Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, ryankgb napisał:

 

Jeśli chodzi o Blon BL-03 z akcesoryjnym kablem to można brać bo masz wtedy wtyczkę QDC, ale..

osobiście posiadam BL-03 z kablem Yinyoo 8 Core Silver Plated 2 pin 3.5mm, który kosztuje grosze, a naprawdę warto go mieć do Blonów, bo bardzo fajnie wpływa na dźwięk. Słuchawki wyraźnie dostają energii i się "odtykają" w porównaniu do stockowego kabla jeśli chodzi o dźwięk, a przy tym są naprawdę mocno wygodne. Przy tym używam tego kabla do różnych innych słuchawek i w tej cenie nie ma konkurencji pod względem jakościowym oraz dźwiękowym (np. pomimo dobrych opini kabli NiceHCK z tego przedziału w bezpośrednim porównaniu NiceHCK wyraźnie zmula słuchawki oraz ogranicza detale - jest to naprawdę wyraźne w odczuciu), a swój kabel kupowałem dawno temu kiedy jego cena była dwukrotnie wyższa. Mam masę różnych kabli, droższych i tańszych, ale ten jest zwyczajnie takim rozsądnym wyborem :D

 

Yinyoo 8 Core Silver Plated: https://www.aliexpress.com/item/32984098912.html

 

Jeśli chodzi o rabat na hasło "RYAN" w AK to jest możliwy na większość słuchawek i ostatnio coś widzę, że można podziałać z playerami (np. nowy Shanling Q1, sam o nim myślę :D ), ale jeśli chodzi o BL-03 może być problem. Właściciel poinformował, że rabat na te słuchawki został wyłączony jakiś czas temu. Można próbować, ale nie liczyłbym jednak na to zbyt mocno. Próbuj zbijać cenę kuponami, można je zdobyć na przeróżne sposoby. No i oczywiście można czekać na obniżki, niedługo ma być kolejny "festiwal" z obniżkami :D 

 

Do blonów da radę zwykły 2pin? One nie mają czasem gniazda QDC? 

Chyba w końcu czas je zamówić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dodatkowy kabel od Yinyoo, moim zdaniem, jest porównywalny ze stockowym i to nie w pozytywnym sensie. Nie potrafię określić dźwiękowo, ale na pewno jeśli chodzi o wygodę i komfort użytkowania. Złożyłem go raz, po czym wymieniłem na kabel z prostym wtykiem 2-pin (TRN T2) i nigdy więcej go nie użyłem. Podobnie jak ten fabryczny ma tendencję do wyciągania słuchawek z uszu.2dcbc8a6ac5774c48543839e232d7dfa.jpg

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, matdru napisał:

 

Do blonów da radę zwykły 2pin? One nie mają czasem gniazda QDC? 

Chyba w końcu czas je zamówić :) 

 

Mają gniazdo QDC, ale zwykły 2 pin, np. ten który polecałem oraz np. z własnego doświadczenia ten: https://a.aliexpress.com/_BT5ZSR mocno polecam ;) Do gniazd QDC mało jest fajnych kabli niestety, a 2 pin pasuje bez problemów :D

 

No i tak jak pisze kolega wyżej, QDC potrafią wyciągać z uszu słuchawki przy Blonach, ze względu na ich konstrukcję.

Edytowane przez ryankgb
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a coś innego poza blonami w cenie do 50 dolców ? Blony według mnie na prawdę mega słuchawki ale nie mam siły już walczyć z kolejnymi tipsami, sealem i wypadaniem z uszu. Mam KZ ZST pro pod względem wygody są o wiele lepsze ale jednak dźwięk nie ten

Wysłane z mojego GM1900 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś używać Blon'ów kablem w dół? Podpinasz prawy kabel do lewej słuchawki / vice versa, wiele osób twierdzi że tak się wygodniej z nich korzysta, z tym wypadaniem to dziwne.

Edytowane przez kelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, K3rmit napisał:

Panowie a coś innego poza blonami w cenie do 50 dolców ? Blony według mnie na prawdę mega słuchawki ale nie mam siły już walczyć z kolejnymi tipsami, sealem i wypadaniem z uszu. Mam KZ ZST pro pod względem wygody są o wiele lepsze ale jednak dźwięk nie ten emoji16.png

Wysłane z mojego GM1900 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ode mnie głos na KZ ZSX lub BQEYZ KC2 :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ryankgb napisał:

Ode mnie głos na KZ ZSX lub BQEYZ KC2 :D 

 

Tak mnie ostatnio pytanie nachodzi, co zamiast Blonów.

Diamondy?  Urbanfuny? ZSX? Nie wiem.

Blony są bardzo ok, ale ten bas jest już odrobinkę irytujący. W niektórych kawałkach nieco karykaturalny. Ja wiem, mastering, ale i tak trochę nie tego.

Granie monitorowe mnie nie interesuje, domowe przedszkole w rodzaju Final Audio też nie.

Jakieś propozycje?

Tak żeby było i z charakterem i detalicznie i scena i cała reszta. W sumie Blony z mniejszą ilością basu. Ściąłem trochę tipsami, ale nadal.

Zabawa EQ na X1 II to trochę żart z gatunku tych niekoniecznie.

 

Kwestia ceny. Najchętniej poniżej 300 złotych, te Diamondy są ciut powyżej :(

Edytowane przez miquet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, miquet napisał:

 

Tak mnie ostatnio pytanie nachodzi, co zamiast Blonów.

Diamondy?  Urbanfuny? ZSX? Nie wiem.

Blony są bardzo ok, ale ten bas jest już odrobinkę irytujący. W niektórych kawałkach nieco karykaturalny. Ja wiem, mastering, ale i tak trochę nie tego.

Granie monitorowe mnie nie interesuje, domowe przedszkole w rodzaju Final Audio też nie.

Jakieś propozycje?

Tak żeby było i z charakterem i detalicznie i scena i cała reszta. W sumie Blony z mniejszą ilością basu. Ściąłem trochę tipsami, ale nadal.

Zabawa EQ na X1 II to trochę żart z gatunku tych niekoniecznie.

Może Tin T4? Wyglądają faktycznie z wykresu jak Blony z mniejszą ilością basu. Jak z wygodą to nie wiem. Ponoć też CCA C10 są gładko grającymi dokami, ale te z wykresu bardziej jak Blon wyglądają, może jednak mają lepszą standaryzację.. Przy czym Blony można spróbować przedmuchać trochę. Ktoś kiedyś narzekał na jakiś zachodnich stronach, że ma driver flex i że są mocno basowe.. Możesz spróbować.

Ja Finale odradzam, zwlaszcza te E3000. Izolacja katastroficzna. Ledwo to gra tak w ogóle. Na cały regulator jedynie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, requal napisał:

Może Tin T4? Wyglądają faktycznie z wykresu jak Blony z mniejszą ilością basu. Jak z wygodą to nie wiem. Ponoć też CCA C10 są gładko grającymi dokami, ale te z wykresu bardziej jak Blon wyglądają, może jednak mają lepszą standaryzację.. Przy czym Blony można spróbować przedmuchać trochę. Ktoś kiedyś narzekał na jakiś zachodnich stronach, że ma driver flex i że są mocno basowe.. Możesz spróbować.

Ja Finale odradzam, zwlaszcza te E3000. Izolacja katastroficzna. Ledwo to gra tak w ogóle. Na cały regulator jedynie..

Tylko cena ponad budżet. Na razie na dropie nie ma promocji na Mee Audio Pinnacle P 2, ale u @bigmarasa dostaniesz za 299 PLN. Dużo lepsze od Blonòw, warte nawet pierwotnej ceny 99$

A T4 to parę półek wyżej niż Blony i cenowo i dźwiękowo 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Tylko cena ponad budżet. Na razie na dropie nie ma promocji na Mee Audio Pinnacle P 2, ale u @bigmarasa dostaniesz za 299 PLN. Dużo lepsze od Blonòw, warte nawet pierwotnej ceny 99$

A T4 to parę półek wyżej niż Blony i cenowo i dźwiękowo 

O, to ciekawe. Jutro może wrzucę w komis Blony i Urbanfuny. Nie slucham ich zbytnio ostatnimi czasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - czy kabel od KZ ZS5 (v2 bodajże) będzie pasował do TRN V20? Na oko tak, ponieważ nie ma tych udziwnionych końcówek jak w nowych KZ, ale wolę się upewnić u specjalistów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tin T4 z oficjalnego sklepu Tinhifi na Aliexpress, wraz z rabatem sklepu (trzeba nacisnąć przycisk get Coupons, tam będzie kupon 8$) oraz kodem rabatowym POLECAMALI, wychodzą 74.1$, czyli 303zł po przeliczeniu Revolutem.
Link: https://www.aliexpress.com/item/4000445502847.html

 

Ja już swoje zamówiłem :)

Edytowane przez Kertoip007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam obejrzeć, dobrze wyjaśnione różnice pomiędzy Blonami i T4. Mi osobiście odpowiada bass w Blonach a problemów z izolacją ze Spinfitami nie zanotowałem także nie widzę większego sensu pakowania się w T4. :)

 

 

Edytowane przez kelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kelt napisał:

Polecam obejrzeć, dobrze wyjaśnione różnice pomiędzy Blonami i T4. Mi osobiście odpowiada bass w Blonach a problemów z izolacją ze Spinfitami nie zanotowałem także nie widzę większego sensu pakowania się w T4. :)

 

 

Nie mówię tak, nie mówię nie - czy warto, czy nie warto. Tylko dodam, że jedną z najważniejszych rzeczy jest kwestia sealu (uszczelnienia) i tego jak leżą doki w uszach. Czasem warto o tym wspomnieć, niezależnie od źródła, wysterowania itp. Myślę, że niektórzy poprostu nie mają dobrego seala z racji takiej, a nie innej ich budowy, albo przez zastosowanie pewnych nie zawsze korzystnych ostatecznie roziązań - np. wydłużania tulejki, to nie zawsze dobrze robi. W dokach to generuje bardzo duży rozstrzał opinii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kelt napisał:

No tak ale od czego mamy pierdyliard różnych tipsów? To przecież tipsy odpowiadają a uszczelnienie i dopasowanie do ucha a nie doki.

No tak :) Parafrazuję ogólnie. Czasem jednak pewnych rzeczy nie przeszkoczysz, takie ucho i nic z tym nie zrobisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kelt napisał:

Polecam obejrzeć, dobrze wyjaśnione różnice pomiędzy Blonami i T4. Mi osobiście odpowiada bass w Blonach a problemów z izolacją ze Spinfitami nie zanotowałem także nie widzę większego sensu pakowania się w T4. :)

@kelt mam i jedne i drugie. I Blony w porównaniu do T4 to niestety tanie słuchawki z Chin. I to zarówno wykonanie jak i dźwiękowo. Blony dużo by zyskały gdyby tulejka była dłuższa. T4 to dźwięk dużo dojrzalszy w każdym aspekcie i nawet to wydłużenie tulejki nie dałoby Blonom szans na równorzędną walkę z T4. T4 to liga Shanling ME100, MeeAudio Pinnacle P2

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Jaro54 napisał:

@kelt mam i jedne i drugie. I Blony w porównaniu do T4 to niestety tanie słuchawki z Chin. I to zarówno wykonanie jak i dźwiękowo. Blony dużo by zyskały gdyby tulejka była dłuższa. T4 to dźwięk dużo dojrzalszy w każdym aspekcie i nawet to wydłużenie tulejki nie dałoby Blonom szans na równorzędną walkę z T4. T4 to liga Shanling ME100, MeeAudio Pinnacle P2


Miałem już tu nie pisać, niech się inni produkują. Potwierdzam to co powyżej napisał @Jaro54
Blony to świetne słuchawki w swej cenie.
 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności