Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, bob2000 napisał:

To ile trzeba grzać DT6, aby olśniły?

%0-60 godzin albo wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jaro54 napisał:

%0-60 godzin albo wiecej

40h będzie, a czy 60h... nie pamiętam. Skoro się odnalazły to może dam im jeszcze chwilę pograć. A na oryginalnych gumach (ale nie na tym czymś czerwonym) też Ci grają przyzwoicie, będąc już wygrzanymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham na gumkach Ostry czerwonych. Raz że dobrze brzmią to jeszcze zabezpieczają słuchawki, mają siateczkę 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ryankgb napisał:

Mnie w ogóle DT6 nie zachwyciły, są takie zamglone i mocno zmulone.

Podobno po dłuuugim wygrzewaniu coś się z nich tam rodzi, ale mnie nawet do tego wygrzewania nie zachęciły..

Nie sądzę, że zmienią się aż tak żeby były jakoś mocno warte uwagi. No i dla mnie są dramatycznie niewygodne. 

Co do wygody, to dla mnie po zmianie lewej na prawą i noszone OTE, to jedne z lepszych słuchawek.

Jeśli chodzi o brzmienie, to ostatnio swoje lekko odmuliłem poprzez zaklejenie 3 z 4 otworów z tyłu słuchawki (a chyba lepiej będzie jak zakleję 3,5 otworu). 

Ważny jest też dobór gumek, ja mam S-ki od KZ. Dzięki temu i dzięki OTE można słuchawki głęboko zaaplikować nawet w dość wąskie kanały (jakie mam).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalcie się że macie szafki uwalone chińskimi słuchawkami więc pytam: Może ma ktoś na sprzedaż coś z dobrą przestrzenią, gdyż lubię słuchać głównie koncertów z YouTube, czyli jak mniemam nie mam jakiś wygórowanych oczekiwań.  A i coby były na wymiennych kabelkach by opcja na BT nie była zamknięta. Jeśli niepoprawny komentarz w tym wątku to sorry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronę wrzuciłem recenzję TRN STM, u których w życiu nie spodziewałbym się takiego potencjału w tej kwocie i z takim wyglądem :D Skreśliłem je na starcie i czekałem długo żeby się do nich zabrać, ale mam nauczkę żeby nie oceniać książki po okładce. Jeśli kogoś interesuje co popełniłem to zapraszam ;) 

 

Link do recenzji: http://ryankgb.pl/?p=439

 

20201008-IMG_0855-2small.jpg

 

Miłego czytania i spokojnej końcówki weekendu :D 

 

Ryan. ;) 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Naksos napisał:

Cześć Panowie,

Pytanie tak na szybko. Zona rozwaliła mi słuchawki AKG od Samsunga Note 9, wczesniej mialem KZ za ok 50 zł ( bardzo sobie chwaliłem). Co możecie polecić z chin do ok.100 zł po kablu? 

Czołem,

 

To dołóż jeszcze 3 dychy i weź sobie KZ ZSX. Za tą kasę uważam, że bardzo warto, wręcz śmieszna kwota jak za takie brzmienie i strojenie. Będziesz Pan zadowolony 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Naksos napisał:

Cześć Panowie,

Pytanie tak na szybko. Zona rozwaliła mi słuchawki AKG od Samsunga Note 9, wczesniej mialem KZ za ok 50 zł ( bardzo sobie chwaliłem). Co możecie polecić z chin do ok.100 zł po kablu? 

Kup KZ ED9 za niecałe 10$. Bardzo fajne sluchawki

Tu masz za 8,99 $ ze sprawdzonego sklepu

https://pl.aliexpress.com/item/32966179343.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.276645eb1iIktx&algo_pvid=8c38fd74-9661-4b1b-9eed-2d0857ea2775&algo_expid=8c38fd74-9661-4b1b-9eed-2d0857ea2775-1&btsid=0b0a187916028281717004085e2aa7&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Edytowane przez Jaro54
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za propozycje. 

 

7 godzin temu, Jaro54 napisał:

 

Super że dałeś link zaraz sobie je zamówie, a co można powiedzieć o  KZ ZSX które polecił kolega powyżej?

 

 

 

Zapomniałęm dodać.

Wcześniej miałem KZ ZST i naprawdę grały świetnie, śmiech na sali że kosztują tak mało względem innych dostępnych firmówek. Polecane KZ ED9 grają lepiej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne EDX u mnie, tym razem piękne szare :P A wredni Chińczycy wprowadzili nowy kolor, czy raczej brak koloru - "crystal" i to jest coś innego niż moje "clear". Ale na razie z wielkim trudem się powstrzymałem od zakupu ;) Zobaczę jak wypadną te całe QKZ VK4 i parę innych rzeczy na które czekam.

 

W każdym razie... trochę się pobawiłem z gumkami do EDX i oto moje wnioski na temat tych, które lubię (są i takie, których nie lubię z EDX, np. hybrydowe Symbio - tragedia).

 

- białe gwiazdkowe KZ - super bas, naprawdę imponujący! Ale słuchawki grają jasno i z jazgotliwą wyższą średnicą. Na wielu płytach ciężko mi tego słuchać.

- SpinFit CP100 - bas lekko traci impakt, ale wciąż jest nieźle. Poza tym kulturalniejsze brzmienie, większa przestrzeń, góra nieco się uspokaja, ale nadal słychać takie specyficzne "zapiaszczenie" (pik ok. 5 kHz?).

- Comply Tx-400 - bas zdecydowanie nie ma już takiego kopa :( Ale za to najbardziej przyciemniają górę, nie jest już tak jazgotliwie. Scena też chyba największa. No i najlepiej izolują - niedawno jechałem w nich metrem i było całkiem nieźle.

 

Pozdrawiam wszystkich fanów EDX :P

(Oczywiście wiecie, że te moje zachwyty nad EDX to trochę z przymrużeniem oka, na co dzień słucham w lepszych słuchawkach, ale do biegania/na rower są super :))

 

 

edxcd.png

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Naksos napisał:

Bardzo dziękuję za propozycje. 

 

 

Super że dałeś link zaraz sobie je zamówie, a co można powiedzieć o  KZ ZSX które polecił kolega powyżej?

 

 

 

Zapomniałęm dodać.

Wcześniej miałem KZ ZST i naprawdę grały świetnie, śmiech na sali że kosztują tak mało względem innych dostępnych firmówek. Polecane KZ ED9 grają lepiej?

 

 

Ja ze swojej strony polecam KZ ZSX, KZ ZSN Pro X, TRN STM, BLON BL-03 (uwaga na ich budowę, nie dla każdego), KBear KB04.

Pełne recenzje możesz poczytać na mojej stronie z reckami: ryankgb.pl

Każde z nich są bardzo dobrymi propozycjami. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kz edx są lepsze od blon03. Źródłem lg v20. Mają te słuchawki jakaś magię, lepszy bardziej kontrolowany bas. Moga byc dla niektorych za ostre na górze ale wg mnie graja tu właśnie na granicy i robią to świetnie.
A kosztują ....nic.
Wysłane z mojego LG-H910PR przy użyciu Tapatalka



  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Havoc7711 napisał:

Wg mnie kz edx są lepsze od blon03. Źródłem lg v20. Mają te słuchawki jakaś magię, lepszy bardziej kontrolowany bas. Moga byc dla niektorych za ostre na górze ale wg mnie graja tu właśnie na granicy i robią to świetnie.
A kosztują ....nic.
Wysłane z mojego LG-H910PR przy użyciu Tapatalka

 

Też uważam, że EDX są pod pewnymi względami lepsze od Blon 03 - bas mają na pewno lepszy. Scena też jest bardziej prawidłowo budowana, Blony mają taką dziurę na froncie :) Natomiast Blony to taki przyjemny dźwięk gdzie nic specjalnie nie przeszkadza i pewnie to jest źródłem ich sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do fanklubu KZ EDX - mam transparentne, białe jadą, a szare i czarne wezmę przy najbliższej okazji. Tyle chińskiego dobra za 6$ zielonych prezydentów. Szok. Niedowierzanie. 
Dokładnie. Ważne żeby był dobry seal i pojawił się bas wtedy góra już nie taka straszna

Wysłane z mojego LG-H910PR przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba mam inne słuchawki niż wszyscy tutaj..

EDX to wiertło w uchu i to dla kogoś, kto nie jest wrażliwy na jazgoty i wyższe częstotliwości.. 

 

Naprawdę - QKZ VK4 jeśli budżetowo.

 

EDX jest zbyt dużą ruletką, niezależnie od tego, jak tanie są. Już lepiej kupić za to paczkę orzechów nerkowca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, FranticPhil napisał:

Ja chyba mam inne słuchawki niż wszyscy tutaj..

EDX to wiertło w uchu i to dla kogoś, kto nie jest wrażliwy na jazgoty i wyższe częstotliwości..

 

Spoko, z tanich słuchawek mam jeszcze Beyerdynamic DX120IE i co prawda są nieco mniej szczegółowe niż EDX, ale mają zupełnie gładką górę, jak w słuchawkach z wyższej półki. W EDX góra jest jak ja to nazywam "zapiaszczona". Wiertłem bym ich nie nazwał - to raczej KZ ZS6, ale rozumiem o co Ci chodzi.

 

VK4 do mnie lecą, sam jestem ciekawy jak wypadną w porównaniu z EDX.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba mam inne słuchawki niż wszyscy tutaj..
EDX to wiertło w uchu i to dla kogoś, kto nie jest wrażliwy na jazgoty i wyższe częstotliwości.. 
 
Naprawdę - QKZ VK4 jeśli budżetowo.
 
EDX jest zbyt dużą ruletką, niezależnie od tego, jak tanie są. Już lepiej kupić za to paczkę orzechów nerkowca
A jak z basem? Powinien byc obszerny, dobrze kontrolowany ale nie zachodzący na inne pasma. Jesli go nje ma albo delikatny to masz zle dobrane gumki. Powinny byc mocno dopasowane do otworu w uchu mowiac najprościej. Wtedy wiertło sie uspokaja. Mkze byc tez kwestia utworów, realjzacji nagraniaitp ja slucham tych edx i nic mnje w tej chwili nie męczy

Wysłane z mojego LG-H910PR przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Havoc7711 napisał:

Dokładnie. Ważne żeby był dobry seal i pojawił się bas wtedy góra już nie taka straszna

Wysłane z mojego LG-H910PR przy użyciu Tapatalka
 

 

Ze Spiral Dot leżą w uchu idealnie. Jest seal, jest wygoda, jest bas. Przepraszam - jest BAS.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie propozycje. Wiem że każde z propozycji ma różne brzmienia i to już jest subiektywna ocena, ale wiem dobrze że pewne rzeczy są warto swojej ceny lub nie... Moje pytanie jest takie czy słuchawki KZ ED9 oraz KZ ZSX są warte tych pieniędzy za które możemy je zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ED 9 są więcej warte, wg mnie z zbalansowanym filtrem grają lepiej od ZS5 (pisze o v. 1, którą mam bo późniejsza wersja podobno była gorszą) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności