jak to miało miejsce w przypadku niektórych innych tanich słuchawek z Chin :D Ale żadnym cudem też nie są, daleko im do tego, pod względem technikaliów to bliżej ma Aria do Blessing 2 niż NRA do Arii...

 

Też bym chciał żeby były świetne i żebym mógł się cieszyć, że kupiłem hajenda za 110 zł, ale rzeczywistość jest jaka jest, są po prostu dobre w swoim przedziale cenowym.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kuba_622 napisał:

 A czemu masz nie mówić z jakimi? to chyba właśnie to powinieneś powiedzieć :)

Ja porównywałem NRA z droższymi słuchawkami które uważam za dobre czyli Moondrop Aria i Etymotic ER3XR z dodanym rezystorem 30 om. Aria jest o wiele lepsza technicznie, ma dużo większą scenę, lepszą separację, detaliczność. Strojenie też uważam za lepsze, bo do krzywej Harmana, a nie chińska V-ka jak w NRA.

Porównywałem też chwilę to Etymotic, ale to dla mnie nie miało to sensu, NRA daje dźwięk tak uproszczony, nie pokazuje tak wielu detali, że po 5 minutach z Etymotic trudno jest wrócić do NRA.

 

Uważam, że w swoim przedziale cenowym NRA są jak najbardziej w porządku, słuchanie ich nie sprawia mi bólu jak to miało miejsce w przypadku niektórych innych tanich słuchawek z Chin :D Ale żadnym cudem też nie są, daleko im do tego, pod względem technikaliów to bliżej ma Aria do Blessing 2 niż NRA do Arii...

 

Też bym chciał żeby były świetne i żebym mógł się cieszyć, że kupiłem hajenda za 110 zł, ale rzeczywistość jest jaka jest, są po prostu dobre w swoim przedziale cenowym.

 

Moim zdaniem nie ma między nimi a B2 zbyt dużych różnic. B2 ma lepszą głębię zapewne dzięki lepszemu kabelkowi. 

20210930_113915.jpg

Godzinę temu, Inszy napisał:

Dlatego wolę Geek Worldy GK12 od reszty tanich chińskich doków - znacznie bardziej cywilizowane granie.

I jaka jest różnica między nimi a GK10. Gk10 bardzo lubię. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, requal napisał:

Moim zdaniem nie ma między nimi a B2 zbyt dużych różnic. B2 ma lepszą głębię zapewne dzięki lepszemu kabelkowi. 

20210930_113915.jpg

 

B2 mają zdecydowanie bardziej holograficzny dźwięk, są bardziej rozdzielcze oraz mają lepsze strojenie. To chyba jak na to hobby (gdzie ludzie mówią o brzmieniu kabelków), to są bardzo duże różnice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bob2000 napisał:

No i mamy sytuacje patową.

 

A tam patową, jak dla kolegi NRA są prawie tak dobre jak B2 to tylko pozazdrościć jego portfelowi :D

Moje NRA do wzięcia za 80 zł z przesyłką, to 20 razy taniej niż B2, nikt się nie skusi na taką okazję? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kuba_622 napisał:

 

B2 mają zdecydowanie bardziej holograficzny dźwięk, są bardziej rozdzcielcze oraz mają lepsze strojenie. To chyba jak na to hobby (gdzie ludzie mówią o brzmieniu kabelków), to są bardzo duże różnice :)

Te różnice są zwykle mniejsze niż nam się wydaje. Zazwyczaj zacząłbym od prozaicznch: brak seala, nastawienie, różnica w głośności itd. 

Ale jak już mówiłem, po prostu nie zgadzam się :) to wszystko. Oczywiście zostane potem za to ukarany.  Bo B2 też wielu nie siadły patrząc na wczesną rotacę, więc czemu NRA mają mieć inaczej?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, requal napisał:

I jaka jest różnica między nimi a GK10. Gk10 bardzo lubię. 

GK12 są bardziej zbalansowane, mniej zaznaczają skraje i lekko ograniczono masywność dźwięków, dając więcej swobody. Do wesołego grania lepsze są GK10, GK12 do spokojniejszej elektroniki (ambienty itp.) czy muzyki akustycznej. W GK12 też trochę (naprawdę trochę) bardziej wyraziście zarysowano scenę, choć w obu modelach podoba mi się naturalność pod tym względem, bez sztucznego rozdmuchania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności