Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Hustler napisał:

Przekonałeś się o tym "nausznie"? Ja miałem kilka par przenośnych słuchawek z mikrofonem, kilka bez, ale nigdy tego samego modelu w wariancie z i bez.

@ryankgb

Tak przekonałem się "nausznie", moje meeaudio M6Pro mają dwa kable, jeden z mikrofonem drugi bez. Różnica jest słyszalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Borek007 napisał:

Macie coś do polecenia w kwestii słuchawek liniowych, zbliżonych graniem do ath-m50x?

To w końcu chcesz liniowe, czy podobne do ATH M50, bo one to na pewno liniowe nie są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ostatnio przeczytałem bardzo ciekawą recenzję BQEYZ KB100. Że im niewiele brakuje do Springów, a kosztują koło 50$. Czy ktoś z Was posiada te słuchawki? Wyglądają kapitalnie, do tego bardzo fajny zrównoważony dźwięk z dość lekkim basem. BQEYZ-KB100-1-zr-wnowa-ona-armatura-2-dy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nesper napisał:

Panowie, ostatnio przeczytałem bardzo ciekawą recenzję BQEYZ KB100. Że im niewiele brakuje do Springów, a kosztują koło 50$. Czy ktoś z Was posiada te słuchawki? Wyglądają kapitalnie, do tego bardzo fajny zrównoważony dźwięk z dość lekkim basem. BQEYZ-KB100-1-zr-wnowa-ona-armatura-2-dy

 

Ja miałem K2, a mam KC2, BQ3 i Spring 1. Każde z nich są świetnymi słuchawkami ze świetnym strojeniem. K2 to takie "baby" BQ3, które są znów rozrywkowymi potworkami z subwooferowym basem. KC2 za to są mocno neutralne, przyjemne oraz mają bliską i klarowną średnicę. Spring 1 to wyższy level i po trochu mix ich wszystkich z wyciągnięciem tych lepszych detali, czyli np. spora ilość basu o mocnym wykopie, lecz wygładzony względem BQ3, cudowna średnica jak w KC2 lekko cieplejsza, za to wysokie są na wyższym poziomie przez piezoelektryk, który wyciąga więcej szczegółów. Przestrzeń jak to w BQEYZ generalnie szeroka i rozbudowana. KB100 akurat nie miałem, ale patrząc na resztę ich słuchawek mniemam, że też są dobrą opcją. Charakterystykę pewnie znajdziesz w recenzjach ;)

Edytowane przez ryankgb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ryankgb napisał:

 

Ja miałem K2, a mam KC2, BQ3 i Spring 1. Każde z nich są świetnymi słuchawkami ze świetnym strojeniem. K2 to takie "baby" BQ3, które są znów rozrywkowymi potworkami z subwooferowym basem. KC2 za to są mocno neutralne, przyjemne oraz mają bliską i klarowną średnicę. Spring 1 to wyższy level i po trochu mix ich wszystkich z wyciągnięciem tych lepszych detali, czyli np. spora ilość basu o mocnym wykopie, lecz wygładzony względem BQ3, cudowna średnica jak w KC2 lekko cieplejsza, za to wysokie są na wyższym poziomie przez piezoelektryk, który wyciąga więcej szczegółów. Przestrzeń jak to w BQEYZ generalnie szeroka i rozbudowana. KB100 akurat nie miałem, ale patrząc na resztę ich słuchawek mniemam, że też są dobrą opcją. Charakterystykę pewnie znajdziesz w recenzjach ;)

Choć nie mam nic od nich, to gdyby miały taki doskonały PR jak choćby Moondropy, to myślę, że byłaby czołówka sprzedaży. Choćby ich fanpage na fb 500 polubień z kawałkiem do Moondropów z 10000. Mają utalentowanych inżynierów i raczej dobra jakość wykonania, sam możesz potwierdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Nesper napisał:

Choć nie mam nic od nich, to gdyby miały taki doskonały PR jak choćby Moondropy, to myślę, że byłaby czołówka sprzedaży. Choćby ich fanpage na fb 500 polubień z kawałkiem do Moondropów z 10000. Mają utalentowanych inżynierów i raczej dobra jakość wykonania, sam możesz potwierdzić

 

BQEYZ były swego czasu bardziej popularne niż Moondrop :P To nie jest żadna nowość :D Po prostu firma nie wypuszcza zbyt wiele modeli, przykłada się do strojenia i niezbyt reklamuje swoje produkty :D Mnie tym "kupili" i z każdych ich słuchawek jestem zadowolony, tylko czekam na Spring 2 i kupuję bez wahania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ryankgb napisał:

 

BQEYZ były swego czasu bardziej popularne niż Moondrop :P To nie jest żadna nowość :D Po prostu firma nie wypuszcza zbyt wiele modeli, przykłada się do strojenia i niezbyt reklamuje swoje produkty :D Mnie tym "kupili" i z każdych ich słuchawek jestem zadowolony, tylko czekam na Spring 2 i kupuję bez wahania :D

Nawet z tym nie polemizuję. Po prostu twierdzę, że wyjątkowo mało ich w sieci, a o Polskim rynku nawet nie wspomnę. Kurcze, napaliłem się. Podobno koło 14 ma być jakaś wakacyjna wyprzedaż na Ali, więc jest okazja :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2020 o 15:11, Mr Krzychoo napisał:

Hej, @ryankgb - zapytaj MajFrienda z AK (lub z innych) o cenę na ten kabel. Powinien dobrze zagrać z Diamondami:

https://www.aliexpress.com/item/4001089285190.html?spm=a2g17.12010611.8148356.25.74e96a7byGFL0e

 

W dniu 6.06.2020 o 18:28, Zamoy72 napisał:

Na pewno $25? Chciałem skorzystać i raczej $50.

 

Ten kabel jednak za 45$. Dopytywałem aż mi w końcu na to odpisali i coś się im pomieszało z tymi 25$. Szkoda :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, możecie polecić jakieś douszne słuchawki bezprzewodowe TWS tak do 250zł max.
Myślałem nad KZ ale nie wiem które były by lepsze, Whizzerem OT1 bądź TP1.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, xtremesystems napisał:

Panowie czym sie róznią kable tfz od qdc?

 

czy do kz zsx i cca ca16 trzeba tfz cz qdc?

 

Tutaj wyjaśniałem: 

 

 

Hb6bd0fa49eb14805884b114378334c8fC.jpg.14523ae54f31c52011e371233f22621d.jpg

ezgif-6-9b5c74669458.thumb.jpg.ec0accce9c87c4fc409e2287416dd584.jpg

 

MMCX - wiadomo, okrągłe złącze z jednym pinem w środku, tutaj nie ma żadnego problemu

 

2 pin 0.75mm - złącze dwupinowe z pinami o grubości 0.75mm ze zwykłą wystającą wtyczką 

2 pin 0.78mm - złącze dwupinowe z pinami o grubości 0,78mm ze zwykłą wystającą wtyczką

2 pin QDC - złącze dwupinowe z okrągłym wyżłobieniem we wtyczce

2 pin TFZ - złącze dwupinowe z prostokątnym wyżłobieniem we wtyczce

 

Do słuchawek ze złączem QDC (wystające ze słuchawki okrągłe złącze) oraz TFZ (wystające ze słuchawki prostokątne złącze) można podpiąć kable z wtyczką 2 pin 0.75mm oraz 2 pin 0.78mm w zależności od tego jakiej grubości są piny. Najlepiej zmierzyć takie piny suwmiarką. Do słuchawek ze złączem 2 pin 0.75mm podepniemy kable z wtyczką 2 pin 0.78mm rozpychając otwory na piny, przy czym później kable o fabrycznych wymiarach pinów mogą osadzać się zbyt luźno. Do słuchawek ze złączem 2 pin 0.78mm można podpiąć kabel z wtyczką 2 pin 0.75mm, przy czym będzie prawdopodobnie zbyt luźny by utrzymać się jakkolwiek w słuchawce - czasami jednak się to udaje, ale prawdopodobieństwo sukcesu jest małe. Do słuchawek ze złączem QDC nie podepniemy kabli z wtyczką TFZ oraz do słuchawek ze złączem TFZ nie podepniemy kabli z wtyczką QDC. Do słuchawek ze złączem 2 pin 0.75mm oraz 2 pin 0.78mm nie podepniemy kabli z wtyczką QDC oraz TFZ. 

 

Legenda skrótowo:

 

Słuchawki + Kabel = Wynik ( V pozytywny / X negatywny)

 

MMCX + MMCX = V

 

2 pin 0.78mm + 2 pin 0.78mm = V

2 pin 0.78mm + 2 pin 0.75mm = X

2 pin 0.78mm + QDC = X

2 pin 0.78mm + TFZ = X

 

2 pin 0.75mm + 2 pin 0.75mm = V

2 pin 0.75mm + 2 pin 0.78mm = V*

2 pin 0.75mm + QDC = X

2 pin 0.75mm + TFZ = X

 

TFZ + TFZ = V

TFZ + 2 pin 0.75mm = V**

TFZ + 2 pin 0.78mm = V**

TFZ + QDC = X

 

QDC + QDC = V

QDC + 2 pin 0.75mm = V**

QDC + 2 pin 0.78mm = V**

QDC + TFZ = X

 

 

*mając na uwadze, że złącza w słuchawkach po takim zabiegu będą rozciągnięte do szerokości 0.78mm

**pod warunkiem zgodności grubości pinów (lub analogicznie do "rozciągnięcia" złącza w przypadku 2 pin)

 

Teraz chyba wszystko jasne :D 

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, xtremesystems napisał:


 

 


tu chyba jest blad

btw. wiesz moze jaka wtyczke ma zsx i ca16?

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Masz rację, poprawione :D

 

ZSX oraz CA16 mają gniazdo QDC na piny 0.75mm więc będą pasować kable QDC, 2 pin 0.75mm oraz 2 pin 0.78mm (z rozciągnięciem gniazd w słuchawkach).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam Haylou GT1, dobre grają jak dla mnie ale wk... że tracą zasięg na dworze jak telefon w kieszeni. Próbowałem resetować i parować, nic to nie daje, telefon musi być w ręku czyli lipa.

 

 

W takiej sytuacji szukam czegoś co gra podobnie lub lepiej (na pewno nie gorzej) do 100zł ale już przewodowego, dokanałowego...

 

Co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon i słuchawki muszą mieć BT 5, inaczej tak będzie, bo ludzkie ciało bardzo pochłania promieniowanie elektromagnetyczne. BT 5 i zasięg ok 15 metrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Telefon i słuchawki muszą mieć BT 5, inaczej tak będzie, bo ludzkie ciało bardzo pochłania promieniowanie elektromagnetyczne. BT 5 i zasięg ok 15 metrów. 

 

 

note 8 jak i gt1 maja BT5 więc to nie tu tkwi problem

poza tym pisałem że wolę na kablu jednak

Edytowane przez geforc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności