Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, all999 said:

W ogóle nie znam Fiio. Wszystko się tu zgadza, tak w skrócie. Zadziwiająca rozdzielczość i holografia, dobry bas, który się świetnie skaluje i schodzi odpowiednio nisko. Bliska, nieco rozświetlona średnica i bardzo fajna, dobrze rozciągnięta i trójwymiarowa góra. Grają i szeroko i głęboko. Konieczna jest zmiana kabla i źródło mocniejsze niż dongle, czy smartfon. No i wygrzewają się, zarówno dynamiki, jak i piezo. Dopiero po jakimś czasie całość łapie dobrą koherencję. Dobrze wysterowane pokazują jak cały ten biznes robi nas w konia, a my się ochoczo poddajemy default_smile.png

Nie każdemu siądzie sygnatura, ale warto sprawdzić co można zrobić za 200 złotych. Ja zamówiłem obie pary default_smile.png

 

Dobrze napisane. Mam te same odczucia co do GK10. Brałem je z Ali za 200 PLN, za cenę promocyjną to grzech nie spróbować i sam się zastanawiam, czy nie wziąć drugiej pary na zapas. 

 

A GK12 już słuchałeś czy dopiero będziesz słuchać? 

 

@chico99, a któren to taki, ten kabel? 

Edytowane przez joysofjoyc4
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chico99 napisał:

Polecam do gk10 nowe spinfity CP100 plus.

czym się różnią od tych starych (nie chodzi mi o te v2020, bo te mi srednio pasuja przez to, że silikon jest za miękki, tylko te pierwsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, robertos napisał:

czym się różnią od tych starych (nie chodzi mi o te v2020, bo te mi srednio pasuja przez to, że silikon jest za miękki, tylko te pierwsze)

 

Inny rodzaj silikonu, są bardziej lepkie i trzymają się w uchu jak przyklejone.

Mają lepsze zawieszenie, połączenie między kopułką, a tulejką tipsa jest

ruchome. Skutkuje to, pozytywnie, na ergonomię. Cała słuchawka może się

przypadkowo poruszyć ale tips siedzi w uchu, pracuje zawieszenie i seal jest

utrzymany.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2021 o 14:26, chico99 napisał:

Ja dałem takiego.

 

 

ok.jpg

 

I jak? Uspokoiła się trochę góra? Bo tego nie lubiłem w GK10 (ogólnie nie lubię jak jest jej za dużo), ale to chyba taka jest specyfika przetworników piezo. Zadowolony jesteś z odkupienia ich ode mnie?

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

 

I jak? Uspokoiła się trochę góra? Bo tego nie lubiłem w GK10 (ogólnie nie lubię jak jest jej za dużo), ale to chyba taka jest specyfika przetworników piezo. Zadowolony jesteś z odkupienia ich ode mnie?

Piezo dlugo się grzeją. Miałem taką okoliczność, że sprzedałem swoje LZ A6mini kiedyś właśnie przez górę, potem je odkupilem jak zrobiły rundę po forum i to były już inne doki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, requal napisał:

Piezo dlugo się grzeją. Miałem taką okoliczność, że sprzedałem swoje LZ A6mini kiedyś właśnie przez górę, potem je odkupilem jak zrobiły rundę po forum i to były już inne doki. 

Masz rację @requal, ja swoje A6 mini grzałem ok 240 godzin, ale teraz miodzio. Tak samo z Senfer DT6 Pro sto kilkadziesiąt godzin grzania, bo bez tego niestety grają jak popsute

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od pewnego czasu TRN BA5. Kapitalne doki. Szukałem armatur a że na hedfaju dobre zbierały opnie to mnie zainteresowały choć wrażenia mieli bardzo rożne. Requal'owa rekomendacja też skusiła. Mało u nas znane chyba no ale jak niektórzy co nie wiedzą a twierdzą, że multiarmatury chińskie nie mają prawa dobrze grać to potem biega taka opinia.

Neutralne albo i naturalne nawet. Żadnych ostrości, średnica nie wycofana. Większych braków w basie nie stwierdziłem bo o ile subbasu czasami ciut brakuje tak wyższy ociera się o przesadę. Separacja robi największe wrażenie, metal jak np. Amon Amarth nie brzmi już jak hałas, instrumenty są oddzielone a wszystko razem jednak spójne i wyważone co hybrydom z "doczepionym" basem mało kiedy wychodzi. Sceny po opisach najbardziej się obawiałem. Miało być szeroko i nawet jest tak w sam raz bez cudowania, wertykalnie bieda ale jednak jest przyzwoicie oraz blisko co niestety ma miejsce. No ale ja jestem wielkim fanem głębi i tzw. gradacji planów i narzekam mniej lub bardziej zawsze 😜. Mimo wszystko nie odbiera się tego tak źle jak to często bywa bo wokale zlokalizowane są mocno na środku i przez to środek jest bardzo wyraźny a nie trochę rozerwany i zamazany. Bardzo dobre wokale swoja drogą. Najłatwiejsze w napędzeniu doki jakie miałem (spore zdziwienie) co z mocnym źródłem dla moich wrażliwych uszu spory kłopot. Nie grzeszącego mocą Clipa Sporta I gen. słucham czasem np. wcześnie rano na jednym kliknięciu + 😳  I na cholerę robić doki z metalu to ja nie wiem 😥

 

 

Edytowane przez Birken
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mr Krzychoo napisał:

I jak? Uspokoiła się trochę góra? Bo tego nie lubiłem w GK10 (ogólnie nie lubię jak jest jej za dużo), ale to chyba taka jest specyfika przetworników piezo. Zadowolony jesteś z odkupienia ich ode mnie?

Ze te pieniądze GK10 dobre są.

Hmm ... ale jak by kosztowały więcej ... To już inna sprawa, półkę wyżej, jest już silna konkurencja 

ciekawie strojonych dynamików i geekwordy przewagę by straciły.

A z kabelkiem to he, he ... Pozwoliłem sobie na żarcik, to Effectowny Thor II plus za prawie 600$.:D

Góry nie uspokoił, tylko ją rozciągnął w szerz i wzdłuż.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moje Geek Woldy GK10. Trafiły mi się dość ciemne drewienka także wygląd ok. Może i lepiej nawet, że nie rzucają się w oczy. 

Niestety druga rzecz jaka mi się rzuciła w oczy to wyszczerbiona dysza ze wciągniętą do środka siateczką, później sobie ogarnę. 

Seal.. Jest problematyczny dla mnie.. Zapewne dla wielu osób stąd rozbieżność zeznań ;)

Tipsy.. musiałem parę przeszukać i SpinFity nie były najlepsze, chociaż fakt nieco polepszają, bo wydłużają dyszę - temat jeszcze do opracowania. 

Teraz mam sporo wyższego basu, ale podoba mi się to. Ogólnie mam wrażenie, że wybijają się jakością dźwięku. Możliwe, że konkurowały by z KZ ZAS. 

 

Edit: Z LG z quad dac przerzuciłem się na Xduoo Xd05+ i bas się uspokoił. Widać impedancja (?) faktycznie mocno na nie wpływa. 

Edytowane przez requal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, chico99 napisał:

Te CCA NRA całkiem, całkiem.

Ja dopiero wczoraj dobrałem do swoich gumki, które nie wypadają mi z uszu - choinki z Ali te większe.

 

A jak wypadają CCA NRA na tle GK10 - warto brać te drugie mając pierwsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Perul napisał:

Ja dopiero wczoraj dobrałem do swoich gumki, które nie wypadają mi z uszu - choinki z Ali te większe.

 

A jak wypadają CCA NRA na tle GK10 - warto brać te drugie mając pierwsze?

Spróbuj te nowe spinfity CP100.

 

Warto mieć i te i te. Zresztą to groszowe sprawy ...

GK10 mam wygrzane, NRA jeszcze nie. Jak się w CCA uspokoi bas, to imo będą sporo lepsze.

Ale już teraz całkiem przyjemnie ich się słucha.

Oj pozmieniało się sporo w temacie chińskich budżetowych doków ... Dawno już nie testowałem

niczego poniżej 50$. CCA NRA to wydatek 21$. Aż trudno uwierzyć jak teraz grają doki za kilka $.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, requal said:

 

Niestety druga rzecz jaka mi się rzuciła w oczy to wyszczerbiona dysza ze wciągniętą do środka siateczką, później sobie ogarnę. 

Seal.. Jest problematyczny dla mnie.. Zapewne dla wielu osób stąd rozbieżność zeznań ;)

Tipsy.. musiałem parę przeszukać i SpinFity nie były najlepsze, chociaż fakt nieco polepszają, bo wydłużają dyszę - temat jeszcze do opracowania. 

Teraz mam sporo wyższego basu, ale podoba mi się to. Ogólnie mam wrażenie, że wybijają się jakością dźwięku. Możliwe, że konkurowały by z KZ ZAS. 

 

Edit: Z LG z quad dac przerzuciłem się na Xduoo Xd05+ i bas się uspokoił. Widać impedancja (?) faktycznie mocno na nie wpływa. 

 

QC u nich leży, chyba popyt ich zaskoczył i sytuacja wymknęła się spod kontroli. Też miałem problem z siateczką, ale skorzystałem z gwarancji. 

 

U mnie z sealem pomagają Spiral dotsy i zakładanie a'la Ety. A połączenie z xDuoo XD-05+ to bajka, właśnie mi z niego grają, serdecznie polecam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, joysofjoyc4 napisał:

 

QC u nich leży, chyba popyt ich zaskoczył i sytuacja wymknęła się spod kontroli. Też miałem problem z siateczką, ale skorzystałem z gwarancji. 

 

U mnie z sealem pomagają Spiral dotsy i zakładanie a'la Ety. A połączenie z xDuoo XD-05+ to bajka, właśnie mi z niego grają, serdecznie polecam. 

Naprawdę podoba mi się to ich granie. 

Całe popołudnie zleciało na tym combo :)

 

Fakt z tym qc to dowalili.. Mam nadzieję, że bebechy jednak okażą się dobrze osadzone i połączone. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, chico99 napisał:

Spróbuj te nowe spinfity CP100.

 

Warto mieć i te i te. Zresztą to groszowe sprawy ...

GK10 mam wygrzane, NRA jeszcze nie. Jak się w CCA uspokoi bas, to imo będą sporo lepsze.

Ale już teraz całkiem przyjemnie ich się słucha.

Oj pozmieniało się sporo w temacie chińskich budżetowych doków ... Dawno już nie testowałem

niczego poniżej 50$. CCA NRA to wydatek 21$. Aż trudno uwierzyć jak teraz grają doki za kilka $.

Ja mam postanowienie, że nie wyjdę już poza 100usd wydanych na pojedyńcze słuchawki. 

 

BA10, Zasy, Blon Bl05s, Geeki.. Kurczę, już miałbym 4x mój "end game" ;)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem dziwny bo se żem odkupił niemłode i wytarte Shozy 1.1 i mi się podoba.. (120 polskich złotówek) 🙄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, requal napisał:

BA10, Zasy, Blon Bl05s, Geeki.. Kurczę, już miałbym 4x mój "end game" ;)

 

Za długo w tym siedzimy, a rynek za bardzo się rozwija, żebyśmy mogli mówić o endgame ;) Rynek tanich doków rozwija się bardzo szybko, na pewno modele w okolicach 100 backsów za 2 lata będą odbiegały jakością od tego, co możemy dzisiaj dostać za 100 backsów. Będziemy gonili tego endgame'a długo ;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Najner napisał:

Za długo w tym siedzimy, a rynek za bardzo się rozwija, żebyśmy mogli mówić o endgame ;) Rynek tanich doków rozwija się bardzo szybko, na pewno modele w okolicach 100 backsów za 2 lata będą odbiegały jakością od tego, co możemy dzisiaj dostać za 100 backsów. Będziemy gonili tego endgame'a długo ;)

 

 

Bomby prawdy, mądrego to nie żal posłuchać ;)

Ja świadomie wysiadam na dłuższy czas z tego wagonika. Pewnie w tym tygodniu dojadą Tripowin MELE, Moondrop KATO już mam opłacone. I koniec. Od teraz przekierowuję fundusze - czas na wymianę laptopa, Kindla z Paperwhite 4 na Paperwhite 5, coś jeszcze pewnie wyskoczy po drodze. Ale chętnie poczytam co w słuchawkach piszczy ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie wiedział, można dostać zniżkę 5$ na Ali za płatność blikiem.

https://www.pepper.pl/promocje/aliexpress-5-znizki-na-wszystko-w-godzinach-800-900-przy-platnosci-blik-437907

 

Także tanie doki można wyrwać jeszcze taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie wiedział, można dostać zniżkę 5$ na Ali za płatność blikiem.
https://www.pepper.pl/promocje/aliexpress-5-znizki-na-wszystko-w-godzinach-800-900-przy-platnosci-blik-437907
 
Także tanie doki można wyrwać jeszcze taniej
I kolejny powód żeby endgejma odłożyć...

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Najner napisał:

Za długo w tym siedzimy, a rynek za bardzo się rozwija, żebyśmy mogli mówić o endgame ;) Rynek tanich doków rozwija się bardzo szybko, na pewno modele w okolicach 100 backsów za 2 lata będą odbiegały jakością od tego, co możemy dzisiaj dostać za 100 backsów. Będziemy gonili tego endgame'a długo ;)

 

Oczywiście dałem to w cudzysłów. Chodzi o stan w którym mógłbym się bez żalu rozstać z poszukiwaniem audiofilskiego spełnienia za ciężkie pieniądze. No i ten moment nastąpił. Taki zamysł zresztą miałem zawsze.

A smaczek miesiąca za 50 usd mogę bez żalu zawsze sobie kupić.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności